جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ آذر ۱۴, سه‌شنبه

بالا گرفتن بحران یمن با کشته شدن علی عبدالله صالح و بحران جدید در درون رژیم ایران

بر اساس همین گزارش شبه‌نظامیان حوثی با پخش فایلهای صوتی از سخنرانیهای رهبران خود که در آن به مشارکت در جنگ تحریک می‌کند در میان دانش آموزان، آنان را به جبهه‌های جنگ اعزام می‌کنند.
منابع مطلع یمنی از اعزام دانش‌آموزان این کشور به جبهه‌های جنگ توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم آخوندی خبر دادند.
العربیه در گزارشی در این باره نوشت ”منابع آموزشی در یمن گزارش کردند در پی کشته و اسیر شدن تعداد قابل توجهی از شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنگ و در پی امتناع قبایل یمن از اعزام فرزندان دانش‌آموز خود به جنگ از پیش شکست خورده، مدیران حوثی‌ها رفت و آمد خود به مدارس صنعاء و استانهای غربی و مرکزی یمن را افزایش داده‌اند تا دانش‌آموزان بیشتری را به میدانهای نبرد ببرند“.
لازم به یادآوری است که پیش از این و در ماه سپتامبر 2017، حسن زید، یکی از سرکردگان شبه‌نظامیان حوثی و وزیر جوانان در حکومت کودتا، پیشنهاد کرده بود مدارس و سیستم آموزشی برای یک سال تعطیل شود و دانش‌آموزان و معلمان به جبهه‌های نبرد اعزام شوند

اعزام دانش‌آموزان به جبهه‌های جنگ توسط شبه‌نظامیان حوثی


شبه‌نظامیان حوثی حسابهای بانکی ۱۲۲۳مقام و شهروند یمنی را بلوکه و اموالشان را مصادره کردند
شبه‌نظامیان حوثی اقدام به بلوکه کردن حسابهای بانکی و دارایی‌های بیش از هزار شخصیت یمنی کردند. برخی از آنها از وزرای دولت قانونی، فعالان سیاسی مخالف کودتا و رهبران حزبی بلندپایه هستند.
به گزارش العربیه، سران شبه‌نظامیان حوثی، در بخش‌نامه‌ای از بانکهای وابسته به خود خواست، حسابهای بانکی شخصیتهایی که نامشان در فهرست درج شده را بلوکه کنند. این فهرست شامل نام 1223 می‌شود که حوثی‌ها آنها را «خائن» توصیف کرده‌اند.
هم‌چنین دستوری برای مصادره املاک همین اشخاص خطاب به دادستان و معاون وزیر کشور حکومت تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی در صنعا صادر شده است


محمد مسوری وکیل علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن فاش کرد شبه‌نظامیان حوثی، پادگانهای ویژه‌یی برای نیروهای رژیم ایران آماده کرده‌اند که در آن مسئولیت آموزش شبه‌نظامیان حوثی را بر عهده‌ دارند.
وی خاطرنشان کرد که پایگاههای مخفی برای توان موشکی نیز وجود دارد. موشکها از طریق هوایی و زمینی و دریایی به‌صورت قطعات جدا شده به یمن می‌رسند و سپس در این کشور سرهم‌بندی و مونتاژ‌ می‌شوند. 

مسوری افزود پرواز هواپیماهای رژیم ایران قبل از بسته شدن فرودگاه صنعا، نیروهای سپاه پاسداران را منتقل می‌کرد.


اداره اطلاعات نظامی ارتش ملی یمن اسنادی از فروپاشی و بهم ریختگی‌های شبه‌نظامیان حوثی را در جبهه‌های مختلف افشا کرد.
اسنادی که مرکز مطبوعاتی ارتش ملی یمن منتشر کرده است، خلاصه‌ای از تحقیقات صحنه نظامی است که دفتر موسوم به مکتب جهادی شبه‌نظامیان حوثی با نظارت تعدادی از کارشناسان و محققان رژیم ایران و حزب‌الله لبنان به ریاست معاون سرکرده حوثیها ملقب به ابوزینت تهیه کرده است.
نورا الجروییک مقام برجسته زن در دولت حوثی‌ها به ارتش ملی یمن پیوست

نورا الجروی، معاون وزارت جوانان و ورزش در دولت شبه‌نظامیان حوثی و مسئول برگزاری تظاهرات زنان در میدان «السبعین»، به نیروهای دولت قانونی یمن پیوست. وی که عضو کمیته دائمی کنگره عمومی خلق یمن نیز است در مصاحبه با العربیه گفت زنان در صنعا با بدترین رفتارهای اهانت‌آمیز از سوی شبه‌نظامیان حوثی مواجه شده است.اطلاعیه شورای ملی مقاومت درباره گزارش دبیرکل ملل‌متحد و افشاگری نیکی هیلی.
گزارش دبیرکل و اظهارات سفیر آمریکا در ملل‌متحد درباره موشکهای رژیم آخوندی بار دیگر نشان می‌دهد:
سرنگونی رژیم آخوندی راه‌حل نهایی و قطعی بحران منطقه است 
فراخوان به اخراج سپاه و مزدورانش از منطقه و اعمال تحریمهای همه‌جانبه علیه رژیم آخوندی

خانم نیکی هیلی سفیر آمریکا در ملل متحد، روز گذشته (۱۴دسامبر ۲۰۱۷)، ضمن به نمایش گذاشتن بقایای برخی از موشکهای بالستیک و سلاحهایی که رژیم آخوندی در اختیار مزدوران خود در یمن قرار داده گفت رژیم ایران به‌طور غیرقانونی برای شورشیان حوثی تسلیحات خطرناک فراهم کرده و شواهد نشان می‌دهد رژیم ایران «افراط‌گرایی و تخاصم را در نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دامن می‌زند». وی افزود «کمکهای پاسداران به شبه‌نظامیان خطرناک و گروه‌های تروریستی رو به افزایش بوده است. موشکهای بالستیک و سلاحهای پیشرفته به مناطق بیشتری در سراسر منطقه رسیده است... بندرت می‌شود منازعه یا گروهی تروریستی در خاورمیانه یافت که ردپای ایران در آن نباشد
ادامه

در پی گزارش نیکی هیلی در مورد تحویل موشک به شبه‌نظامیان حوثی، کشورهای عربی خواستار حسابرسی از رژیمایران شدند
علاوه بر نیکی هیلی، آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل نیز با ارائه گزارشی به ارسال تسلیحات توسط رژیم ایران برای شب نظامیان حوثی‌ اشاره کرد و این اقدام رژیم ایران را محکوم کرد.
غلامعلی خوشرو نماینده دائم رژیم آخوندی در سازمان ملل‌متحد خشم خود را نسبت به افشای موشک بالستیک ارسال شده برای شبه‌نظامیان حوثی نشان داد و آن را نشانه بارز نقش مخرب، تحریک‌آمیز و غیرمسئولانه آمریکا دانست.
واشینگتن پست:‌ دولت ترامپ سلاحهایی را به نمایش می‌گذارد تا افزایش نقش رژیم ایران در یمن را نشان دهد
وزارت دفاع آمریکا روز پنجشنبه 23آذر در سایت خود درباره افشاگری نیکی هیلی از موشکهای ارسالی بالستیک رژیم ایران برای شبه‌نظامیان حوثی نوشت: ادارات دولتی آمریکا نسبت به دخالت مخرب رژیم ایران در خاورمیانه هشدار دادند، این موشکها که در یک آشیانه هواپیما در یک پایگاه قرار گرفته است، مدرک غیرقابل انکاری است که رژیم ایران صدور تسلیحات برای بی‌ثبات کردن و گسترش خشونت در سراسر منطقه را تحکیم می‌بخشد ادامه


نیکی هیلی
ارتش یمن روز جمعه 24آذر اعلام کرد، طی روزهای گذشته بیش از 250کارشناس رژیم ایران در مناطق مختلف استانهای حدیده و صعده را شناسایی کرده است. به گزارش العربیه اغلب این کارشناسان برای آموزش نظامی و دیگر فعالیتهای نظامی خرابکارانه در یمن فعال هستند.

روحاني به دستبوسي تروريستها افتخار و از جنگ افروزي در منطقه حمايت مي‌كند
خوند روحاني رئيس جمهور فاشيسم ديني حاكم بر ايران روز یکشنبه ۱۹ آذر (۱۰دسامبر) در مجلس رژيم، به نحو مشمئز كننده یي به مجيزگويي از پاسداران و شبه نظاميان جنايتكار در كشورهاي منطقه پرداخت و در يك وارونه‌گويي مضحك آنها را عامل امنيت در منطقه توصيف كرد. وي گفت: من «دست رزمندگان اسلام و رزمندگان مقاومت را مي‌بوسم.... سوريه را امن كردند. لبنان را امن كردند. انشاالله در آينده يمن امن خواهد شد. تمام تلاش بر اين است كه منطقه امن بشود... امروز روزی است که باید در این منطقه از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و سیاسی فعال شویم».

تحولات یمن (گفتگو با محمدعلی توحیدی)
تحولات یمن و دخالتهای منطقه‌یی رژیم آخوندی موضوع بحث و گفتگوی برنامه‌ این هفته است. 
سوال: شاهد بودیم که هفته گذشته تحولات یمن و مشخصاً درگیریهای صنعا بین نیروهای کنگره مردمی به رهبری علی عبدالله صالح و متحد تا آن موقعشان حوثیها که شبه‌نظامیان رژیم آخوندی در حقیقت هستند، نتیجه‌اش این بود که علی عبدالله صالح کشته شد و بعد دیدیم که بعد از این واقعه مشخصاً رژیم ادعای پیروزی کرد. تا چه حد این ادعا واقعیت دارد. 
محمدعلی توحیدی: رژیمی‌ها حرف از پیروزی نمی‌زنند. آنچه می‌گویند این است که فتنه یا توطئه‌یی که باهاش مواجه شدند، خنثی شده، پاسدار جعفری سرکرده کل سپاه خامنه‌ای حرفش این بود که در یمن قصد داشتند کودتایی علیه انصارالله -بقول او- بکنند و این توطئه در نطفه خفه شد. این چیزی بود که بعد از کشته شدن علی عبدالله صالح گفت. یا ولایتی که خوب معلوم بود از طرف خامنه‌ای صحبت می‌کند مشاور عالی بین‌المللی او هست، آنهم آن طوری که مطبوعات رژیم نوشته بودند در پاسخ به سؤالی که راجع به تحولات یمن و آینده یمن شده بود گفته بود که امارات و عربستان توطئه کردند و علی عبدالله صالح هم خواست کار آنها رو بکند و بعد به سزای عمل خودش رسید. یعنی این مثلاً دو نفر که بهرحال بالاترین مقامات نزدیک به خود خامنه‌ای هستند وحرف خود او را می‌زنند حرفشان این هست که توطئه یا فتنه یا این چیزی که علیه ما در یمن اتفاق افتاد شکست خورده، خنثی شده است. البته من فکر می‌کنم این حرف هم حرف واقعی نیست. 

سوال: چرا واقعی نیست ببینید مشخصاً الآن صنعا، دست حوثیها، شبه‌نظامیان رژیم آخوندی است.
تحولات یمن گفتگو با محمدعلی توحیدی
آخوند روحانی یک روز پس از قتل علی عبدالله صالح توسط شبه‌نظامیان حوثی مدعی شد:‌ یمن هم از دست متجاوزین نجات پیدا کرده و متجاوزین را پشیمان خواهد کرد.
حمایت پاسدار جعفری از شبه‌نظامیانحوثی یمن یک روز پس از قتل علی عبدالله صالح: شاهد بودیم که در یمن قصد داشتند چه کودتایی انجام دهند که این توطئه در نطفه خفه شد
آخوند روحانی  و بحران یمن

در حالیکه دستگاه تبلیغاتی رژیم از کشته شدن علی عبدالله صالح در درگیرهای یمن برای ترمیم روحیه پاسداران و بسیجیان بهره‌برداری می‌کند، گزارشهای رسانه‌های حکومتی از سرباز کردن بحران جدیدی در درون رژیم، پس از فروپاشی اتحاد شبه‌نظامیان حوثی با علی عبدالله صالح حکایت دارد. درست یک روز پیش از کشتن رئیس‌جمهور سابق یمن توسط عوامل رژیم ولایت‌فقیه، آخوند روحانی با ترس و لرز بسیار از عواقب تهدیدها و تحریمهای بین‌المللی تأکید کرد که همه مشکلات در منطقه با گفتگو قابل حل و فصل است و چیزی بالاتر از گفتگو مخصوصاً دخالت قدرتهای بزرگ جهانی نیاز رژیم حاکم بر ایران نیست. 
روز دوشنبه ۱۳آبان روزنامه سپاه پاسداران با آه و افسوس از تغییر جهت اوضاع در یمن نوشت: همه چیز به نفع (ما) پیش می‌رفت که علی عبدالله صالح که در چند سال گذشته در کنار (ما) بود به خیانتی بزرگ دست‌زده و شبه‌نظامیان وابسته به خود را به جای دفع تجاوز به سمت نیروهای انصارالله هدایت کرده است. (جوان 13/آذر/96) 
از سوی دیگر رسانه‌های باند روحانی در وحشت از شرایط جدید، بر لزوم تعامل و گفتگو با طرفهای منطقه‌یی رژیم تأکید کردند. روزنامه بهار از باند روحانی نیز نوشت: برای آینده، یک مسیر این است که نظام تغییر موضع داده و سیاستهای خارجی در منطقه را در همین حد نگاه دارد و بیشتر از موضع دیپلوماسی و مذاکره حتی با عربستان پیش برود و... در سیاست خارجی موازنه امنیتی و بعد رقابتهای نرم مثل رقابتهای اقتصادی را روی میز قرار دهد.
آخوند روحانی یک روز پس از وقایع یمن در سخنرانی خود در چاه‌بهار از قدرتنماییهای پوشالی که طی روزهای اخیر به دفعات تکرار کرده بود، دست برداشت و خواهان تعامل و مذاکره در مسائل منطقه‌یی و بین‌المللی شد.

علی عبدالله صالح رئیس‌جمهور سابق یمن در درگیرهای صنعا کشته شد و بحران در یمن بیش‌از‌پیش بالا گرفت. تحلیلگران پیآمد کشته شدن عبدالله صالح توسط حوثیهای دست‌نشانده رژیم آخوندی را تشدید شقه و جنگ بین کنگره مردمی یمن و نیروهای ارتشی وفادار به صالح از یک طرف و حوثیها از طرف دیگر ارزیابی می‌کنند. ناظران سیاسی هم‌چنین بر اعلام خبر کشته شدن عبدالله صالح از سوی خبرگزاری نیروی تروریستی قدس انگشت گذاشته و بر آنند که این امر همراه با انتشار خبر پرتاب موشک توسط حوثیها به سوی یک مرکز هسته‌یی ابوظبی که توسط تلویزیون عرب زبان رژیم آخوندی اعلام شد، سلطه رژیم آخوندی بر حوثیها را بیش‌از‌پیش برجسته کرده و بحران بین رژیم با عربستان و امارات و دیگر کشورهای عربی را تشدید می‌کند.
نگاهی به ریل تحولات یمن
خبرگزاری فرانسه گزارش کرد ‌در نبردهای اخیر صنعا، حداقل ۲۳۴نفر کشته و ۴۰۰نفر زخمی شدند
دبیرکل اتحادیه عرب: ‌قتل علی عبدالله صالح را محکوم کرد و گفت مرگ وی این تهدید را دارد که باعث 'انفجار' در این کشور گردد.
عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور یمن 13 آذر 96، فرمان شروع عملیات نظامی گسترده‌یی تحت عنوان(صنعای عرب) برای تسلط به صنعا پایتخت یمن با پشتیبانی و حمایت کامل نیروهای ائتلاف عربی صادر کرد.وی شامگاه 13آذر در سخنانی پس از کشته شدن علی عبدالله صالح رئیس‌جمهوری پیشین این کشور، همه یمنی‌ها را به قیام علیه شبه‌نظامیان حوثی فراخواند.
شامگاه دوشنبه 13آذر 96، هواداران علی عبدلله صالح پس از کشته شدن وی به‌دست شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم آخوندی، با رساندن خود به کمربندی صنعا به نیروهای دولت قانونی یمن پیوستند.
احمد علی عبدالله صالح که فرماندهیگارد ریاست‌ جمهوری یمن را برعهده داشته است، در رابطه با قتل پدرش به‌دست شبه‌نظامیان حوثی گفت: خون پدرم جهنمی خواهد شد که دامن دنبالچه‌های رژیم ایران را خواهد گرفت. وی افزود: مزدوران رژیم ایران به مدت سه سال در یمن تبهکاری و ویرانگری کردند.
عارف الزوکا دبیرکل حزب کنگره خلق یمن، روز دوشنبه 13آذر 96 پس از انتقال به بیمارستان، توسط شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم آخوندی کشته شد.

این پست مستمر بروز میشود 


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر