جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ دی ۱۲, سه‌شنبه

#قیام سراسری #ایران-به یاد ۴۰شهید #قیام از #دورود تا #کازرونقلب مرا بردارید
قلب جوان من
مانند قطب نمایی ست
که روی جاذبه ی قانون خاک می لرزد
و در مناطق تاریک، خار خونین اش
همیشه در جهت انقلاب می ماند

در این پست با گرامی داشت یاد و نام جاودانه بخون خفتگان راه آزادی ایران در قیام سراسری دی ماه۹۶ تلاش میکنم اسامی و اطلاعات وعکس و فیلم آنها را گردآوری و اطلاع رسانی کنمدلاوران قهدریجان: حسین شفیع‌زاده، غلامحسین شهاب، عباس کریمی، عبدالرسول کریمی، محمد ابراهیمی و نعمت‌الله شفیعی روز ۱۱دی ۹۶ مورد اصابت شلیک مستقیم نیروهای مزدور کلانتری که مردم را از پشت‌بام کلانتری به رگبار بستند، قرار گرفته و به‌ شهادت رسید. 
در همین روز گل سرخ قیام قهدریجان احمد حیدری هم مورد اصابت تیر جلادان قرار گرفت و جاودانه شد. 
هواداران سازمان مجاهدین خلق در سالگرد شهیدان قهدریجان بر سر مزارشان حاضر شده و ضمن ادای احترام و نثار گل بر تربت پاک شهیدان و قیام‌آفرینان شهر با آنان عهد بستند راه‌شان را تا نابودی جنایتکاران و قاتلان ادامه دهند


به یاد ۴۰شهید قیام از دورود تا کازرون

سالی از سرخی و سرما و حریق دی گذشت و شعله‌های خشم در باغستان قیام گل داد و مژده داد که زمستان مسلسل‌داران شکست و رفت.
۲روز پس از نخستین شعله‌های خشمی که از مشهد برخاست شهر و خیابان «دورود» با خون ۶تن از جوانان سرخ شد.
حمزه لشنی زند، حسین رشنو، محمد چوباک، احسان خیری، محسن ویرایشی و محمد کهزادی به‌خاک افتادند و مردم دورود تصاویر بزرگی از شهیدان شهر را به نشانه تداوم راهشان در خیابان و میدانهای شهر نصب کردند. در همین روز به‌دنبال حملهٔ وحشیانه پاسداران یک نفر هم در تویسرکان به‌ شهادت رسید. مردم شهر با شعار «مرگ بر خامنه‌ای» پیامش را در خیابان جاری کرده و یک خودرو رژیم و بخش‌هایی از فرمانداری را به آتش کشیدند.
روز بعد خبر از خون سرخ علی مؤمنی، فرزند دلیر مردم نورآباد رسید که با شلیک مستقیم مسلسل‌داران و مزدوران جاودانه شد و ۲تن در ایذه به‌ شهادت رسیدند.تهدید خانواده‌های شهیدان قیام ۹۶و۸۸ توسط اطلاعات سپاه پاسداران در دورود، تویسرکان و تهران
دورود: تهدید خانواده‌های شهیدان قیام دیماه ۹۶توسط رژیم

گزارشها حاکی است اطلاعات سپاه پاسداران در دورود، خانواده‌های شهیدان قیام دیماه ۹۶را احضار و تهدید کرده است اولا. با هیچ رسانه داخلی و خارجی نباید درباره بستگان شهیدشان مصاحبه کنند، دوما. خانواده‌ها حق برگزاری مراسم آزاد ندارند و فقط به‌صورت خصوصی می‌توانند مراسم برگزار کنند که باید از قبل روز و تاریخ مراسم مشخص باشد تا مأموران رژیم را در هیأت لباس‌شخصی به محل بفرستند. این تهدیدات وحشت رژیم را در سالگرد قیام سراسری نشان می‌دهد
وقتی سلسله رنج‌هایت
امپراطوران شعرهایم می‌شوند
تا از پنجره‌ی قلعه‌هایم
                                   بیرونم کشند...

بنا‌به گزارشهای دریافتی یکی از جوانان قیام آفرین امید یوسفیان؛ نام داشت که با شلیک گلوله جنگی مأموران ضدشورش رژیم طی روزهای گذشته به‌شدت مجروح شده بود؛ امروز شنبه ۲۹ اردیبهشت؛ به‌دلیل شدت جراحات وارده؛ در بیمارستان به‌شهادت رسید. امید یوسفیان قهرمان نقاش ساختمانی بود و بین ۳۰تا ۳۴سال سن داشته است.

 امید یوسفیان از کشته شدگان کازرون اردیبهشت۹۷
 امید یوسفیان از کشته شدگان کازرون اردیبهشت۹۷
 امید یوسفیان از کشته شدگان کازرون اردیبهشت۹۷

یکی دیگر از شهیدان قهرمان این قیام؛‌ علی محمدیان آزاد نام دارد که با شلیک گلوله مأموران جنایت‌پیشه خامنه‌ای به‌شهادت رسید.

در جریان این قیام قهرمانانه شمار دیگری نیز به‌شهادت رسیدند که اسامی و مشخصات آنها در حال پیگیری و تحقیق است.
علی محمدیان آزاد از کشته شدگان کازرون
علی محمدیان آزاد از کشته شدگان کازرون

مریم رجوی: با درود به شهیدان قهرمان و مردم بپاخاسته و داغدار کازرون، خواهان آزادی بلادرنگ دستگیر شدگان گردید و عموم هموطنان را به یاری مجروحان فراخواند. مریم رجوی در همین رابطه خواستار اعزام هیات تحقیق ملل متحد و نماینده کمیسر عالی حقوق بشر شد.

روز دوشنبه ۶ فروردین ماه ۱۳۹۷ يكی از زندانی زندان شیبان اهواز به نام آقای علی سواری فرزند حمزه در این زندان به قتل رسید.

این زندانی که در زندان شيبان (مجتمع حرفه‌آموزی اهواز) به سر میبرد توسط یک شکنجه گر به نام حمیدیان به پس از ضرب و شتم وحشیانه به قتل رسیده است. بر بدن این زندانی آثار کبودی سراسری وجود دارد به طوریکه تمام پشت و کمر این زندانی و دستهایش خونمرده و کبود است.

روی سر علی سواری آثاری از ضربات اجسامی شبیه میخ مشاهده میشود که بر سرش کوبیده شده است.

بستگان این زندانی در فیلمی که از پیکر این زندانی مظلوم تهیه کرده اند، آثار شکنجه در ناحیه سر و بدن او به وضوح مشاهده میشود.

علی سواری یک زندانی ۵۰ ساله و از اهالی كوی سپيدار اهواز بود که چهارسال پیش به دلایل نامعلوم بازداشت شده است.

بازجو و شکنجه گر او به نام حمیدیان شناسایی شده است. حمیدیان یکی از ارازل شکنجه گر زندان کارون اهواز است که پس از تعطیلی این زندان علی سواری را به زندان شیبان (مجتمع حرفه‌آموزی اهواز) منتقل کرده است. این شکنجه گر فردی روانی است که در شکنجه زندانیان مهارت دارد.

از کلیه هموطنان اهوازی درخواست میکنیم اگر کسی عکس این فرد را دارد حتما در شبکه‌های اجتماعی علنی کند. تا برای آینده شناسایی شده باشد

لینک اطلاعیه شورای ملی مقاومت در ارتباط با قتل علی سواری

علی سواریبدنبال کشته شدن علی سواری در زیر شکنجه دژخیمان در زندان شیبان اهواز؛ خانواده و بستگان وی در اعتراض به این جنایت در مقابل درب زندان شیبان اهواز تجمع کردند.

تجمع کنندگان خواهان پاسخگویی شکنجه گران زندان شدند، اما مأموران زندان به جای پاسخگویی اقدام به بازداشت ۳۰ تن از تجمع کنندگان کردند.
لازم به یادآوری است روز دوشنبه ۶ فروردین علی سواری و یکی دیگر از بستگانش به نام کاظم سواری در زندان شیبان اهواز به شدت شکنجه شدند. به طوری که علی سواری زیر شکنجه جان باخت و دو پای زندانی دیگر کاظم سواری شکسته شد.

 وحیدسرقلی طهماسبی
عکس جدیدی از یک جان باخته راه آزادی در قیام دی۹۶ از شهر ایذه   استان خوزستان
 وحیدسرقلی طهماسبی    


محمد راجی،

انقلابی که فرزندان خود را می بلعد!
محمد راجی، یکی دیگز از دراویش گنابادی است که در روز اول اسفند ماه در تهران بازداشت شده بود‌‌"بر اثر ضربات وارده در حین بازجویی در بازداشتگاه پلیس" جان خود را از دست داده است.
به گفته خانواده راجی، صبح روز یکشنبه که آنها به اداره آگاهی مراجعه می‌کند ماموران انتظامی به آنها می‌گویند که محمد راجی در کما به سر می‌برد. اما چند ساعت بعد به خانواده اطلاع می‌دهند که او درگذشته است. به نوشته مجذوبان نور، هنگامی که خانواده در اداره پلیس حضور می‌یابد اعلام می‌کنند که محمد راجی بر اثر ضربات وارده حین بازجویی درگذشته است.

محمد راجی دارای ۵ فرزند است که هم اکنون یکی از پسران او به نام محمدعلی راجی که در حوادث اول اسفند بازداشت شده در زندان فشافویه (ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ) در جنوب تهران در این بازداشت به سر می‌برد.

او از فرماندهان سابق سپاه بوده و در طول ۸ سال جنگ میان ایران و عراق فرماندهی چند گردان سپاه در منطقه کردستان را بر عهده داشته است.
محمد راجی همچنین جانباز و از مجروحان جنگ ایران و عراق بوده است.
او که متولد ۱۳۴۰ در الیگودرز بوده، در سال ۱۳۸۳ از سپاه جدا شده و به کار کشاورزی در زادگاهش مشغول بوده است.


 قباد اعظمی

شهادت قباد اعظمی زیر شکنجه و فراخوان به اقدام فوری علیه رژیم برای توقف کشتار زندانیان


قتل زیر شکنجه جنایت علیه بشریت است و بی‌عملی در برابر آن تشویق به ادامه جنایت است

دژخیمان فاشیسم دینی حاکم بر ایران، قباد اعظمی از فرزندان مردم جوانرود کرمانشاه را که در روز ۹‌ اسفند دستگیر شده بود، زیر شکنجه به‌شهادت رساندند. اطلاعات آخوندی دو روز بعد از دستگیری وی یعنی در روز ۱۱ اسفند وقیحانه به خانواده قباد اطلاع دادند که او با سم خودکشی کرده است. این اراجیف ابلهانه و رسوا هیچکس را نمی‌فریبد و تنها خشم و کینه مردم ایران به رژیم آخوندی و اراده آنها برای سرنگونی این رژیم را مضاعف می‌کند.

با شهادت قباد اعظمی شمار زندانیان سیاسی که پس از شروع قیام زیر شکنجه دژخیمان به‌شهادت رسیده‌اند دست کم به ۱۴تن بالغ می‌شود.

  مقاومت ایران با تسلیت به‌مناسبت شهادت قباد اعظمی عموم مردم به‌ویژه جوانان دلیر و غیور جوانرود و استان کرمانشاه را به اعتراض به این جنایت فجیع فرامی‌خواند و با تأکید بر این‌که قتل زیر شکنجه از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است، از دبیرکل و شورای امنیت ملل‌متحد و عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق بشر می‌خواهد رژیم آخوندی را به‌خاطر کشتار سیستماتیک زندانیان زیر شکنجه قویاً محکوم نموده و به اقدام فوری برای توقف این جنایات فجیع مبادرت کنند. سکوت و بی‌عملی در مقابل قتل دست‌کم  ۱۴ زندانی سیاسی زیر شکنجه، در فاصله دو ماه، تنها تشویق فاشیسم دینی حاکم بر ایران به ادامه جنایت علیه بشریت است
مراسم تشییع جنازه ناصر قبادی روز پنجشنبه ۱۰اسفند در آبدانان برگزار شد. وی روز سه‌شنبه ٨اسفند با شلیک مأموران جنایتکار نیروی انتظامی رژیم  در آبدانان کشته شده بود  . 

در این مراسم جمعیت کثیری از مردم شرکت کردند در همان روز  اول قتل این جوان مردم آبدانان با حمله به پاسگاه و فرمانداری خشم خود را از قتل این جوان نشان دادند.

عوامل رژیم در فرمانداری ابتدا قصد داشتند که قتل را به گردن یکی از سربازان بیندازند اما با دیدن خشم مردم اعلام کردند که سروان حواسی از افسران نیروی انتظامی این جوان را به‌قتل رسانده و  او  را بازداشت کردند.


مردم این منطقه همچنین از این‌که برای سرپوش گذاشتن بر قتل این جوان تهمت قاچاق و مواد مخدر به وی زده بودند بسیار خشمگین هستندطالب بساطی وند

طالب بساطی وند از بازداشت‌شدگان قیام زیر شکنجه دژخیمان در ایلام جان باخت
 با شهادت زندانی قیام طالب بساطی وند، در زیر شکنجه در زندانهای این شهر، شمار دستگیر ‌شدگان قیام که زیر شکنجه به‌شهادت رسیده‌اند دست کم به 13تن می‌رسد. مقاومت ایران عموم مردم به‌ویژه جوانان دلیر را به حمایت از  خانواده‌های شهیدان و زندانیان قیام و همبستگی با آنها فرامی‌خواند و خواستار محکوم کردن این جنایت از سوی شورای امنیت ملل‌متحد و کشورهای عضو و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و عموم مراجع مدافع حقوق بشر و اقدام فوری برای آزادی دستگیر ‌شدگان قیام است. مقاومت ایران از کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل‌متحد می‌خواهد که   یک هیأت بین‌المللی حقیقت‌یاب برای تحقیق پیرامون جنایتهای رژیم آخوندی علیه زندانیان سیاسی تشکیل دهد.

طالب بساطی وند، دانشجوی دانشگاه ایلام، که در جریان قیام دیماه توسط مأموران نیروی انتظامی بازداشت شده بود پس از مدتی با سپردن وثیقه به‌طور موقت آزاد شد. به‌دنبال آن، در روز ۲۹بهمن اطلاعات آخوندی بار دیگر او را بازداشت کرد و پس از هشت روز (دوشنبه  ۷اسفند) خبر کشته شدن او را به خانواده‌اش دادند و با تهدید آنها را  از هر گونه اطلاع‌رسانی در مورد این جنایت برحذر داشتند.

آخوندهای دجال و جنایتکار برای سرپوش نهادن بر این جنایتها علت مرگ بازداشت‌شدگان قیام در زندان را با وقاحتی ما فوق تصور، خودکشی به‌خاطر عذاب وجدان یا بر اثر کثرت استعمال مواد مخدر و یا نرسیدن مواد مخدر به آنها اعلام کرده‌اند. کشتن مخالفان در زیر شکنجه و سر به نیست کردن آنها از روال‌های شناخته شده رژیم طی چهار دهه حاکمیت ننگینش است. در یکی از آخرین موارد رژیم آخوندی قتل کاووس سید امامی استاد دانشگاه و محقق محیط‌زیست را که دو هفته بعد از دستگیری‌اش رخ داد، خودکشی اعلام کرد.

ر

شهید قیام قادر مردانی


بنا‌ به گزارشهای دریافتی رژیم آخوندی روز دوشنبه ۷اسفند اجازه نداد  پیکر شهید قیام قادر مردانی؛ درویشی که توسط گارد ضدشورش در گلستان هفتم  به‌شهادت رسید  در تهران دفن شود. دراویش مجبور شدند نهایتاً پیکر  این شهید را برای خاکسپاری به گناباد منتقل کنند


شهید قیام سارو قهرمانی


بنا‌ به گزارشهای دریافتی روز پنجشنبه ۳ اسفند ۹۶ مراسم چهلم، شهید قیام سارو قهرمانی که زیر شکنجه در دیماه به‌شهادت رسید؛ توسط خانواده‌اش بر سر مزار وی برگزار شد.

این مراسم در زیر کنترل شدید نیروها و مأموران امنیتی برگزار گردید.

خاطرنشان می‌شود نیروهای جنایت‌پیشه امنیتی در سنندج روز شنبه 23دی پیکر شهید "سارو قهرمانی " از جوانان قیام این شهر را بعد از ۱۱روز به پدر و مادر وی تحویل دادنداداره بدنام اطلاعات آخوندی در  اهواز خبر اعدام دو جوان عرب اهل سنت اهوازی را به خانواده  این دو زندانی داده است. اسامی این دو زندانی عبارتند از  سید حبیب رحمانی و مهدی حردانی.  سید حبیب رحمانی ۳۰ساله و متاهل دارای سه فرزند از اهالی کوی علوی در خرداد ۱۳۹۶ناپدید شد. پس از پیگیریهای مستمر خانواده وی به زندانهای و نهادهای اطلاعاتی و بیدادگاههای رژیم از وجود او در بازداشتگاه اطلاعات آخوندی مطلع می‌شوند.

اما ستاد خبری اطلاعات اهواز از وجود سید حبیب رحمانی در بازداشتگاهها اظهار بی‌اطلاعی می‌کند. اما روز پنجشنبه ۲۶بهمن ماه در تماسی از ستاد خبری خانواده رحمانی احضار و اعلام می‌کنند که فرزندشان اعدام شده  است. خانواده رحمانی از طرف ستاد خبری اطلاعات اهواز تهدید شدند که نبایستی مراسم فاتحه خوانی برگزار کنند.

سید حبیب رحمانی (موسوی) پیش از این دو بار به‌دلیل فعالیتهای سیاسی بازداشت شده بود.

همچنین جوان دیگری از اهالی کوی مندلی اهواز به نام مهدی حردانی نیز اعدام شده است. ستاد خبری اطلاعات اهواز خبر اعدام مهدی حردانی را نیز به خانواده آنها داده است. از مشخصات و عکس مهدی حردانی اطلاعی در دست نیست.


از علت بازداشت این دو جوان اهوازی اطلاعی در دست نیست.

مراسم چهلم سه تن از شهدای قیام دی ماه قهدریجان در مصلی امامزاده سیدمحمد با حضور اعضای خانواده؛ دوستان و آشنایان این شهیدان برگزار شد. احمد حیدری یکی از این شهیدان قیام، که در جریان تظاهرات مردم قهدریجان  توسط نیروهای سرکوبگر رژیم به رگبار بسته شد فقط ۱۴سال سن داشت.


از هم میهنانی که در این زمینه اطلاعات از این شهیدان و شناختی از زندگی نامه آنها دارند میخواهم که برای ثبت در تاریخ و افشاگری اطلاع رسانی کنند
خاوران و گورهای جمعی و دفن های مخفیانه همه و همه را به یاد داریم بدانیم که هم اکنون تعداد زیادی مفقود شده اند و چه بسا بهمان شیوه دفن مخفیانه و یا دفن در گور جمعی رژيم آنها را سر به نیست کرده باشد
همچنین لازم است اطلاعات و آدرس مزار شهیدان قیام اطلاع رسانی شود تا به ثبت برسد
هر یک مزار نشانه ای از جنایت علیه بشریت است که رژیم باید حساب آن را پس بدهد 

دکتر کاووس سید امامی

مقاومت ایران قتل دکتر سید امامی زیر شکنجه را قویاً محکوم می‌کند

فراخوان به اقدام فوری برای متوقف کردن رفتار سبعانه با زندانیان سیاسی

مقاومت ایران قتل دکتر کاووس سید امامی در زیر شکنجه توسط دژخیمان رژیم آخوندی را قویاً محکوم و به یک اقدام فوری بین‌المللی برای متوقف کردن رفتار سبعانه رژیم آخوندی با زندانیان و قتل آنان زیر شکنجه فرا‌می‌خواند. در هفته‌های اخیر دست‌کم ۱۲تن از زندانیان قیام زیر شکنجه به‌شهادت رسیده‌اند.

دکتر کاووس سید امامی، ۶۴ساله، دکتر جامعه شناس و استاد دانشگاه در روز ۴بهمن بازداشت شده بود و دژٰخیمان در ۱۹بهمن، به خانواده وی اطلاع دادند که در زندان خودکشی کرده است.

آقای سید امامی‌ نویسنده چندین کتاب و مقاله تحقیقی در مورد محیط‌زیست و مدیر عامل پیشین سازمان حیات وحش میراث پارسیان، به همراه جمعی از فعالان محیط‌زیست بازداشت شد. وی هم‌چون دیگر افراد بازداشتی این پرونده از حق داشتن وکیل و ملاقات با خانواده‌اش محروم بود.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان جنایتکار تهران، در روز ۲۱بهمن، بدون اشاره به بازداشت و قتل دکتر سید امامی، از دستگیری چند نفر به اتهام جاسوسی در حوزه محیط‌زیست خبر داد.

دروغگویی‌های مسخره و ابلهانه فاشیسم دینی حاکم بر ایران مبنی بر خودکشی زندانیان هیچکس را نمی‌فریبد. در هفته‌های اخیر دست‌کم ۱۲تن از بازداشت‌شدگان قیام زیر شکنجه به‌شهادت رسیدند. اما رژیم علت شهادت را «خودکشی» یا «نرسیدن مواد مخدر» یا «کثرت استفاده از مواد مخدر» اعلام کرده بود. آخوند حسن نوروزی، ﺳخنگوی‌ کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس رژیم، در یک اظهارنظر رذیلانه گفته بود: زندانیان «به‌خاطر غصه از کارهایی که کرده‌اند دق کرده و یا در زندان به زشتی کار خود فکر کرده و خودکشی کرده‌اند».

ادعای خودکشی دکتر سید امامی آن‌چنان رسوا است که محمدرضا تابش، رئیس فراکسیون محیط‌زیست مجلس رژیم گفت: «دستگیری عده‌یی از فعالان تلاشگر زیست محیطی و عدم اطلاع‌رسانی متجاوز از ۲۰روز پیرامون این موضوع شبهه‌برانگیز و مرگ استاد خوشنام جامعه شناسی دکتر سید امامی در زندان، تأسف‌آور است و ابهامات در خصوص اتهامات وارده به دستگیر ‌شدگان را افزایش می‌دهد».

سکوت جامعه جهانی در برابر قتل زندانیان سیاسی زیر شکنجه که بدون تردید از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است، نظام درنده‌خو ولایت فقیه را در اعمال شکنجه علیه زندانیان جریتر کرده است. مقاومت ایران از دبیرکل، شورای امنیت، شورای حقوق‌بشر، کمیسر عالی حقوق‌بشر و دیگر ارگانهای مدافع حقوق‌بشر و همچنین از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو خواستار آن است که با اتخاذ تدابیر لازم‌الاجرا اجازه ندهند رژیم آخوندی به این جنایتهای هولناک ادامه دهد. روابط با این رژیم قرون‌وسطایی باید به توقف شکنجه و اعدام مشروط گردد و یک هیأت بین‌المللی برای تحقیق پیرامون وضعیت وخامت‌بار زندانها و زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی تشکیل شود.مراسم تشییع و تدفین جوانی به نام سجاد رشیدی در اندیمشک روز جمعه 20بهمن با حضور جمع کثیری  برگزار شد. در  این مراسم،  مردم و جوانان اندیمشک؛ برای ادای احترام به او؛ اقدام به شلیک تیر هوایی کردند. به تصاویری که به‌تازگی به این مراسم به دستمان رسیده توجه کنید.


خاطرنشان می‌شود هفته گذشته نیروهای اطلاعاتی به قصد دستگیری برادر سجاد رشیدی به منزل پدری آنها حمله کردند. سجاد با مقاومت در مقابل نیروهای اطلاعاتی قصد داشت از دستگیری برادرش ممانعت به‌عمل آورد که با شلیک گلوله نیروهای اطلاعاتی در مقابل چشمان خانواده‌اش کشته شد.  

مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت شهید قیام مهدی کُهزادی با شرکت صدها تن از اعضای خانواده و فامیل و دوستان و آشنایان وی در روستای داریاب  این شهر برگزار شد.


مراسم چهلم شهید قیام محسن عادلی روز پنجشنبه ۱۹بهمن ماه؛ در آرامستان مقام علی در دزفول برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این مراسم یاد این شهید قیام را گرامی داشتند و بر ادامه راهش تأکید کردند. سینا قنبری

در روز ۱۰ بهمن يك بازديد نمايشي از زندان اوين با شركت شماري از اعضاي مجلس ارتجاع به‌راه انداخت. اين نمايش در حالي صورت گرفت كه با شهادت خالد قيصري زير شكنجه در زندان كرمانشاه، شمار كساني كه زير شكنجه به شهادت رسيده اند، دست كم به ۱۲ تن مي‌رسد.

علیرضا رحیمی عضو مجلس ارتجاع که در هیأت فرمایشی نمایندگان بازدیدکننده از زندان اوین حضور داشت روز گذشته یکشنبه 15بهمن 96 اعتراف کرد "فیلمی از خودکشی سینا قنبری وجود ندارد". وی  تأکید کرد: "از این فیلم در جاهای مختلف به اشتباه به نام فیلم خودکشی سینا قنبری نام برده می‌شود در حالی که فیلم حاوی ساعتهایی از وضعیت محوطه سرویس‌های بهداشتی زندان بوده و داخل سرویس یا ماجرایی که منجر به مرگ شده در فیلم وجود ندارد و اساساً فیلمی از خودکشی وجود ندارد."


خاطر نشان می‌شود که سینا قنبری از دستگیر ‌شدگان قیام سراسری، در 11دی توسط مأموران سرکوبگر دستگیر و سپس در 16دی در زیر شکنجه در زندان اوین به‌شهادت رسید. پیشتر کارگزاران رژیم تلاش کردند که مرگ وی را خودکشی اعلام کنند.


خالد قیصرییکی دیگر از جوانان بازداشت شده در قیام ایران در  شهر کرمانشاه به‌دست دژخیمان خامنه‌ای در زندان به‌قتل رسید.این جوان خالد قیصری نام دارد. وی روز هفتم بهمن در زندان کرمانشاه در زیر شکنجه به‌شهادت رسید. پیکر  این شهید با حضور اعضای خانواده‌اش و شماری از مأموران اطلاعاتی بدون هیچ سروصدایی در شرایط فوقالعاده امنیتی در قبرستان کرمانشاه به خاک سپرده شد.  نیروهای اطلاعاتی رژیم با استفاده از سناریوی سوخته و لو رفته قبلی؛ به خانواده وی اعلام کردند که فرزندشان به‌دلیل مصرف بیش از حد مواد مخدر جان خود را از دست داده است. روز پنجشنبه ۱۲بهمن‌ماه خانواده‌ این شهید قیام برای فرزندشان مراسم ختم برگزار کردند.
برگزاری مراسم چهلم شهید قیام حمزه لشتی دروود 
این شهید قیام در قطعه ۱۲بهشت معصومه شاهین شهر به خاک سپرده شده است


 فرزاد چگنی


شهادت یکی دیگر از قیام آفرینان زیرشکنجه در دزفول
دژخیمان خامنه‌ای یکی دیگر از جوانان قیام را در دزفول در زیر شکنجه به‌قتل رساندند.

این شهید قیام که فرزاد چگنی نام دارد؛ روز دهم دی ماه توسط مأموران امنیتی رژیم دستگیر و به محل نامعلومی منتقل شده است. دژخیمان خامنه‌ای پس از ۲۰روز از دستگیری وی، پیکر بی‌جان این شهید را تحویل خانواده‌اش داده و گفته‌اند مراسم دفن باید بدون سر و صدا و مراسمی انجام شود.
فرزاد از جوانان محله مدرس در دزفول بودپیکر حسین ملاحی جوان بلوچی که به‌دست نیروهای سرکوبگر انتظامی در بندرکرگان به‌قتل رسید صبح روز جمعه ۶بهمن 96 توسط خانواده و دوستانش تشییع شد
جوانان موتورسوار؛ پیکر این جوان را تا محل تدفین؛ بدرقه کردند


جوان بلوچ به نام حسین ملاحی

بنا‌ به گزارشهای رسیده صبح روز چهارشنبه ۴بهمن پاسداران جنایت‌پیشه برای چندمین بار در چند

 ماه گذشته به بندر کرگان در میناب دراستان هرمزگان یورش بردند.

در جریان این یورش وحشیانه مأموران ضدشورش با شلیک گلوله یک جوان بلوچ به نام

 حسین ملاحی را به‌قتل رساندند.
روز یکشنبه ۱بهمن ۹۶ مراسم خاکسپاری سیدابراهیم رسولی که در درگیری با مأموران جنایتکار نیروی انتظامی به‌قتل رسید با حضور گسترده مردم اقلید فارس برگزار شد. مردم شعار می‌دادند عزا عزا است امروز روز عزاست امروز سید مظلوم ما پیش خداست امروز.

 سیدابراهیم رسولی
هزاران تن در اقلید، ابراهیم رسولی را که با شلیک پاسداران به‌شهادت رسید، تشییع کردند

پیکر پهلوان سید ابراهیم رسولی فرزند رشید مردم اقلید (استان فارس) در روز یکشنبه اول بهمن با شرکت هزاران تن از مردم این شهر به خاک سپرده شد. ابراهیم رسولی که به جوانمردی و اخلاق پهلوانی و کمک به مستمندان در میان مردم اقلید شهره بود، در ۲۸دیماه در یورش مزدوران نیروی انتظامی به خانه‌اش به‌شهادت رسید. وی در مقابل پاسداران نیروی انتظامی که به خانه او حمله کرده بودند با اسلحه شکاری به دفاع از خود برخاست. در اثر این درگیری که ۱۰ساعت به طول انجامید این پهلوان دلیر سرانجام بر اثر شلیک پاسداران جان باخت.

خسرو رزمجویی، فرمانده جنایتکار نیروی انتظامی اقلید برای رفع و رجوع این جنایت رذیلانه، ابراهیم را «شرور» خواند و ضمن سر‌هم بندی کردن یک لیست از مواد مخدر که به دروغ مدعی شد در خانه ابراهیم رسولی پیدا کرده، مدعی شد که او خودکشی کرده است (باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به سپاه پاسداران -۲۸دی ۹۶).

نظام سفله ولایت فقیه که خود را در محاصره خشم و انزجار مردم ایران یافته است با توسل به اتهامهای رسوای «قاچاقچی» و «مرگ بر اثر خودکشی» و «تزریق مواد مخدر» و... مذبوحانه تلاش می‌کند تا جنایتهای خود را رفع و رجوع کند. چیزی که جز بر خشم و انزجار مردم به‌پاخاسته در سراسر کشور نمی‌افزاید.

هزاران تن از مردم اقلید با شرکت گسترده در مراسم خاکسپاری شهید ابراهیم رسولی با شعارهای «عزا عزاست امروز روز عزاست امروز، سید مظلوم ما پیش خداست امروز»، «ای سید ما سرور ما جای تو خالی است، رفتی به سفر اکبر ما جای تو خالی است» خشم و انزجار خود را از یاوه‌گوییهای رژیم علیه این پهلوان مردمی ابراز کردند.

خونهای فرزندان دلیر ایران‌زمین که در نقاط مختلف کشور به دست پاسداران و شکنجه‌گران بر زمین ریخته می‌شود آتش قیام علیه جلادان حاکم بر ایران را شعله ورتر می‌سازد.


اين بار با خون #غلامرضا_محمدي قهرمانی از خطه کرمانشاه 

او در ١٢ دي ماه دستگير شد و روز ٣٠ دي به خانواده اش گفتند كه جسدش را از سردخانه تحويل بگيرند


رژیم شایع کرده است که وی در زندان به‌دلیل نرسیدن مواد مخدر فوت کرده است؛ در حالی که دوستان و اعضای خانواده‌اش می‌گویند؛ غلامرضا حتی سیگار هم نمی‌کشید.
او یک ورزشکار بود و زندگی سالمی داشت و در قیام حق‌طلبانه مردم شرکت کرد و بعد از دستگیری به‌خاطر مقاومتی که در مقابل دژخیمان داشت؛ او را کشتند.

٢٧ ساله-فارغ تحصيل رشته برق الكترونيك
#مريم_فروزان_جعفرپور را در #تظاهرات_سراسري #دستگير كردند
بعداز چندروز جسدش راتحويل خانواده دادند

به گفته پدرش قبل از تحويل جسد كالبدشكافي شده بود
مراسمی بر سر مزار شهید قیام  ایران حسن ترکاشوند در کرج برگزار شد.
این شهید قیام سه شنبه شب ۹دیماه  در کرج هدف گلوله ماموران  جنایت پیشه  قرار گرفته و زخمی شد بود که  هفته گذشته در بیمارستان باهنر این شهر جان باخت. نیروهای سرکوبگر پیکر این جوان۲۳ساله را به خانواده اش تحویل ندادند و مخفیانه دفن کردند

حسن ترکاشوند

تایمز لندن: تظاهر کننده ایرانی در زیر "شکنجه به‌قتل رسید" و جسدش در مقابل منزل پدری‌اش انداخته شد


سید شهاب الدین ابطحی زاده

تایمز لندن روز جمعه 29دی در گزارشی از جنایات رژیم آخوندی از جمله به سرکوب تظاهرکنندگان در قیام ایران اشاره کرد و نوشت:‌ گروه‌های حقوق‌بشری می‌گویند که ایرانیانی که در تظاهرات ضد رژیم شرکت داشتند، در زندانها مورد شکنجه و قتل قرار می‌گیرند. به گفته اپوزیسیون ایران، جسد سید شهاب ابطحی، 20ساله، در روز 5ژانویه، سه روز پس از این‌که توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد، خارج از خانه پدری‌اش انداخته شد. تمام بدن او پر از آثار جراحتهای شدید بود که به‌نظر آثار ضربات باتون است. سه مرد دیگر به نام حسین قادری، 30ساله، سارو قهرمانی 24ساله و کیانوش زندی 26ساله در زندان مرکزی سنندج جان خود را از دست دادند. از زمان تظاهراتها در شهرهای مختلف هزاران نفر دستگیر شده‌اند... محمود صادقی، عضو مجلس رژیم گفت که 3700نفر در زندانها به‌سر می‌برند. سازمان مجاهدین خلق ایران، یک گروه اپوزیسیون مستقر در پاریس، گفت این تعداد به 8000نفر می‌رسد...
مراسم شهدای قیام در قبرستان سنندج به‌رغم شرایط امنیتی:
روز پنج‌شنبه۲۸دی ماه۹۶ مراسم یادبود دهمین سالگرد شهید «ابراهیم لطف اللهی» و هم‌چنین مراسم ختم شهیدان «سارو قهرمانی» و «کیانوش زندی» به‌رغم تدابیر شدید امنیتی و حضور گسترده مزدوران لباس شخصی‌بر سر مزار این قهرمانان قیام۹۶ در بهشت محمدی سنندج برگزار شد.

لازم به یادآوری است ابراهیم لطف اللهی دانشجوی سال چهارم رشته حقوق‌دانشگاه پیام نور سنندج بود که در دی‌ماه۸۶ در مقابل دانشگاه دستگیر شد.

وی در همان بازداشتگاه در تاریخ۲۵دی۸۶ به‌شهادت رسید. 
وزارت بدنام اطلاعات آخوندی بعداً مدعی شد علت مرگ او «خودکشی» بوده است! !.
روز پنجشنبه 28دیماه، مراسم خاکسپاری شهید قیام، آریا روزبهی که بعد از این‌که عوامل اطلاعاتی رژیم او را به‌صورت ناجوانمردانه‌ای به‌شهادت رساندند و به رودخانه کارون انداختند ؛ با حضور جمع گسترده‌یی از مردم اهواز برگزار گردید. در این مراسم عشایر و ایلات مختلف شرکت داشتند و جمعیت انبوهی را تشکیل داده بودند.
پیش تر در روز ، ۲۰دی‌ مراسم یادبودی برای او برگزار شده بود

مراسم یاد بود «آریا روزبهی بابادی» فرزند اکبر


روز یکشنبه 25 دی مراسم هفتم شهید قیام سید شهاب ابطحی‌زاده در بهشت زهرای اراک برگزار شد. به‌رغم آن امروز پنجشنبه نیز مراسم یادبودی برای این شهید در مزار آن برگزار شد.

شهادت دو جوان ديگر از دستگير شدگان قيام زیر شکنجه دژخيمان خامنه اي
دو تن ديگر از دستگير شدگان قيام سراسري مردم ايران، در اثر شكنجه هاي دژخیمان نظام ولایت فقیه در اراك و سنندج به شهادت رسيدند.

 سید شهاب ابطحی جوان ۲۰ساله یی که دو هفته پیش در اراک دستگیر شده بود در زیر شکنجه دژخیمان جان باخت. شکنجه گران پيكر اين شهيد را ۱۰روز بعد پس از دستگيري در حالی که آثار ضربات باتون بر بدنش مشهود بود مقابل منزل پدری‌اش رها کردند. پیش از او یکی دیگر از دستگیرشدگان قيام سراسري مردم ايران به نام وحید حیدری، یک دستفروش محروم ۲۲ساله بر اثر ضربات باتون به شهادت رسیده بود. نیروی انتظامی استان‌مرکزی در يك دروغ ابلهانه مدعی شده بود که او به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شده و در بازداشتگاه کلانتری۱۲ اراک خودکشی کرده است. بازداشت شدگان قیام در اراک ابتدا به زندان مرکزی اراک و پس از آن به پادگان بسیج در میدان موسوم به مقاومت منتقل شدند. شماری از بازداشت شدگان به ساختمان اطلاعات اراک که جنب پادگان بسیج است منتقل شده اند. به اذعان سركردگان رژيم در اراك و ديگر شهرهاي استان مركزي در جريان قيام ۳۹۶ نفر دستگير شدند.

 سید شهاب ابطحی

روز چهارشنبه ۲۷دیماه حسین قادری ۳۰ساله از بازداشت شدگان قيام سراسري مردم ايران در سنندج که به قرنطینه زندان مرکزی این شهر منتقل شده بود بر اثر شکنجه جان باخت. شکنجه گران در دروغگوییهای سریالی خود این جوان زندانی را مجرم مواد مخدر اعلام کردند. این اراجيف آنچنان رسوا است که حتی بهداری زندان نیز حاضر به تأیید ادعای شکنجه‌گران نشده است. سارو قهرمانی،۲۴ساله، از بازداشت شدگان در روز ۱۳دیماه و کیانوش زندی،۲۶ساله، فارغ التحصيل رشته مهندسی از دانشگاه سنندج که از روز ۱۴دیماه ناپدید شده بود، از دیگر جان باختگان در زیر شکنجه در زندان سنندج هستند.

در همین حال حسن ترکاشوند جوان دلیر ۲۳ساله یی که در روز ۹دی در کرج هدف شلیکهای مستقیم آدمکشان نیروهای سرکوبگر قرار گرفته بود بر اثر شدت جراحتهای وارده در بیمارستان جان باخت. عوامل اطلاعاتی رژیم به خانواده حسن ترکاشوند نیز، همچون دیگر خانواده های شهیدان قیام، اجازه تدفین و تشییع جنازه ندادند و پیکر او را مخفیانه دفن کردند.

خامنه ای سفاک بیهوده می پندارد که با کشتار سبعانه بهترین فرزندان ایران زمین می تواند نظام پوسیده خود را از سقوط نجات دهد. جوانان به پا خاسته ایران با همبستگی با خانواده های شهیدان و بازداشت شدگان و با اتحاد و عزمی جزم شعله های این قیام را همچنان فروزان نگه داشته و تا آزادی ایران از شر استبداد دینی حاکم، از پای نخواهند نشست. 
قتل زير شكنجه زندان بدون شك از مصاديق جنايت عليه بشريت است. مقاومت ایران شوراي امنيت ملل متحد و كشورهاي عضو و عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر را به اتخاذ تدابیر قاطع در قبال اين جنایتها فرا می‌خواند و از كميسر عالي حقوق بشر خواستار اعزام فوری یک هیأت حقیقت یاب براي رسيدگي به وضعيت زندانها و آزادی بی‌قید و شرط بازداشت شدگان اخیر است. 
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران  ۲۸دی ۱۳۹۶ (۱۸ ژانویه ۲۰۱۸)خشم مادر بختیاری شهید قیام،محسن عادلی

مادر محسن عالی شهید قیام ایران از دزفول بر سر مزار فرزندش خشم خود را نسبت به‌شهادت وی و جور و ستم دیکتاتوری حاکم بر ایران، نشان داد و خطاب به مردم دلاور شرکت‌کننده در مراسم خاکسپاری او که به‌شدت می‌گریستند؛ خروشید: «برای پسرم برنو بیاورید که داماد نشد» ….


 محمد نصیری

یکی دیگر از جوانان قیام کننده زیر شکنجه در زنجان به شهادت رسید. وی محمد نصیری نام داشت. شکنجه گران رژیم  اجازه کالبدشکافی به خانواده این جوان دلیر را ندادە و به آنها گفتەاند، محمد خود کشی کرده است!شهادت سه تن دیگر از جوانان دستگير شده در شکنجه‌گاههای سنندج و زنجان 
مقاومت ایران شهادت کیانوش زندی، سارو قهرمانی و محمد نصیری را كه در جريان قيام سراسري مردم ايران دستگير شده بودند به خانواده، دوستان و همشهریان این شهیدان و عموم مردم به پاخاسته ایران تسلیت می‌گوید و جامعه بين‌المللي را به اقدام فوري براي مقابله با جنايتهای ضدبشري رژيم آخوندي فرا‌مي‌خواند. جوشش خون پاک این جان باختگان راه آزادی، بی‌تردید ریشه نظام سفاک ولایت فقیه را برای همیشه از ایران زمین بر خواهد کند و ایران و منطقه را از شر اين رژيم قرون وسطايي خلاص خواهد كرد.

سارو قهرمانی اهل سنندج در روز ۱۳دیماه (۳ژانويه) ناپدید شد. به دنبال پیگیریهای خانواده اش عوامل اطلاعاتی رژیم در سنندج جمعه شب ۲۲دیماه خبر مرگ فرزندشان را به آنها دادند.

کیانوش زندی فارغ التحصيل رشته مهندسی  از دانشگاه سنندج که از روز ۱۴دیماه ناپدید شده بود، پيكرش در روز ۲۴دیماه (14ژانويه) توسط اطلاعات سنندج تحویل خانواده‌اش شد. دژخيمان اطلاعات به خانواده اين شهيد گفتند که او در تظاهرات کشته شده است. اما وجود آثار شکنجه بر بدن کیانوش رسواگر جلادان اطلاعات رژیم است.

دژخیمان در هراس از خشم مردم به خانواده‌های سارو قهرمانی و کیانوش زندی اجازه برگزاری مراسم تدفین و تشییع جنازه ندادند وآنها را با تهدید از هرگونه اطلاع رسانی در مورد شهادت فرزندانشان منع کردند. مردم سنندج روز یکشنبه ۲۴دی (14ژانويه) به‌رغم حضور فشرده نیروهای سرکوبگر با حضور گسترده در مسجد فرجه شهر، یاد شهیدان را گرامی داشتند.

محمد نصیری از جوانان به پا خاسته زنجان نيز پس از دستگيري به دست عوامل اطلاعاتی رژیم به شهادت رسيد. مزدوران به هنگام تحویل پیکر این شهید به نحو ابلهانه‌یي گفتند او خودكشي كرده است.

قبل از اين نيز رژيم آخوندي مدعي شده بود كه سينا قنبري كه در زندان اوين و وحيد حيدري كه در بازداشتگاه نيروي انتظامي در اراك به شهادت رسیدند، خودكشي كرده‌اند.

مقاومت ایران عموم مردم به ویژه جوانان را به اعتراض عليه جنايتهای رژيم آخوندي به‌ويژه در زندانها و به حمایت از خانواده های شهیدان و زندانیان فرا می‌خواند و از كميسر عالي حقوق بشر مي‌خواهد یک هیأت حقیقت یاب براي رسيدگي به وضعيت زندانها و زندانيان سياسي به‌خصوص بازداشت‌شدگان قيام اخير تشكيل دهد و شرایط آزادی بی‌قید و شرط آنان را فراهم سازد.
شهادت سه تن دیگر از جوانان دستگير شده در شکنجه‌گاههای سنندج و زنجان

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران ۲۵ دی ۱۳۹۶ (۱۵ ژانویه ۲۰۱۸)


برایت بارت: رژیم ایران ۲تن از اعتراض کنندگان را تا مرگ شکنجه کرد

برایت بارت در گزارشی از شهادت بازداشت‌شدگان قیام ایران در زیر شکنجه دژخیمان خامنه‌ای نوشت: «دو فعال که به شرکت در اعتراضات گسترده خواهان سرنگونی رژیم آخوندی بودند، دستگیر شده و بنا‌ به گزارشات، در زندانی در کردستان ایران مورد شکنجه قرار گرفته و جان خود را از دست داده‌اند. سارو قهرمانی، معترض 24ساله، در زندان سنندج و علی پولادی حدود 26ساله، در زندان چالوس کشته شدند. بنا‌ به گزارشها، هر دوی آنها زیر شکنجه جان‌باخته‌اند. مقامهای رژیم ایران همانند بسیاری از موارد مشابه قبلی ادعا کرده‌اند که این افراد نیز خودکشی کرده‌اند. سومین فرد، سینا قنبری، 23ساله، در تاریخ 7ژانویه در زندان رسوای اوین جان باخت. مقامهای رژیم ایران ادعا کردند که او نیز خودکشی کرده است شعارهای 'مرگ بر دیکتاتور' و 'مرگ بر روحانی' جوانان به‌پاخاسته در ایران فراخوانها برای یک تغییر در حکومت دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران را احیا کرد. وزارت‌خارجه آمریکا اعلام کرد جمهوری اسلامی دست‌کم 1000ایرانی را دستگیر کرده است. گزارشها از داخل ایران و از خود رژیم، این تعداد را تاکنون دست‌کم 8000نفر بازداشتی تخمین زده‌اند.

اصفهان- شهید قیام اصغر هارون رشیدی در جوی آباد


روز یکشنبه ۲۴دی مراسم یادبود و ختم برای شهید قیام اصغر هارون رشیدی در جوی آباد اصفهان با حضور جمع زیادی از مردم برگزار شد.
اصغر هارون رشیدی یکی از شهیدانی است که در تظاهرات جوی آباد با شلیک مستقیم مزدوران جنایت‌پیشه حکومتی به‌شهادت رسید.


کیانوشزندی  و ساررو قهرمانی
روز یکشنبه ستاد موسوم به حقوق‌بشر قضاییه آخوندها از ترس خشم مردم منکر بازداشت مردم به جرم اعتراض و ابراز عقیده شد.

در قسمتی از بیانیه‌ این ارگان توجیه‌گر کشتار و شکنجه ادعا شده است:‌ «تأکید می‌گردد طی حوادث اخیر به هیچ عنوان افراد به‌خاطر انجام اعتراضهای مسالمت‌آمیز و یا صِرف بیان عقیده بازداشت نشده‌اند و نیروهای انتظامی... نهایت خویشتنداری و تسامح را از خویش به نمایش گذاشتند که این امر مورد تشویق مردم نیز قرار گرفت».

این ادعا در حالی است که بر اساس محتاطانه‌ترین آمارها، در جریان قیامی که از روز 7دی شروع شد حداقل 8هزار نفر دستگیر شدند و بیش از 50نفر از قیام‌کنندگان به‌شهادت رسیدند.


#کیانوش_زندی فارغ تحصيل دانشگاه فني يزدان پناه در جريان #تظاهرات_سراسري با شليك گلوله كشته شد


#کیانوش_زندی فارغ تحصيل دانشگاه فني يزدان پناه در جريان #تظاهرات_سراسري با شليك گلوله كشته شد

مأموران جنایتکار اطلاعات ‌آخوندی روز شنبه ۲۳ماه؛ خبر شهادت کیانوش زندی را که در جریان اعتراضات شبانه این شهر به‌قتل رسانده بودند، به خانواده‌اش دادند. اطلاعات آخوندی پیکر این شهید را تحویل خانواده‌اش نداده و آنها را تهدید کرده است که حق ندارند ماجرای قتل فرزندشان را علنی کنند.


مراسم یادبود کیانوش زندی شهید قیام ایران روز یکشنبه در مسجد فرجه در سنندج برگزار شد. خبرها حاکی است که بجز کیانوش افراد دیگری نیز بهمراه ایشان توسط اطلاعات و سپاه آخوندی در سنندج کشته شده‌اند اما هنوز اطلاعی از آن در دست نیست.

سارو قهرمانی

خاکسپاری سارو قهرمانی معترض بازداشتی در سنندج 

روز شنبه ۲۳دیماه ۹۶پیکر 'سارو قهرمانی ' شهروند بازداشت شده سنندجی بعد از ۱۱روز توسط نیروهای امنیتی به پدر و مادر وی تحویل شد. وی روز ۱۲دی ماه دستگیر شده بود. پدر و مادر این جوان تحت فشار مأموران امنیتی رژیم، و بدون حضور دیگر اعضای خانواده؛ پیکر فرزند بیگناهشان را در بهشت محمدی سنندج به خاک سپردند.

مادر سارو قهرمانی تاکید کرد که بر روی جنازه او آثار ضرب و شتم وجود داشته است.

 سارو قهرمانی بنا‌ به گزارشهای دریافتی  مردم سنندج برای ابراز همدردی با خانواده این شهید؛ فراخوان داده‌اند که مردم شهر به منزل خانواده این شهید در خیابان سیروس سنندج بروند.
علی پولادی 26ساله اهل روستاهای اطراف چالوس

مراسم گرامیداشت شهید قیام علی پولادی

مراسم هفتم علی پولادی، روز پنجشنبه 28دیماه در روستای گویتر از توابع مرزن‌آباد چالوس برگزار شد

  علی پولادی جوان 26ساله اهل روستای گویتر از توابع مرزن‌آباد چالوس جمعه شب 22دیماه توسط مزدوران نیروی انتظامی رژیم دستگیر و به بازداشتگاه اداره آگاهی چالوس منتقل شده بو‌د در اثر ضرب ‌و شتم و شکنجه دژخیمان رژیم جان باخت.
صبح شنبه مزدوران رژیم به خانواده این جوان اعلام کردند که برای تحویل گرفتن پیکر فرزندشان مراجعه کنند.
به‌دنبال مراجعه خانواده برای تحویل‌گیری پیکرعلی پولادی، درگیریهایی بین نیروی انتظامی و خانواده جوان جانباخته گزارش شده است
خانواده این جوان گفته‌اند که علی بیماری خاصی نداشت و در زمان دستگیری نیز در سلامت کامل به‌سر می‌بردرژیم تاکنون توضیحی در مورد علت فوت این جوان نداده است.


امروز پنجشنبه ۲۱دی ماه؛ مراسم شب هفت شهید قیام وحید حیدری بر سر مزار این شهید در بهشت زهرا در اراک؛ با حضور بیش از هزار نفر از مردم این شهر برگزار شد.
مردم با خانواده این شهید ابراز همدردی کردند و انزجار خود را از جنایت رژیم آخوندی ابراز کردند. 

شمار زیادی از مأموران امنیتی در محل مراسم و در اطراف مستقر شدند تا مانع گرفتن عکس و فیلم شوند.


شهید قیام سینا قنبری متولد ۱۷دی ۷۵، که در زندان اوین به‌قتل رسید، ظهر روز سه‌شنبه ۱۹دی با حضور نیروهای امنیتی در قلعه‌نو شهرری در کنار قبر 'پدرش' به خاک سپرده شد. مردم قبر وی را نقل باران کردند. مراسم ختم وی نیز عصر روز جمعه 23دی در حسینیه چهارده معصوم واقع در میدان خراسان، خیابان طیب حاج رضایی نرسیده به چهار راه حافظ برگزار می‌شود.
سینا قنبری، جوان دیپلمه 22ساله، یکی از دستگیر ‌شدگان قیام سراسری توسط شکنجه‌گران رژیم آخوندی در زندان اوین، به‌شهادت رسید. کارگزاران رژیم در وحشت از عکس‌العمل مردم نسبت به این جنایت وحشیانه مدعی شدند که سینا قنبری در زندان خودکشی کرده است.  


عفو بین الملل خواستار پاسخگویی رژیم آخوندیعفو بین الملل خواستار پاسخگویی رژیم آخوندی در باره قتل 5 تن از بازداشت شدگان قیام در زندانهای رژیم شد.

عفو بین الملل اعلام کرد:‌ نگرانیها از سلامت صدها بازداشتی با مرگ سینا قنبری  که در بخش قرنطینه زندان اوین تهران نگهداشته شده بود بالا رفته است.

عفو در بیانیه خود افزود:‌ حداقل 4نفر دیگر بنا به گزارشاتِ رسیده در بازداشت کشته شده اند.

عفو  بین الملل از مخفی کاری رژیم آخوندی در رابطه با وضعیت بازداشت شدگان ابراز نگرانی کرد و افزود:‌

ما اسناد زیادی از شرایط کابوسِ وحشتناک بازداشتگاههای ایران از جمله کاربرد شکنجه در آنها را در دست داریم 
همچنین
هیومن رایتس واچ نسبت به‌قتل زندانیان بازداشت شده هشدار داد


عکس جدید سينا قنبري، جوان دیپلمه 22ساله، يكي از دستگيرشدگان قيام سراسري

شهادت دو تن از بازداشت شدگان قيام در زندانهای اوین و اراک توسط بازجويان و شكنجه گران
سينا قنبري، جوان دیپلمه 22ساله، يكي از دستگيرشدگان قيام سراسري توسط شكنجه گران رژيم آخوندي در زندان اوين، به شهادت رسيد. كارگزاران رژيم در وحشت از عكس العمل مردم نسبت به اين جنايت وحشيانه مدعي شدند كه سينا قنبري در زندان خودكشي كرده است، ادعاي مسخره‌یي كه هيچ كودكي را نمي فرييد.


 وحید حیدری
 وحید حیدری
 وحید حیدری
 وحید حیدری

در يك تحول دیگر وحید حیدری، یک دستفروش محروم که در جريان قیام اراك بازداشت شده بود، بر اثر ضربات باتون به شهادت رسید. نیروی انتظامی استان‌مرکزی در يك دروغ مشابه مدعی شد: «این شخص به اتهام حمل مواد مخدر بازداشت شده و در بازداشتگاه کلانتری۱۲ اراک خودکشی کرده است» (جهان صنعت-۱۷دی).

محمد نصیری از بازداشت شدگان قیام در زنجان
نوزده دی ماه 1396 رزیم اعلام کرد که محمد نصیری از بازداشت شدگان قیام در زنجان در زندان خودکشی کرده است رزيم  جسد وی را به خانواده اش تحویل نداده و مانع انجام کالبد شکافی وی میشوند همچنین در خبری دیگر در فضای مجازی حداقل  یک تن در قیام زنجان کشته شده است گفته میشود پیکر این جوان مظلوم توسط نیروهای سرکوبگر ربوده شده است.
حداقل  یک تن در قیام زنجان کشته شده است
 بدنبال اوجگیری اعتراضات درباره جان باختن بازداشت شدگان قیام 
عفو بین‌الملل خواستار تحقیق در مورد جان باختن پنج تن از دستگیر ‌شدگان قیام سراسری ایران شد و اعلام کرد سایه‌یی از مخفی‌کاری و فقدان شفافیت در رابطه با آنچه برای این دستگیر ‌شدگان پیش آمده نگران‌کننده است. مقامهای رژیم ایران بایستی فوراً گزارشات حاکی از کشته شدن حداقل 5نفر در بازداشت را مورد تحقیق قرار دهند. ماگدالینا موغرابی معاون خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل. آنها به‌دنبال سرکوب اخیر اعتراضات ضدحکومتی بازداشت شده بودند. نگرانیها از سلامت صدها بازداشتی با جان باختن سینا قنبری 23ساله که در بخش قرنطینه زندان اوین تهران زندانی شده بود بالا رفته است. بازداشتیها بلافاصله به بخش قرنطینه منتقل شدند. پیرامون شرایط کشته شدن آقای قنبری گزارشات ضدونقیضی هست و مدافعان حقوق‌بشر ادعاهای مقامهای رژیم ایران را که او خودکشی کرده را زیر سؤال برده‌اند.

حداقل 4نفر دیگر بنا‌ به گزارشات رسیده در بازداشت کشته شده‌اند... در همه این 4مورد، مدافعان حقوق‌بشر و اعضای خانواده قربانیان ادعاهای رسمی رژیم را که بازداشتیها مرتکب خودکشی شده‌اند را زیر سؤال برده‌اند. 
در این میان بسیاری از خویشاوندان صدها نفر از بازداشتیها گزارش کرده‌اند که نتوانسته‌اند به اطلاعات حول عزیزانشان دسترسی پیدا کنند و به‌خاطر فقط بازجویی پیرامون سرنوشت عزیزانشان، با تهدیدات مقامات مواجه شده‌اند. 
ماگدالینا موغرابی معاون خاورمیانه و شمال آفریقای عفو بین‌الملل گفت سایه مخفی‌کاری و فقدان شفافیت در رابطه با آنچه برای این بازداشتیها رخ داده نگران‌کننده است. وی افزود:‌ مقامهای رژیم ایران به‌جای قضاوت زود هنگام که قربانیان خودکشی کرده‌اند بایستی اول فوراً تحقیق مستقل و بیطرفانه و شفاف حول این مرگها از جمله کالبدشکافی مستقل آنها را شروع می‌کردند.

وی گفت ما اسناد زیادی از شرایط کابوسی بازداشتگاههای رژیم ایران از جمله کاربرد شکنجه در آنها را در دست داریم.دژخیمان خامنه‌ای برای تحویل پیکرهای شهدای قیام، پول کلانی از خانواده و بستگان آنها اخاذی می‌کنند.

به گزارش رسیده در جوی آباد اصفهان برای تحویل پیکر هر شهید قیام 50میلیون تومان از خانواده شهید می‌گیرند. این اقدام جنایتکارانه با خشم و انزجار مردم روبه‌رو شده است.

خاکسپاری مخفیانه شهیدان قهدریجان و مراسم بزرگداشت آنها


روزشنبه ۱۶ دی (۶ژانویه) پیکر احمد حیدری نوجوان ۱۴ساله، محمد ابراهیمی و حسين شفيع زاده که به دست پاسداران جنایتکار در قيام قهرمانانه مردم قهدریجان به شهادت رسیدند، به خاک سپرده شد. کارگزاران سفاک رژیم اجازه تشيیع جنازه به خانواده های آنها را ندادند. اما هزاران تن از مردم قهدریجان با شرکت در مراسم یادبود شهیدان خاطره آنها را گرامی داشتند.

راضیه اسماعیلیان شهید اصفهان قیام دی ۹۶


🌹راضیه اسماعیلیان با فرزندش رفت🌹🌹
راضیه مادر جوان در یکی از خیابونهای سدة اصفهان ایستاده بود و به تظاهرات نگاه می‌کرد
ناگهان صدای رگبار گلوله‌های سرکوب تکونش داد؛ دچار شوک شد؛ چشماش سیاهی رفت و افتاد...
توی بیمارستان بهش گفتن کودکش رفت و نشکفته پرپر شد...

راضیه جوان دوباره بیهوش شد و سه روز بعد به کودکش پیوست...شهید راه آزادی محسن عادلی دربالایی
محسن عادلی (٢۶ساله) در زندان دزفول زیر شکنجه کشته شد
شهید راه آزادی محسن عادلی (دربالایی) ساعتی پیش به خاک سپرده شد وی روز ۹دی بازداشت شده بود
مراسم خاكسپاري شهيد قيام محسن عادلي در دزفول 15دي96


حداقل شهادت ۵۰تن از مردم در اولین هفته قیام به دست پاسداران و نیروهای امنیتی
بر اساس گزارشاتی که تاکنون از نقاط مختلف کشور دریافت شده است در اولین هفته قیام 45تن از مردم در استانهای مختلف کشور از جمله خوزستان، لرستان، اصفهان و کرمانشاه، با شلیک مستقیم پاسداران و نیروهای امنیتی به‌شهادت رسیدند. چیزی که بدون شک از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است و مسئول آن شخص خامنه‌ای و سرکردگان سپاه پاسداران و دیگر سردمداران رژیم هستند و بدون تردید در آینده‌یی نزدیک به دست عدالت سپرده خواهند شد

مسجد سلیمان -  امین رمضانی
مسجد سلیمان -  امین رمضانی که هدف شلیک مزدوران رژیم قرار گرفته
 و مجروح بود چهارشنبه 13 دیماه به شهادت رسید.

تا ششمین روز قیام ایران و تا آخرين ساعات دوشنبه شب ۱۱دي ماه يعني در پنج روز اول قيام سراسري مردم عليه رژيم آخوندي دست كم ۳۰تن از قيام‌كنندگان در شهرهاي مختلف كشور با شليك مستقيم پاسداران و ديگر نيروهاي سركوبگر به شهادت رسيدند.
 ۱۰تن از آنان روز دوشنبه ۱۱دي در قهدريجانستان اصفهان) به شهادت رسيدند. 
یکی از شهیدان نوجوان ۱۵ساله بود
در ميان ديگر شهرهايي كه تظاهر كنندگان در اثر شليك پاسداران به شهادت رسيدند مي توان از درود، ايذه، تويسركان، شاهين شهر، همدان و نورآباد نام برد.
شب گذشته در شاهین شهر اصفهان، دو تن از جوانان را با شلیک مستقیم گلوله به‌شهادت رسانده و بیش از ده نفر را مجروح کردند.
در همين حال فرماندار آخوندها در ايذه (استان خوزستان) گفت: در ايذه «در روزهاي اخير چندين نفر زخمي و كشته شدند». و اعلام كرد «مدارس اين شهر در كليه مقاطع در بعدازظهر امروز(سه شنبه) تعطيل» است.


ابطحی عضو مجلس ارتجاع از همایون شهر اعتراف کرد که 5تن از شهروندان همایونشهر و شاهین شهر در جریان تظاهرات روزهای گذشته توسط سلاح گرم کشته شدند این افراد از جمله شهروندانی بودند که به‌لحاظ اقتصادی و معیشتی در تنگنا قرار داشتند. 
سایت حکومتی انتخاب 18دیماه به‌نقل از محمدجواد ابطحی عضو مجلس ارتجاع نوشت: بنا بر آمار رسمی در مجموع ۴نفر در خمینی شهر (همایون شهر) و یک نفر نیز در شاهین شهر کشته شدند. 

وی در پاسخ به سوالی درباره هویت ۴شهروند کشته شده گفت: «کشته شدگان از نیروهای مردمی بودند. در واقع تعدادی از مردم معترض و بی‌گناه در جریان این اعتراضها کشته شدند».
شهید راه آزادی مسعود کیانی قلعه سردی از شهدای ایذه ۱۰ دی۱۳۹۶

شهید راه آزادی مسعود کیانی قلعه سردی از شهدای ایذه ۱۰ دی۱۳۹۶
مسعود کیانی قلعه سردی از شهدای ایذه ۱۰ دی
شهیدان راه آزادی اصفهان


شهید قیام شهاب حسینی


شهید قیام شهاب حسینی  در اعتراضات و تظاهرات قهدریجان مورد اصابت شلیک مستقیم نیروهای کلانتری که مردم را از پشت بام کلانتری به رگبار بسته بودند، قرار گرفته و به شهادت رسید.
                                                تاریخ شهادت:  ۱۴ دی‌ ۱۳۹۶

احمد حیدری سهراب دانش‌آموز۱۳ ساله‌ درشهرقهدریجان استان اصفهان
احمد حیدری سهراب دانش‌آموز۱۳ ساله‌ درشهرقهدریجان استان اصفهان
احمد حیدری سهراب دانش‌آموز۱۳ ساله‌ درشهرقهدریجان استان اصفهان 
با شلیک گلوله نیروی انتظامی قهدریجان به شهادت رسید.
 تاریخ شهادت: شب۱۰ دی‌ ۱۳۹۶
شهیدان  دوشنبه ۱۱دي در قهدريجان (استان اصفهان)
نعمت الله شفیعی کشاورز قهدریجانی
نعمت الله شفیعی کشاورز قهدریجانی، با شلیک گلوله نیروی انتظامی
 قهدریجان به شهادت رسید.
     تاریخ شهادت: شب۱۰ دی‌ ۱۳۹۶

شهید راه آزادی نعمت‌الله صالحی از لرهای بختیاری،جوان ماهی‌فروش بود.  وقتی داشت به دوست زخمی‌اش کمک می‌کرد در ۱۱ دی‌ در محله جوی‌آبادِ خمینی‌شهر شهید ش
شهید راه آزادی نعمت‌الله صالحی از لرهای بختیاری،جوان ماهی‌فروش بود.
وقتی داشت به دوست زخمی‌اش کمک می‌کرد در محله جوی‌آبادِ خمینی‌شهر شهید شد
                                             تاریخ شهادت: شب۱۱ دی‌ ۱۳۹۶
شهید راه ازادی اصغر هارون رشیدی  تاریخ شهادت: شب۱۱ دی‌ ۱۳۹۶
 در جوی آباد محله بختیاریها شهرستان خمینی شهر به شهادت رسید

آرمین صادقی  شهید۱۳ساله از -اصفهان- خمینی شهر
  در خیابان شهید اشرفی اصفهانی مورد اصابت گلوله به سر قرار میگیرد
 و بلافاصله جان خود را ازدست داد
تاریخ شهادت۱۱ دی ۱۳۹۶
آرمین صادقی  شهید۱۳ساله از -اصفهان- خمینی شهر

در چهارمين روز قيام سراسري مردم ايران، در اثر شليك مستقيم پاسداران، دست كم 2 تن از تظاهركنندگان در شهر ايذه ( استان خوزستان) به شهادت رسيدند و شماري از آنها مجروح شدند. صداي آمبولانس و تيراندازي از سراسر   شهر به‌گوش مي‌رسد


در تويسركان به دنبال حمله وحشیانه پاسداران ‌به سمت جمعیت و در اثر شليك پاسداران يكي از قيام كنندگان در تويسركان ( استان همدان) به شهادت رسيد و شمار ديگري مجروح شدند. 


کربلائي علی کمار-تويسركان دی ۹۶
شهید ان راه آزادی از توسیرکان 
کربلائي علی کمار و حسین رضا قلخانباز و حسن ترکاشوند
حسین رضا قلخانباز-تويسركان دی ۹۶

شهیدان شهر قهرمان پرور دورود که از روز اول قیام سراسری فدیه آزادی میهن شدند 
شهیدان راه آزادی در قیام سراسری شهر دورد دی ۹۶
اسامی ۵تن از جان باختگان شهر درود در سومین روز قیام 
محسن ویرایشی 
محمد چوباک
حسین رشنو
احسان خبری
شهیدان قیام دی ۹۶ دورود-محسن ویرایشی محمد چوباک حسین رشنو

شهیدان راه ازادی غلامرضا و شهریار هداوند از دورودشهید راه ازادیامیر حسین پایی نوجوانی که در دورود بر اثر ضربه باتوم به شهادت رسید
امیر حسین پایی نوجوانی که در دورود بر اثر ضربه باتوم به شهادت رسید
شهید راه ازادی حمزه لشتی روز ۹دی دورود

شهید راه ازادی حمزه لشتی تاریخ شهادت:روز ۹دی- دورود  
شهید راه ازادی حمزه لشتی روز ۹دی دورود


شهید راه ازادی مهدی کهزادی روز ۹دی دورود
شهید راه ازادی مهدی کهزادی تاریخ شهادت: ۹دی -دورود 
شهید راه ازادی مهدی کهزادی روز ۹دی دورود
 فیلمی از مجروحین شهر دورود که به شهادت رسید 

در سومین روزقیام سراسری مردم ایران، پاسداران جنایتکار به سوی تظاهرات اعتراضی مردم قهرمان دورود آتش گشودند و دست‌کم دو تن از تظاهرکنندگان را به‌شهادت رساندند. این جنایت ضدانسانی زمانی رخ داد که نیروهای سرکوبگر با شلیک گاز آشک‌آور و ضرب ‌و شتم تظاهرکنندگان نتوانستند آنان را پراکنده کنند.

شهید راه آزادی فرزین جلیل پیران(فیض الله جلیل پیران)تاریخ شهادت: 12 دى در لردگان
شهید راه آزادی علی مومنی در نورآباد لرستان که به ضرب گلوله پاسداران به شهادت رسید


شهید راه آزادی بهزاد شهسواری از شهیدان کرمانشاه  تاریخ شهادت: ۱۰دی

  در ۱۰دی -بهزاد شهسواری از شهیدان کرمانشاه


مریم رجوی

مریم رجوی: سلام به شهیدان راه آزادی در قیام مردم دورود 
روز شنبه قیام آزادی‌خواهانه مردم درود به‌خون فرزندان این شهر رنگین شد.
بر اثر شلیک‌ پاسداران قساوت پیشه خامنه‌ای،‌ قلب‌های آنها از حرکت ایستاد، تا قلب بزرگ قیام برای آزادی هم‌چنان پر تپش و جوشان و در حرکت بماند.
آن‌ها به‌پاخاستند و از جان و خون خود بها پرداختند تا این وطن دوباره وطن شود.
آن‌ها به‌پاخاستند تا چنان که در شعارهایشان گفته‌اند ایران را از آخوندهای اشغالگر پس بگیرند.
آن‌ها به‌پا خاستند تا رویای آزادی، برابری و دمکراسی را به واقعیت تبدیل کنند.
به‌خانواده‌های شهیدان و به‌مردم درود و استان لرستان و هم‌وطنان‌مان در سراسر ایران صمیمانه تسلیت می‌گویم.
جوشش خون آن‌ها بی‌تردید خیزش مردم را بیش از پیش شعله‌ور خواهد کرد.
این خون‌ها و همه جراحت‌ها و صدماتی که در سه‌روز گذشته به‌فرزندان ما در قیام‌های سراسر کشور وارد شده، تنها بر عزم قیام‌آفرینان خواهد افزود.
خامنه‌ای و جنایت‌کاران دست‌پرورده او نخواهند توانست آتشی را که از دل‌های پردرد مردم ما زبانه کشیده خاموش کنند.
آن‌ها به کشتار دست می‌زنند. شرکت کنندگان در تظاهرات را دستگیر می‌کنند.
و به‌انواع تقلاها برای سرکوب مردم رو می‌آورند. زیرا در برابر جنبش آزادی‌خواهی ایران عاجزند. زیرا و سراپای رژیم‌شان از فرط وحشت به‌خود می‌لرزد.
اما در مقابل آن‌ها، خیزش و جنبش عمومی با قدرت به‌پیش می‌تازد و هر روز شهرهای بیشتری را فرا می‌گیرد.
امروز نسلی به‌میدان آمده است که چیزی برای از دست دادن ندارد. زیرا تمام آزادی‌ها و حقوق و دارایی‌اش را رژیم ولایت فقیه به‌بند کشیده و به‌غارت برده است. و این قیام و خیزشی است تا پیروزی و آزادی.
شهیدان مردم درود زنده و حاضرند. آن‌ها در صف مقدم هر تظاهرات و قیامی در تمام شهرهای ایران می‌رزمند و در هر خروش و فریادی علیه رژیم ولایت فقیه صدای آن‌ها شنیده می‌‌شود.
سلام بر شهیدان مردم درود
سلام بر آزادی.
دهم دی ۱۳۹۶

اسامی این شهیدان در دست نیست:
اهواز جوانی که با نارنجک توسط مزدوران حکومتی  در قیام کشته شد


جوانی که در مسجدسلیمان بر اثر پرتاب نارنجک مزدوران به شهادت رسیداسامی این شهیدان شهر اهواز  در دست نیست:هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر