جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ مرداد ۳۰, دوشنبه

ایران-تحولات سوریه-جزئیات موشک باران پایگاه بزرگ رژیم ایران در سوریهگزارش اسکای نیوز  و به نقل از فعالان سوری  در نتیجه انفجار و آتش سوزیهای وسیعی که در جبل البحوث ۴۷ واقع در جنوب شهر حما در سوریه وجود داشت بیش از ۴۰ تن از عناصر رژیم ایران و شبه نظامیان اسد  کشته و نزدیک به ۶۰ تن مجروح شدند. 
 این  انفجار های سنگین در داخل یکی از انبارهای رژیم ایران در شهر سلحب در حومه غربی شهر حما صورت گرفته است. 


خبرگزاری رویتر امروز دوشنبه 10اردیبهشت 97  گزارش داد: «ارتش سوریه می‌گوید روز یکشنبه چندین پایگاه نظامی در حما و حومه حلب مورد حمله موشکی قرار گرفت. این حمله ساعت 2230دقیقه به‌وقوع پیوست.افشای فعالیتهای نظامی رژیم ایران در سوریه
تلویزیون العربیه ۷ اردیبهشت97:

بعد از گسترش فعالیتهای نظامی رژیم ایران در سوریه، منابع آمریکایی فاش ساختند این کشور  عملیات نظارت و شناسایی در سوریه را افزایش داده است.

به گفته این منابع  فعالیتهای جدید مربوط به انتقال محموله موشکهای بالستیکی و ضدهوایی رژیم ایران به سوریه است.

  در این رابطه ارگانهای اطلاعاتی آمریکایی فعالیتهای رژیم ایران در سوریه را رد یابی کردند.  شاید این فعالیتها مربوط به انتقال محموله سلاح های جدید رژیم ایران  به این کشور باشد. فعالیتهای رژیم  ایران باعث شد که آمریکا عملیات نظارت را از طریق ماهواره و هواپیماهای شناسایی و هواپیماهای بدون سرنشین و کشتیهای جنگی افزایش دهد. محافل آمریکایی نگران آن  هستند که سلاحها به‌دست نیروهای بنیادگرا بیفتد.


سرلشکر بسیجی عبدالرحیم موسوی، سرکرده ارتش تحت‌امر خامنه‌ای در پیامی به‌مناسبت روز ارتش  رژیم، نقش ارتش تحت‌امر ولایت فقیه در همدستی با دیکتاتور سوریه را دفاع از حریم حرم‌ها، توصیف کرد و با غیظ و کین توزی، علیه مجاهدین به‌خاطر افشای رجز خوانی این سرلشکر بسیجی در سرکوب قیام دیماه ملت ایران افزود: «بیهوده نیست که به‌ویژه در ماه‌های اخیر بوق‌های شیطان و (مجاهدین)، هجمه‌های مستقیم و عملیات روانی فریبکارانه علیه ارتش را شدت بخشیده‌اند».
هراس و بحران در حاکمیت آخوندی پس از تهاجم هوایی به دیکتاتور سوریه

دیکتاتوری آخوندی با نگرانی از تحولات پس از تهاجم هوایی آمریکا و فرانسه و انگلستان به دیکتاتور سوریه، پیامدهای این حمله هوایی را بیش از همه برای حکومت آخوندی سنگین ارزیابی کرده و این رژیم را هدف اصلی ضربات موشکی بر دیکتاتور سوریه می‌داند.

افشار سلیمانی سفیر سابق رژیم در جمهوری آذربایجان در سایت صادق خرازی، نوشت: روسیه قصد  رویارویی با آمریکا را ندارد. این تهاجم عمدتاً فشار بر جمهوری اسلامی و بشار اسد و همراهی روسیه با این پروژه بوده است. مسکو از ایران دور خواهد شد و معامله‌ای که با آمریکا در سوریه انجام خواهد داد عرصه بر ایران و حزب‌الله لبنان در سوریه سخت‌تر خواهد شد

با پایان هشت سال سیاست مماشات و سازشگری آغاز پایان عمر دیکتاتور سوریه  بعد از حملات مشترک نظامی آمریکا، فرانسه و انگلستان به رژیم اسد شروع شد.
این یک تحول مهم و البته بهاری همزمان با شروع سال جدید و بهار ایران قطعاٌ تاثیرات مثبت خود را در شتاب تحولات به ضرر ٰٰرژيم و شیب تند سرنگونی را رقم خواهد زد
موضعگیریهای قاطع از جمله صحبتهای نیکی هیلی که گفت پاسخها به اسد متناسب و مشروع بود و تاکید و هشدار  دونالد ترامپ به ادامه حملات تا نابودی کامل تسلیحات شیمیایی اسد

لرزه سرنگونی را بر پیکر فرتوت و پوسیده خامنه ای وارد آورد که در موضعگیریش بخوبی گویا بود.
بله این یک شروع است و همانطور که دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران در اطلاعیه 25 فروردين 1397(14 آوريل 2018) خود خاطر نشان کرد:

نابودي تاسيسات شيميايي ديكتاتور سوريه يك اقدام ضروري براي پايان فاجعه در سوريه است و بايد با اخراج كامل پاسداران و شبه نظاميان مزدورشان از سراسر منطقه تكميل شود. 
این موج جدید برای رژیم تبدیل به سونامی خواهد شد و تا اخراج و خلع ید کامل رژیم ایران در منظقه ادامه خواهدیافت.

این پست به مهمترین اخبار و تحلیلها و موضعگیریها در باره تحولات سوریه دارد که در همین لینک مستمر بروز میشود 


یک انفجار بزرگ شنبه شب در نزدیک یک پایگاهنظامی رژیم  ایران در سوریه شنیده شد. 
گفته می‌شود این پایگاه توسط یک هواپیمای ناشناس مورد حمله قرار گرفته است


پایگاه مذکور  در جبل عزان در جنوب حلب واقع شده که یک ناحیه روستا نشین تحت کنترل دولت سوریه است. مردم گفتند انفجارهایی در این محل شنیده‌اند.

نیروهای حفاظت اسد و فرودگاههای نظامی را مورد هدف قرار دادپایگاهها و مراکز تحت اختیار حزب‌الله لبنان از مناطقی است که در حملات بامداد امروز هدف قرار گرفته است

انبار‌های مهمات ارتش رژیم سوریه در 15 مایلی مرکز استان حمص توسط 4 فروند جنگنده انگلیسی بمباران شد

پایگاههای گارد ریاست‌جمهوری و لشکر چهارم ارتش سوریه در اطراف دمشق که مسئولیت حفاظت از پایتخت سوریه را بر عهده دارند هدف حمله قرار گرفتند

تلویزیون فاکس نیوز نیز خبر داد:‌در جریان حملات 100موشک کروز به مراکز و پایگاههای اسد شلیک شد

تیپ 105 نیروهای حفاظت ریاست جمهوری و فرودگاه نظامی المزه و مرکز پژوهشهای علمی در دمشق را که به تهیة سلاح شیمایی اختصاص داشت

حملات هوایی هم چنین مرکز تیپ41 نیروهای ویژه و هم چنین اهدافی در نزدیکی منطقة قلمون شرقی را نیز منهدم کرده است

در حالی که جنایات هولناک شیمیایی اسد خشم و انزجار گسترده جامعهٴ جهانی را برانگیخته است، ولایتی مشاور خامنه‌ای در سفر به دمشق، بر حمایت رژیم آخوندی از دیکتاتور خونریز دمشق و جنایات آن در غوطهٴ شرقی، تأکید کرد.
خبرگزاری رسمی رژیم (ایسنا) 22فروردین دربارهٴ دیدار ولایتی با وزیر خارجه رژیم اسد، گزارش داد: «علی اکبر ولایتی در این دیدار بر حمایت جمهوری اسلامی از سوریه تأکید کرده است».

برخی گزارشها نیز حاکی از انتقال هواپیماهای جنگی رژیم اسد به حاکمیت آخوندی است


رژیم جنایتکار اسد بار دیگر مرتکب جنایت جنگی شد و شهر دوما در حومه دمشق را با  بشکه‌های حاوی گاز شیمیایی بمباران کرد. اورینت تلویزیون اپوزیسیون سوریه شمار قربانیان را تا 180نفر و 1000مجروح و مصدوم ذکر کرده است. سی.ان.ان به‌نقل از فعالان سوری گزارش داد:‌ گاز سمی در داخل بمبهای بشکه‌یی که از هلیکوپترها پرتاب شدهاند باعث خفگی بسیاری از مردم شده است. گزارشها حاکی است تعدادی از کشته شدگان کودکان هستند.

اورینت تلویزیون اپوزیسیون سوریه شمار قربانیان را تا 180نفر ذکر کرده است.

وزارت‌خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی اعلام کرد گزارش حمله شیمیایی در سوریه هولناک و نگران‌کننده است. تاریخچه رژیم اسد در استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خود جای تردید نمی‌گذارد و حمله با گاز سارین در غوطه شرقی در ۲۱اوت ۲۰۱۳ شروع شد که بیش از ۱۰۰۰نفر از مردم سوریه را کشت.

هدر نائرت، سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت: گزارشهایی که از سوریه می‌رسد بسیار «وحشتناک» است و چنان‌چه وقوع حملات ثابت شود،  جامعه بین‌المللی باید فوراً به آن واکنش نشان دهد.

یک نماینده وزارت‌خارجه آمریکا  دولت سوریه را متهم به استفاده از تسلیحات شیمیایی در شهر دوما در غوطه شرقی کرد و  گفت استفاده بشار اسد در گذشته از چنین تسلیحاتی " غیرقابل انکار" بوده  است.

وی افزود:‌ ما شاهد چندین گزارش بسیار مضطرب کننده در مورد یک حمله محتمل شیمیایی در نزدیکی یک بیمارستان در دوما سوریه بوده‌ایم.خانواده‌های بسیاری از جمله کودکان در سرپناهها مخفی شدهاند که اعتقاد بر این است که کشته شده‌اند.


نماینده وزارت‌خارجه آمریکا گفت: ما کماکان در حال دریافت گزارشات و ارزیابی اطلاعات در رابطه با این حمله گزارش‌شده هستیم، سابقه رژیم اسد در استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه مردم خودش غیرقابل انکار است.


محكوميت بمباران شيميايی سوريه و ضرورت اقدام قاطع بين المللی برای توقف جنايت عليه بشريت
مریم رجوی حمله جنایتكارانه شیمیایی به دوما در غوطه شرقی و كشتار بیرحمانه کودکان و زنان را قویا محكوم كرد و گفت رژیم ایران عامل اصلی جنگ و كشتار در سوریه و جنایاتی است مانند بمباران شیمیایی دوماست كه وجدان بشریت را جریحه دار كرده است.
مریم رجوی جهان با ابراز صمیمانه‌ترین همدردی‌ها و تسلیت‌ها به مردم سوریه، به‌ویژه دومای مجروح و خون چكان، به پایداری تاریخی آنان درود فرستاد و گفت جهان باید با اقدام قاطع به این جنایت‌های جنگی علیه مردم سوریه پایان دهد.
وی افزود آمران جنایت علیه بشریت و جنایت جنگی در سوریه یعنی اسد و اربابش خامنه‌ای باید در برابر عدالت قرار گیرند. بی‌عملی شرم‌آور است و راه را برای استمرار این جنایات هموار می‌كند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ فروردین ۱۳۹۷(۸ آوریل۲۰۱۸)اتلاف ملی اپوزیسیون سوریه  گفت:‌  ”کاروان وجدان” در همبستگی با زنان بازداشتی سوریه در زندانهای رژیم اسد که توسط تعدادی از سازمانهای جامعه مدنی ترکیه ترتیب داده شده است از استانبول حرکت خود را آغاز کرد.

این کاروان از چندین اتوبوس تشکیل شده و هزاران زن از 55کشور جهان  از جمله 200زن از سربرنیستای بوسنی شامل شده است. علاوه بر آن دهها تن از زنان و مادران شهدا در آن حضور دارند. این کاروان قبل از رسیدن به مرزهای ترکیه با سوریه در روز 8مارس مصادف با روز جهانی زن از برخی شهرهاى دیگر ترکیه نیز عبور خواهد کرد. ترتیب دهندگان این کاروان در مرز بین ترکیه و سوریه یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار خواهند کرد.

در راه‌اندازی این کاروان برخی از اعضای ائتلاف ملی سوریه شرکت کردند. سلوی اکسوی نایب‌رئیس ائتلاف ملی سوریه از سازمانهای بین‌المللی خواست از این کاروان حمایت کرده تا به اهداف خود یعنی آزادسازی زنان بازداشتی سوریه در زندانهای رژیم اسد و افشای اقدامات وحشیانه و ضدبشری در حق آنها برسد
خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع،  بشار اسد دیکتاتور خونریز سوریه را "مبارز بزرگ" خواند.

وی که روز پنجشنبه 10اسفند با وزیر اوقاف و جمعی از مزدوران رژیم اسد دیدار می‌کرد گفت:« سوریه امروز در خط مقدم قرار دارد، بنابراین وظیفه ما حمایت از ایستادگی سوریه است، البته  بشار اسد در چهره یک مبارز بزرگ ظاهر شد و بدون تردید و با ثبات ایستاد که این برای یک ملت بسیار مهم است».
بر اثر جنایات بشار اسد تا کنون بیش از نیم میلیون شهروند سوری کشته شدند و بیش از 11میلیون نفر آواره گردیدند. 


یوسف بستانی از خبرنگاران غوطهٴ شرقی در حالی که این کودک را در دستانش گرفته بود، طی پیامی بر نقش رژیم آخوندی در حملات شیمیایی اسد انگشت گذاشت و گفت:
امروز ۲۵فوریه ۲۰۱۸است امروز ما در غوطه شرقی هستیم امروز رژیم  اسد شهرک شیفونیه را با گازهای سمی هدف قرار داد و این کودک امروز با گازهای سمی شهید شد با گاز کلر یا یک نوع گاز دیگر. نیروهای اسد غیرنظامیان را با انواع سلاحها هدف قرار می‌دهند؛ شب قبل شورای امنیت آتش‌بس اعلام کرد. آیا این آتش‌بس بکارگیری سلاح شیمیایی در غوطه را در بر نمی‌گیرد؟ ‌چه اتفاقی در حال وقوع است؟ ‌تعداد زیادی از مصدومان کشته شدند. غوطه در محاصره است هیچگونه امکانات پزشکی اینجا وجود ندارد. این کودک چند لحظه پیش با گازهای سمی شهید شد. امدادگران نتوانستند کوچک‌ترین کاری برای او انجام دهند. در اینجا تعداد زیادی از غیرنظامیان، زنان، ‌کودکان و مردان با گازهای سمی مصدوم شده‌اند. جامعه جهانی منتظر چیست؟ این‌که بشار اسد ساکنان غوطه شرقی را به‌طور کامل با گازهای شیمیایی قتل‌عام کند؟‌ و هواپیماهای جنگی بمباران را متوقف نکرده‌اند. امروز ما دست کم ۳۰شهید داشتیم دهها حمله هوایی. بیش از این منتظر چه هستید؟ این‌که همه ما با گازهای سمی بمیریم؟‌منتظر چه هستید؟‌این‌که با سلاحهای شیمیایی بمیریم؟‌ما را با گاز سارین هدف قرار دادند. با گاز سمی کلر ما را بمباران کردند. گازهای رژیم ایران که نمی‌دانیم منشأء آن کجاست، ماه‌هاست که ما را با آنها هدف قرار می‌دهند. جامعه جهانی بیش از این منتظر چیست؟ ‌آیا باید ۴۰۰هزار غیرنظامی قتل‌عام شوند تا این‌که جامعه جهانی دخالت کند؟ و آنها را در یک گور دستجمعی دفن کند؟ منتظر چی هستند؟ ما داریم می‌میریم و کشته می‌شوم با انواع سلاحها. ما در غوطه  شرقی داریم قتل‌عام می‌شویم. رژیم اسد و روسیه به توافقات بین‌المللی و غیرآن تمکین نمی‌کنند. ما داریم به وسیله انواع سلاحها قتل‌عام می‌شویم.


جنايت جنگي و جنايت عليه بشريت توسط رژيم آخوندي در نقض قطعنامه ۲۴۰۱ در غوطه شرقي و فراخوان به اقدام فوري بين المللي براي اخراج پاسداران از سوريه

رژيم ضد بشري آخوندي در نقض قطعنامه ۲۴۰۱ شوراي امنيت ملل متحد كه در روز ۲۴فوريه به اتفاق آرا به تصويب رسيد به حملات جنايتكارانه و كشتار مردم غوطه شرقي ادامه مي‌دهد. حملاتي كه مصداق بارز جنايت عليه بشريت و جنايت جنگي است.

پس از تصويب قطعنامه شوراي امنيت كه يك آتش بس موقت سي روزه را مقرر مي‌كند، پاسدار جنايتكار محمد باقري، رئیس ستاد كل نيروهاي مسلح رژيم آخوندي، در روز ۲۵فوريه با وقاحت اعلام كرد اين قطعنامه شامل غوطه شرقي نمي‌شود و بار ديگر نشان داد كه رژيم آخوندي به هيچ قاعده و قانون بين المللي پايبند نيست و جنگ در سوريه آب حيات اين رژيم قرون وسطايي است.

در حملات روز ۲۵فوريه يعني روز بعد از تصويب قطعنامه به غوطه شرقي گاز كلر نيز مورد استفاده قرار گرفته كه قربانيان زيادي از جمله در ميان كودكان به‌جاي گذاشته است.

مقاومت ايران ضمن محكوم كردن جنايات وحشتناك در غوطه شرقي كه صحنه هاي دلخراش آن وجدان بشريت معاصر را جريحه دار كرده است و با ابراز همدردي با مردم مقاوم سوريه، جامعه جهاني را به يك اقدام فوري براي متوقف كردن جنايت عليه بشريت و جنايت جنگي در سوريه و اخراج پاسداران رژيم آخوندي و شبه نظاميان مزدور آنها فرامي‌خواند. اين تنها راه دستيابي به صلح و آرامش در منطقه و لازمه مبارزه با تروريسم در جهان امروز است.فاکس نیوز روز چهارشنبه نهم  اسفند به‌نقل از منابع اطلاعاتی غربی گزارش داد رژیم ایران پایگاه دائمی دیگری را در خارج از پایتخت سوریه ساخته است. این پایگاه  دارای آشیانه‌های کامل برای نگهداری و انبار کردن موشکهایی است که قادر به هدف قرار دادن اسراییل هستند.  بنا‌ به این گزارش   این پایگاه که در حدود 13کیلومتری غرب دمشق قرار دارد نشان می‌دهد جدید  و متعلق به رژیم ایران است. این پایگاه توسط نیروی قدس، سپاه پاسداران اداره می‌شود. تصاویر دو آشیانه سفید رنگ جدیدی را نشان می‌دهند که هر کدام تقریباً 30متر در 20متر بوده و برای نگهداری و انبار کردن موشکهای برد متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرند...ژنرال جوزف وتل فرمانده فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا که بالاترین فرمانده نیروهای ایالات متحده در خاورمیانه  است روز سه‌شنبه در کنگره گفت رژیم  ایران در حال افزایش کمیت و کیفیت موشکهای بالستیک خود است  که در منطقه مستقر می‌کند،...


روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی به افزایش پایگاه‌های رژیم ایران در سوریه و ذخالت‌ها و نفوذ فزاینده این رژیم  در جنگ  سوریه پرداخت.
در قسمتی از این گزارش آمده است: رژیم ایران حضور نظامی مستقیمی در تمام مناطق سوریه دارد. پایگاه‌های نظامی خود را در خاک سوریه گسترش داده و هزاران تن از سربازان، فرماندهان و مستشاران نظامی وابسته به سپاه پاسداران در جبهه های نبرد مشارکت مستقیم و فعالی دارند.

علاوه بر آن رژیم  ایران با حمایت مالی و لجستیکی از گروه‌های محلی و شبه نظامیان طرفدار خود که از کشورهای مختلف از جمله عراق، لبنان، افغانستان و پاکستان و دیگر نقاط جهان از قبیل حزب الله لبنان، لشکر فاطمیون و غیره، محوری تحت عنوان «محور مقاومت» به وجود آورده، این گروه‌ها را در جنگ‌های نیابتی به کار گرفته و در این راستا آن‌ها را با جنگ افزارها، تکنولوژی‌های پیشرفته، دستگاه‌های شنود و پهباد مسلح کرده است.

نیویورک تایمز افزود:‌رژیم ایران با حمایت‌های مالی، نظامی و تسلیحاتی از شبه نظامیان در سوریه، پیوندها و نفوذ خود را در این کشور تقویت می‌کند

رژیم ایران فعالیت‌های اصلی نظامی خود را در سوریه از سه پایگاه هدایت می‌کند که بر عملیات در بخش‌های وسیعی از این کشوراِشراف دارند؛ یکی در حلب در شمال سوریه و دو پایگاه دیگر در حومه جنوب دمشق. هفت پایگاه دیگر که ابعاد کوچک‌تری دارند، در خطوط تماس در خدمت رژیم ایران هستند که این رژیم نیروهای نیابتی خود را  در آن‌جا مستقر کرده است.

آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل :حملات رژیم اسد، غوطهٴ شرقی را به «جهنم روی زمین» برای غیرنظامیان تبدیل کرده است.


به مناطق مسکونی و کشتار مردم بیگناه و کودکان در منطقهٴ تحت محاصره غوطهٴ شرقی در حومه دمشق روز پنجشنبه نیز ادامه یافت.

خبرگزاری فرانسه آمار قربانیان این حملات از روز یکشنبه تا پنجشنبه را 335کشته ذکر کرد.

رسانه‌های اپوزیسیون سوریه و مطبوعات بین‌المللی تصاویر دردناک و تکان‌دهنده‌یی را از جنایات اسد در غوطهٴ شرقی منتشر می‌کنند.

آسوشیتدپرس گزارش داد: بین توپ‌باران و بمبارانها، شهروندان غوطه، کشته‌شدگان خود را به خاک می‌سپارند. از آنجایی که زمان و فضا محدود است و تلفات رو به افزایش گذاشته، کشته‌شدگان در گورهای جمعی دفن می‌شوند.


مردم سوریه در مناطق مختلف، در همبستگی با مردم غوطهٴ شرقی دمشق دست به تظاهرات زدند. این تظاهرات ازجمله در جنوب دمشق، درعا، ادلب و حمص برگزار شد.


آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، گفت: «رژیم (اسد) علیه تروریستها نمی‌جنگد، بلکه علیه مردم (سوریه) می‌جنگد؛ کودکان را به‌قتل می‌رساند و بیمارستانها را منهدم می‌کند؛ همه اینها قتل‌عامی است که باید محکوم بشود... ما باید هر اقدام ممکن را برای متوقف‌کردن این قتل‌عام انجام بدهیم».


مرکل افزود: «(رژیم) ایران و روسیه مسئولیت مشخصی» در این رابطه دارند.

رهبران کشورهای مختلف جهان، ازجمله رئیس‌جمهور فرانسه، دبیرکل ملل‌متحد و نمایندهٴ آمریکا در سازمان ملل به برقراری آتش‌بس در غوطهٴ شرقی فراخوان دادند.


در همین حال گاردین طی مقاله‌یی بی‌عملی جامعهٴ جهانی را مورد انتقاد قرار داد، و نوشت: ما بر روی همه‌چیز به جز بر روی خونریزی (در سوریه) تمرکز می‌کنیم. این باعث می‌شود که خودمان در این جنایتها شریک باشیم.

صحنه‌های تکان‌دهنده عمل جراحی یک کودک سوری بدون بی‌هوشی و قرآن خواندن وی و گریه های پزشکی که فیلم و این خبر را در تلویزیون آناتولی ترکیه  پخش کرد و توضیح داد 
کریم کودک دو ماهه سوریه ای در غوطه شرقی که چشمش را از دست داد
این پسر بچه دو ماهه اسمش کریم است
او در حملات توپخانه‌ای رژیم اسد به منطقه تحت محاصره غوطه شرقی، مادر و همچنین چشم چپ خود را از دست داد،
کریم در حالی که در آغوش مادر خود بود مورد توپ باران قرار میگیرد
مادر از پیکرش سپری برای نجات جان فرزند ساخت
توپها و مواد انفجاری صادر شده توسط رژيم جنایتکار ملایان که یک نمونه اش اخیراٌ‌ در حمله به عربستان دیده شد
بعد از پخش این خبر در فضای مجازی و بخصوص توییتر یک کمپین همبستگی با او براه افتاد
در تصاویرحمایتها کمتر از عکسی از همبستگی ایرانیان دیده شد
در حالیکه ایرانیان آزاده باید بیشترین حمایت را بکنند
لطفا این خبر و پیام را پخش کنید تا هم وطنان در همبستگی با کریم نفرت خودشان از جنگ افروزی رژیم را بخصوص در سوریه را به جهانیان اعلام کنند
رژیم اسد که از سکوت جامعه بین‌الملل در قبال مساله سوریه استفاده می‌کند، از چهاردهم نوامبر بدین سو حملات توپخانه‌ای خود به غوطه شرقی را افزایش داده است.
در ابتکاری دیگری تیم فوتبال التضامن برای نشان دادن همبستگی خود با اهالی منطقه تحت محاصره غوطه شرقی و کریم، مسابقه دوچرخه سواری برگزار کردند.
وضعیت انسانی در غوطه شرقی سوریه به "نقطه بحران" رسید
سازمان صلیب‌سرخ جهانی طی بیانیه‌یی نسبت به وضعیت انسانی در غوطه شرقی سوریه هشدار داد که، به 'نقطه بحران' رسیده است. غوطه شرقی در سوریه از 5سال گذشته تحت محاصره رژیم جنایتکار اسد و حامیان این رژیم از جمله شبه‌نظامیان مورد حمایت رژیم ایران قرار دارد.
در این بیانیه با ابراز نگرانی عمیق از تشدید درگیریها در حومه دمشق و افزایش مرگ و میر غیرنظامیان اعلام کرد: از 14نوامبر تاکنون شمار زیادی از غیرنظامیان در جریان این درگیریها کشته و زخمی شده‌اند.
بیشتر بخوانید

همچنین کارشناسان سازمان ملل‌متحد بر تخلیه 435بیمار از جمله شمار زیادی از کودکان زیر 5سال در کوتاه‌ترین زمان ممکن از منطقه غوطه شرقی سوریه تأکید کردند.
وضعیت انسانی در غوطه شرقی سوریه به "نقطه بحران" رسید
آنتونیو گوترز دبیرکل سازمان ملل متحد، سفر آزادانه پاسدار قاسم سلیمانی سرکرده نیروی تروریستی قدس به سوریه و عراق را نقض قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دانست. چرا که وی طبق این قطعنامه‌ها ممنوع السفر است. سازمان ملل‌متحد سال گذشته نیز حضور پاسدار قاسم سلیمانی در عراق را «نقض تحریم‌های اعمال شده از سال 2007» دانست.
دبیرکل سازمان ملل‌متحد هم‌چنین به مسأله پرتاب موشکهای بالستیک توسط شبه‌نظامیان حوثی از یمن به عربستان اشاره کرد و گفت:‌کارشناسان سازمان ملل‌متحد در فاصله زمانی 17 تا 21نوامبر، بقایای این موشکها را آزمایش کرده و ارتباطی احتمالی میان این جنگ‌افزارها با تولیدات رژیم ایران یافتند

سی.ان.ان: غوطه شرقی ۱۰روز است بیرحمانه بمباران می‌شود
سازمان بهداشت جهانی در گزارش دیگری اعلام کرد تنها در ظرف سه روز بر اثر بمباران مناطق مسکونی در غوطه شرقی دمشق ۸۴ شهروند سوری کشته و ۶۵۹ تن دیگر مجروح شدند
غوطه شرقی دمشق  چند سال است که از یک محاصره خفه کننده از سوی نیروهای اسد و شبه نظامیان فرقه گرایی وابسته به رژیم ایران رنج می برد. آنها ا از ورود مواد غذایی ،‌ دارو و تیمهای امداد رسانی سازمانهای  بین المللی به مناطق تحت محاصره جلوگیری می کنند و بیش از ۴۰۰ هزار ساکن این منطقه در وضعیت انسانی  فاجعه باری به سر می برند.

ائتلاف ملی سوریه هدف از  شدت یافتن حملات  نظامی به غوطه شرقی دمشق توسط رژیم اسد و همپیمانانش را  به شکست کشاندن راه حل سیاسی و استمرار چرخه کشتار و جنایت توصیف کرد  و از جامعه جهانی خواستار بر عهده گرفتن مسئولیت اخلاقی و قانونی اش در قبال شهروندان محاصره شده در غوطه شرقی دمشق شد
جنگنده‌های رژیم اسد مرکز نگهداری کودکان بی‌سرپرست را در غوطه شرقی مورد حمله قرار دادند. این مرکز توسط بنیاد همیاری بشری ترکیه و سازمان بیت الزکات در کویت بازسازی شده بود. 
به گزارش خبرگزاری آناتولی 4آذر 96 در این مرکز 50کودک به‌سر می‌برند و پس از این حمله کودکان و 16پرسنل به زیر زمین ساختمان پناه بردند. شیشه‌های ساختمان مذکور با قطعات بمب شکسته شدند. 
به گزارش منابع نیروهای دفاع مدنی (کلاه سفیدهای سوریه) نیروهای رژیم اسد صبح امروز شهرستانهای حرستا، مدیرا، مسرابا و عین ترما که در مناطق «کاهش تنش» قرار دارد، هدف حملات شدید توپخانه و هوایی این رژیم قرار گرفت.
تحلیلگر امور خاورمیانه در لندن: باید شبه‌نظامیان رژیم ایران را از عراق و سوریه اخراج کرد
یک تحلیلگر امور خاورمیانه در لندن می‌گوید اظهارات رکس تیلرسون در مورد اخراج شبه‌نظامیان خارجی از عراق و سوریه سیاست درستی است و باید پیگیری شود.
تلویزیون فرانس 24پنجشنبه 4آبان 96:
کایل اورتون کارشناس انجمن هنری جکسون در لندن: پیام رکس تیلرسون درست است که رژیم ایران باید عراق را ترک کند. شبه‌نظامیان عراقی تمام مدت در ایران بوده و آنجا کار کرده‌اند. سران آنها هادی العامری و ابومهدی مهندس هستند که هر دو عوامل رژیم ایران هستند. آنها به مدت دهها سال در ایران بوده‌اند. کسانی که الآن تحت عنوان حشدالشعبی هستند همان شبه‌نظامیان رژیم ایران هستند که در سالهای 2003 تا 2011 علیه آمریکاییان در عراق جنگیدند.

نیکی هیلی: نمی‌گذاریم رژیم ایران سوریه را اشغال کند
نیکی هیلی سفیر آمریکا در ملل‌متحد در مصاحبه با سی.ان.ان. بر لزوم برکناری بشار اسد و مقابله با دخالتهای رژیم در سوریه تأکید کرد و گفت: اجازه نخواهیم داد (رژیم) ایران (سوریه را) تحت کنترل خود درآورد.
نیکی هیلی با اشاره به تأیید رسمی استفاده از تسلیحات شیمیایی در خان شیخون توسط رژیم اسد از سوی هیأت تحقیقات ملل متحد، گفت: «(حمله شیمیایی) بدترین اقدام خلاف وجدان است که یک دیکتاتور می‌تواند انجام بدهد... آمریکا به‌روشنی اعلام کرده است که آینده‌یی برای اسد در سوریه وجود ندارد...»

گزارشی از نقش رژیم اسد در حمله شیمیایی به خان شیخون
بر اساس گزارش سازمان ملل رژیم اسد مسئول بکارگیری گاز سارین علیه غیرنظامیان در خان شیخون شناخته شده است. در ماه آوریل گذشته در اثر بکار گیری گاز سارین توسط اسد 87غیر نظامی کشته شدند
تلویزیون العربیه 6آبان 96
تحقیقات مشترکی میان اعضای شورای امنیت توزیع شده ولی قرار است که هفته آینده منتشر شود. با این حال نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل‌متحد بیانیه‌یی صادرکرد و تأکید کرد گزارش نشان می‌دهد که بشار اسد مسئول حمله شیمیایی با گاز سایرین در خان شیخون در 4آوریل گذشته است. این گزارش هم‌چنین داعش را مسئول حمله شیمیایی دیگری می‌داند که در ام حش در 16سپتامبر 2016انجام شده است.

قدردانی دیکتاتور خونریز سوریه ازولی‌فقیه ارتجاع و دولت آخوند روحانی
قدردانی دیکتاتور خونریز سوریه ازولی‌فقیه ارتجاع و دولت آخوند روحانی
دیکتاتور خونریز سوریه روز پنجشنبه 27مهر با پاسدار باقری رئیس جنایتکار ستاد کل نیروهای مسلح رژیم در سوریه دیدار کرد و از حمایت ولی‌فقیه ارتجاع و دولت آخوند روحانی، قدردانی کرد. 
خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم روز پنجشنبه 27مهر با درج این خبر افزود:‌ «باقری در دیدار با بشار اسد بر ادامه حمایتهای جمهوری اسلامی از سوریه تأکید کرد. بشار اسد نیز از حمایتهای همه‌جانبه خامنه‌ای و دولت از سوریه در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد. بشار اسد از باقری خواست تا سلام و درود گرم و صمیمانه وی را به خامنه‌ای و دولت ابلاغ کند».

پاسدار باقری روز چهارشنبه نیز در دیدار با رئیس ستاد ارتش اسد گفت:‌ «جمهوری اسلامی به‌رغم تحریم‌هایی که با آنها روبه‌رو است همواره در کنار سوریه ایستاده است..
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران-سپاه پاسداران عامل اصلی جنگ افروزی و تروریزم در منطقه


سپاه پاسداران عامل اصلی جنگ افروزی و تروریزم در منطقه
تلاش پاسداران برای تصرف معبر زمینی عراق- سوریه و وصل زمینی به ساحل شرقی مدیترانه

رژیم آخوندی جنگ افروزی و مداخلات جنایتکارانه خود در سوریه را گسترش می دهد و در صدد است به هر نحو ممکن با تصرف معبر زمینی عراق- سوریه به سواحل شرقی مدیترانه وصل شود.
شمار شبه نظامیان مزدور سپاه در سوریه به بیش از ۱۰۰ هزار تن می رسد بخش عمده این نیروها را شبه نظامیان مزدور افغانی، عراقی، لبنانی و پاکستانی تشکیل می دهند. حدود یک سوم آنها شبه نظامیان سوری هستند که با الگوی بسیج در ایران توسط سپاه سازماندهی شده اند. کلیه این نیروها توسط پاسداران تأمین مالی و تسلیحاتی شده و تحت کنترل و فرماندهی آنها قراردارند.
در روز ۱۴ ژانویه ۲۰۱۷ پاسدار سرتیپ حسین یکتا، یکی از سرکردگان پاسداران و مسئول قرارگاه خاتم، شمار افغانیهای تحت فرماندهی پاسداران در سوریه را، که در لشگری موسوم به فاطمیون سازماندهی شده اند، ۱۸ هزار نفر اعلام کرد. افغانیهای مقیم ایران، به خاطر فقر و بیکاری و نداشتن مدارک قانونی و با اعمال فشارهای مختلف از جانب رژیم مجبور به رفتن به جنگ سوریه می شوند.
جزییات جدید به دست امده از داخل رژیم ملایان حاکی از ان است که:

حیاتی بودن دخالتهای رژیم در سوریه از زبان پاسدار قاسم سلیمانی

حیاتی بودن دخالتهای رژیم در سوریه از زبان پاسدار قاسم سلیمانی
پاسدار قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی تروریستی قدس، با تکرار حرف خامنه‌ای در مورد حیاتی بودن دخالتهای رژیم در سوریه برای بقای نظام به پاسخگویی علیه مخالفتهای درونی حاکمیت بر سر تلفات گسترده پاسداران در سوریه و عواقب منفی این دخالتها پرداخت و از جمله گفت:
چرا در سوریه وارد شدیم؟ چرا در عراق وارد شدیم کمک کردیم؟ ببینید چند مسأله مهم هست و چند مسأله وجود دارد که اینها حلش از راه دیپلوماتیک و دیپلوماسی غیرممکنه یعنی میخ دیپلوماسی با هر چکشی به این سنگ سخت این موضوع فرو نمی‌رود اینرا با دیپلوماسی نمی‌توان حل کرد من توضیح می‌دهم چون بعضی‌ها نادانسته سخن پراکنی می‌کنند
ما می‌تونیم بنشینیم نگاه کنیم ببینیم سوریه کی سقوط می‌کند عراق کی سقوط می‌کند او تجهیز بشود با قدرتی ده برابر و صد برابر بعد بیاد توی مرزهای ما و بعد بیاید وارد کشور ما بشود 
آمریکا و این سخنان جاهلانه‌ای که رئیس‌جمهور آمریکا بر زبان جاری کرد هرگز در طول این دوره پیدایش داعش حرکتی را برای ریشه‌کنی داعش انجام نداد.

بمباران غیرنظامیان در ادلب توسط رژیم اسد
مباران غیرنظامیان در ادلب توسط رژیم اسد، ابراز نگرانی دولت آمریکا
خبرگزاری آناتولی ترکیه خبر داد: در ادامه حملات شدید هوایی علیه غیرنظامیان در ادلب در شمال سوریه که تحت کنترل رزمندگان بوده و منطقه عاری از تنش اعلام شده است، دست‌کم 4 غیرنظامی جان باختند و 11نفر دیگر نیز زخمی شدند. هم‌چنین شهر خان شیخون و روستاهای آن هدف حملات هوایی قرار گرفتند. طی 6روز اخیر در ادلب حداقل 46 غیرنظامی در حملات هوایی جان خود را از دست داده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار اطلاعیه‌ای از حملات هوایی به غیرنظامیان در ادلب ابراز نگرانی کرد
‌ کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ترور دو زن فعال سوری در استانبول را محکوم می کند
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ترور دو زن فعال سوری در استانبول را محکوم می کند
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ضمن محکوم کردن ترور ناجوانمردانه  خانمها عروبه بركات و دخترش حلا برکات دو تن از زنان فعال سوری  که در خانه شان در استانبول با ضربات کارد به قتل رسیدند را به اپوزیسیون سوریه به ویژه زنان مبارز سوری صمیمانه تسلیت می گوید. بسياري از خبرگزاري ها این ترور را به دیکتاتوری اسد نسبت می دهند
خانم عروبه برکات از شخصيتهاي قديمي اپوزيسيون سوريه بود كه نقش جدي در افشاي جنايتهای اسد به ويژه در زندانهاي قرون وسطايي اين رژيم ايفا كرد و تحقیقاتی را در مورد شكنجه در زندانهای رژیم اسد انجام داده بود. دختر وی حلا بركات نیز از فعالان سوری و خبرنگار تلویزیون اپوزیسیون سوریه (اورینت) بود. خانم عروبه كه با مقاومت ايران و به ويژه زنان مجاهد آشنايي داشت همواره احترام ويژه یي براي آنان و مبارزاتشان بر عليه ديكتاتوري ديني قائل بود.
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
اول مهر ۱۳۹۶ (۲۳ سپتامبر ۲۰۱۷) 
عروبه برکات و دخترش حلا

ترور مادر و دختری از فعالان اپوزیسیون سوریه در استانبول 
یک فعال سوری مخالف دولت سوریه همراه با دخترش در خانه‌شان در استانبول با ضربات چاقو به قتل رسیدند. 
به گزارش روزنامه نیویورک تایمز، عروبه برکات، زن ۶۰ ساله و از فعالان سرشناس اپوزیسیون سوریه همراه با حلا برکات ۲۲ ساله پنج‌شنبه‌شب در خانه خود در بخش آسیایی استانبول مورد حمله مهاجمان ناشناس قرار گرفتند. 
این مهاجمان با ضربات چاقو این دو زن را از پای درآوردند. 
خانواده برکات یکی از سرشناس‌ترین خانواده‌های سوری مخالف رژیم بعث سوریه هستند. آنها هم با بشار اسد، رئیس‌جمهوری فعلی در دمشق مبارزه کردند و هم در برابر حافظ اسد، پدر او. 
عروبه برکات یکی از اعضای شورای ملی سوریه بود (که اکنون ائتلاف ملی سوریه خوانده می‌شود). حلا، دخترش در رادیو و تلویزیون ترکیه کار می‌کرد و یکی از سردبیران شبکه تلویزیونی اورینت بود که اخبار خاورمیانه را پوشش می‌دهد. 
هنوز هیچ اظهارنظر رسمی درباره قتل این دو صورت نگرفته است، اما خانواده برکات و نیز فعالان سوری انگشت اتهام را به سوی رژیم دمشق نشانه گرفته‌اند. 
ائتلاف ملی سوریه نیز در بیانیه‌ای نوشت: «دستان تروریسم و استبداد مظنون اصلی این جنایت بی‌شرمانه هستند 
با این حال شیوه قتل آنها به شیوه ترورهای گروه «دولت اسلامی» (داعش) نیز شبیه است. گلوی قربانیان بریده شده است. آنها همچنین ۱۰ روز پیش از آن پیامی تهدیدآمیز به زبان عربی با لهجه تونسی در شبکه‌های اجتماعی دریافت کرده بودند. 

کمیسیون خارجه: سوريه امروز در خدمت رژيم آخوندي و حفظ بشار اسد خط قرمز فاشيسم ديني است


کمیسیونخارجه: سوريه امروز در خدمت رژيم آخوندي و حفظ بشار اسد خط قرمز فاشيسم ديني است 
تا پاسداران و شبه نظاميان در سوريه حضور دارند بحران همچنان ادامه دارد

آخوند جنايتكار علي سعیدی، نماینده خامنه ای در سپاه پاسداران  در روز ۲۲شهریور گفت حفظ بشار اسد خط قرمز رژيم آخوندي در سوريه است، قبل از آن خامنه اي در روز ۲۸ خرداد ۹۶ گفته بود اگر پاسداران در سوريه نمي جنگيدند امروز بايد در شهرهاي ايران مي جنگيديم. روز پنجشنبه۲۳ شهريور ديكتاتور سوريه در نامه یي به خامنه اي تحت عنوان «امام» و «رهبر معظم انقلاب»، به خاطر «نقش آفرینی» رژیم در تصرف بخشهاي بيشتري از استان ديرالزور و کشتار مردم سوریه قدرداني كرد. 
اين اعترافات كه تنها نمونه هايي از هزاران اظهار نظر مشابه توسط سركردگان رژيم است، در كنار توافق شرم آور ۱۰روز پيش حزب الله با داعش كه به دستور خامنه اي و موافقت اسد صورت گرفت بار ديگر بر اين حقيقت صحه مي گذارد كه تا پاسداران و شبه نظاميان مزدورشان در سوريه حضور دارند از هيچ جنايتي و كشتاري در اين كشور رويگردان نيستند و بحران سوريه همچنان ادامه خواهد داشت. خلع يد از رژيم آخوندي و اخراج سپاه پاسداران و شبه نظاميان مزدور كه با باندرول شيعه به جنايت مشغولند اولين قدم ضروري براي صلح و آرامش در سوريه است. 
جايگزين شدن داعش با پاسداران و شبه نظاميان در سوريه يا عراق با استفاده از شرايطي كه ائتلاف بين المللي فراهم مي كند، بزرگترين خطري است كه امروز منطقه را تهديد مي كند. لذا نبايد اجازه داد كه پاسداران و شبه نظاميان به كمك ارتش اسد بخشهاي بيشتري از سوريه را تصرف كنند.
علي سعيدي نماينده خامنه اي در سپاه پاسداران كه جنايت و جنگ افروزی در سوریه را «دفاع از حریم اهل بیت» می خواند، گفت: «حفظ شخص بشار اسد» «خط قرمز» رژیم در سوریه است. وي افزود امروز عراق و سوريه در خدمت اسلام ( بخوانيد فاشيسم ديني) هستند و «این مهم باید توسط روحانیان و مبلغان برای مردم تبیین شود». او در واکنش به انزجار عمومی از دخالتهای رژیم در منطقه گفت: «برخی اوقات بیان می کنیم که فلسطین، سوریه، عراق، لبنان، به ما چه ربطی دارد ...ما در دنیا مسئولیت داریم» و «زمینه ساز جهانی شدن اسلام» هستيم. 
سردمداران رژيم و شخص خامنه اي بارها گفته اند كه اگر در سوريه و عراق و ديگر كشورهاي منطقه نجنگند جنگ به داخل ايران يعني با مردم كشيده مي شود.
 خامنه اي در روز ۲۸ خرداد۱۳۹۶ گفت: اگر شهیدان مدافع حرم نبودند، امروز باید با «عناصرِ فتنه‌گر، خبیث و دشمن اهل‌بیت(ع)» در شهرهای ایران می‌جنگیدیم... امنیتِ کنونی کشور مرهون مدافعان حرم است. 
او در روز ۱۶ دي ۱۳۹۵ نیز گفته بود: «اگر جلوي دشمن را در سوريه نمي گرفتيم «بايد در تهران, فارس, خراسان و اصفهان جلوي آنها را مي‌گرفتيم». همچنان که در روز ۱۶ بهمن ۱۳۹۴ اظهار نگرانی کرد که «اگـر اینهـا (در سوريه) مبـارزه نمی‌کردنـد ... مـا باید اینجـا در کرمانشاه و همـدان و بقیه اسـتانها بـا اینهـا می‌جنگیدیم و جلـوی اینهـا را می‌گرفتیم».
آخوند روحاني در روز ۱۹بهمن ۱۳۹۴ (۸ فوريه ۲۰۱۶) اذعان كرد با اهرم حضور در سوريه و عراق در مذاكرات اتمي امتياز گرفته است وي گفت: «اگر سرداران رشید ما در بغداد و سامرا و فلوجه و رمادی ایستادگی نمی‌کردند و اگر در دمشق و حلب به دولت سوریه کمک نمی‌کردند ما امنیتی نداشتیم که بتوانیم به این خوبی مذاکره کنیم».
در روز۲۹ شهريور۱۳۹۵ آخوند ناطق نوری، رئیس دفتر بازرسی ویژه خامنه اي، در همین باره گفت: «لبنان، سوريه و فلسطين خاكريزهاي ما هستند. وقتی امروز در سوریه مشاوره و شهید می‌دهیم، براي اين است كه دشمن به مرزهاي ما نيايد». 
ولایتی مشاور خامنه ای نیز در روز۲۸ آذر ۱۳۹۴ «بشار اسد و دولت سوریه را خط قرمز» رژیم خواند و گفت: «مردم سوریه هیچ گاه فردی را نمی‌توانند پیدا کنند که به اندازه بشار اسد به آنها وفادار باشد». 
در روز ۱۷مهر۱۳۹۴ رسانه های حکومتی به نقل از پاسدار-سرتیپ همداني، از بالاترین فرماندهان سپاه که در مهرماه ۹۴ در سوریه كشته شد، نوشتند: «عمق استراتژی ما سوریه است...ازنظر ژئوپلیتیکی هم سوریه کلید اتصال سه قاره اروپا، آسیا و آفریقاست. یکی از اهداف و آرمانهای مهم [نظام] آزادی قدس است. سوریه کلید منطقه است. نسبت به عراق، لبنان و یمن، سوریه در اولویت است. اگر هرکدام از این کشورها مشکلی برایشان پیش بیاید ما به اندازه از دست دادن سوریه ضرر نخواهیم کرد. بنابراین اهدافی که ما در سوریه داشتیم، اهداف راهبردی بوده است». همين رسانه ها در روز ۱۴ مهر به نقل از او نوشته بودند: «اسفند ۱۳۹۱ تروریستها [بخوانید ارتش آزاد سوريه] کاملاً به نقطه پیروزی نزدیک شده بودند آنها ...توانسته بودند حلقه محاصره را تنگتر و به کاخ ریاست جمهوری سوریه در دمشق نزدیکتر شوند طوری که عن‌قریب بود کاخ را به اشغال خود درآورند. وضعیت بسیار بغرنجی پیش آمده بود .. بشار اسد هم کار را تمام شده می‌دانست و دنبال رفتن به یک کشور دیگر بود». 
در روز ۱۹مهر ۱۳۹۴ محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام و سركرده سابق سپاه پاسداران، گفت: «همداني در سوريه (كشته شده) تا ناامني به تهران كشيده نشود». 
 در روز ۲۸آبان ۱۳۹۴پاسدار-سرلشگر جعفری، فرمانده سپاه پاسداران گفت: «اگر ..همدانی نبود دو ،سه سال پیش، دمشق سقوط کرده بود و معلوم نبود که جبهه مقاومت با چه وضعی مواجه می‌شد. در کشوری مثل سوریه ... وقتی اهدافشان محقق نمی‌شود، اثر مستقیم روی امنیت ما نیز خواهد گذاشت». 
پاسدار علي شمخاني، دبير شوراي عالي امنيت ملي رژيم، در روز ۸ دیماه ۱۳۹۳ به مناسبت هلاکت یکی از سرکردگان سپاه به نام تقوی گفته بود: «شایعه‌پراکنان بیمار این روزها مي گويند ما را چه کار به اینکه در عراق و سوریه چه می‌گذرد؛ اگر ما در عراق و سوريه نجنگيم، اگر تقوی‌ها در سامرا خون ندهند ما باید در سیستان، آذربایجان، شیراز و اصفهان خون بدهیم... تقوی و تقوی‌ها امروز برای این خون می‌دهند که قبل از آنکه ما در تهران خون دهیم باید در سامرا دفاع کرد و خون داد». 
کمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران

۲۴ شهریور ۱۳۹۶ (۱۵سپتامبر۲۰۱۷)
انتشار تصاویری از ارسال نیروهای نظامی به سوریه از طریق خطوط هوایی توسط رژیم ایران

واشینگتن فری بیکن نوشت:‌ رژیم ایران در حالی که نیروهایش را از طریق خط هوایی تجاری به سوریه گسیل می‌کرد گیر افتاد چرا که این کار نقض توافق اتمی است.
در ادامه این گزارش آمده است:‌ واشینگتن فری بیکن دریافته است که عکسهای جدیدی که به‌دست رهبران کنگره افتاده است، نشان می‌دهد که رژیم ایران نظامیان خود را از طریق شرکت هواپیمایی تجاری به سوریه می‌فرستاده است که این عمل نشانه نقض تعهدنامه اتمی است و موجب شد که قانونگذاران آمریکایی فراخوانی برای تحقیقات رسمی توسط دولت ترامپ بدهند.
تصاویری که توسط اندیشکده‌ای واقع در واشینگتن منتشر شده و در اختیار کنگره نیز قرار گرفته، نشان می‌دهد که این رژیم از خط هوایی تجاری خود به‌نام «ایران ایر»، برای گسیل نظامیانش به سوریه استفاده می‌کند، تا در جنگ علیه نیروهای آمریکایی در این منطقه شرکت کنند. 
فری بیکن به مخالفت نمایندگان کنگره و سنا با فروش هواپیمای بوئینک به رژیم ایران به‌دلیل استفاده طولانی این رژیم از هواپیماهای تجاری برای مقاصد نظامی، مانند حمل و نقل سلاح و نیرو به مناطق ناآرام مانند سوریه یا جاهای دیگر نیز اشاره کرد.
بدنبال انتشار این خبر چهار تن از اعضای ارشد کنگره آمریکا از دولت دونالد ترامپ خواستار تحقیقات در مورد فعالیتهای غیرقانونی رژیم ایران در انتقال نیروی نظامی و شبه‌نظامی به سوریه با هواپیماهای مسافربری شدند. «پیتر روسکام»، «اندی بار»، «لیسل دن» و «دورچر» همراه با نامه‌یی به وزیر خزانه‌داری آمریکا مدارک و عکسهایی نیز ارائه کردند که این انتقال را نشان می‌دهد. اعضای کنگره آمریکا در نامه به وزیر خزانه‌داری نوشتند استفاده این هواپیماها برای هدفهای نظامی نقض تعهدات رژیم ایران تحت توافق برجام است و از دولت آمریکا خواستند مجوز فروش هواپیماهای بویینگ آمریکا به رژیم ایران را لغو کند
 درخبر دیگری دیلی بیست در شماره روز پنجشنبه 2شهریور نوشت رژیم ایران پشت پرداخت هزینه تسلیحاتی کره شمالی برای سوریه

به گزارش الجزیره 1شهریور 96 تعدادی از افراد وابسته به گروه دفاع مدنی سوریه در شهر زملکا در حومه دمشق در چهارمین سالگرد تهاجم شیمیایی عناصر اسد به این منطقه دست به تجمعی نمادین زدند.
در این تهاجم که نیروهای اسد در سال ۲۰۱۳مرتکب آن شدند بیش از ۱۵۰۰نفر جان خود را از دست دادند. در میان قربانیان زنان، کودکان و بعضاً تمامی اعضای یک خانواده وجود داشتند. دفاع مدنی محل برگزاری این مراسم را در ساختمانی انتخاب کرد که هدف تهاجم با گاز اعصاب قرار گرفته بود 
آنها با برگزاری این مراسم به کشورهای جهان پیام دادند که وجدان نجات یافتگان و افراد دفاع مدنی از خاطره این جنایت پاک نخواهد شد بلکه در شرایطی که هنوز مناطق مسکونی سوریه هدف گلوله بارانهای رژیم اسد قرار می‌گیرد برای حفاظت از کسانی است که می‌توان آنها را نجات داد.

گرامیداشت قربانیان کشتار شیمیایی سوریه توسط شهروندان سوری در سوئد و فرانسه 

دیکتاتور سوریه از رژیم ایران و حزب‌الشیطان قدردانی کرد
دیکتاتور سوریه از رژیم ایران و حزب‌الشیطان قدردانی کرد
اسد دیکتاتور سوریه در یک به‌اصطلاح همایش وزارت امور خارجه رژیمش در دمشق گفت:‌ که هر چند هنوز مزدورانش نتوانسته‌اند نیروهای انقلاب را شکست بدهند ولی توانسته‌اند مانع سرنگونی بشود.
دیکتاتور سوریه که روز ۲۹مرداد ۹۶ از حمایتهای نظامی مستقیم رژیم آخوندی، روسیه و حزب‌الشیطان در رویا رویی با انقلابیون تشکر و قدردانی کرد، او هم‌چنین از چین و روسیه به‌خاطر حق وتوهای آنها تقدیر کرد.
بیشتربخوانید


گزارشی از موج گسترده آوارگان در غوطه شرقی در حومه دمشق
غوطه شرقی دمشق بر اثر حملات گسترده رژیم اسد شاهد موج گسترده آوارگان است. شورای محلی عین ترمه اعلام کرد بیش از 2200خانواده آواره شده‌اند که حتی منازل موقت برای آنها تأمین نشده است:
تلویزیون اورینت 30مرداد 96:
ابو محمد یکی از آوارگان شهر مرج است که گمان می‌کرد سفر آوارگی او بعد از آن که یک ماه پیش در شهر عین ترمه مستقر شد، به پایان رسیده است. هواپیماهای جنگی و موشکهای خلاءزا که شهر عین ترمه را به‌طور پیاپی هدف قرار می‌دهند، تصور او را نقش بر آب کردند و کوچ دیگر و درد و رنج جدیدی را به این پیرمرد 90ساله تحمیل کردند. کسی که اکنون در یکی از منازل غیرقابل سکونت در شهر جسرین ساکن شده است.سازمان دیده‌بان حقوق‌بشر سوریه روز دوشنبه 30مرداد 96 با انتشار گزارشی در چهارمین سالگرد قتل‌عام جنایتکارانه شیمیایی در غوطه شرقی اعلام کرد که بشار اسد از آن تاریخ تاکنون 174حمله شیمیایی دیگر انجام داده است.
در این گزارش با اشاره به این جنایت و قتل‌عام مردم بی‌گناه سوریه آمده است ”رژیم اسد پس از حمله شیمیایی علیه غوطه شرقی، در دمشق در تاریخ 21اوت سال 2013 که منجر به کشته شدن بیش از 1400غیرنظامی شده بود، 174بار دیگر از سلاح شیمیایی استفاده کرده است“.
دیده بان حقوق‌بشر سوریه در گزارش خود اضافه می‌کند ”این حملات پس از تصویب قطعنامه شماره 2118 شورای امنیت سازمان ملل‌متحد در 27سپتامبر 2013 صورت گرفته است و این رژیم پس از حمله شیمیایی خود به خان شیخون در استان ادلب در تاریخ 4آوریل سال جاری به مناطق مختلف این کشور دست‌کم 5حمله شیمیایی دیگر انجام داده است“.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر