جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ دی ۱۸, دوشنبه

حمایتهای جهانی از قیام سراسری #ایرانبیانیه مشترک 32تن از برندگان جایزه نوبل
جهان باید در کنار مردم شجاع ایران که در برابر دیکتاتوری حاکم قیام کرده‌اند بایستد

زندانیان قیام باید هرچه سریعتر آزاد شوند
 آزادی بیان و اجتماعات باید تضمین شودبیانیه مشترک 32تن از برندگان جایزه نوبل


واشینگتن: قیام مردم ایران؛ کنفرانس فراخوان به تغییر رژیم و سخنرانی شهردار رودی جولیانی
کنفرانس در کلوپ ملی مطبوعات آمریکا

سخنرانی شهردار رودی جولیانی
  
قیام مردم ایران: فراخوان به تغییر رژیم

 گزینه‌های سیاست در ایالات متحده

واشینگتن: قیام مردم ایران؛ کنفرانس فراخوان به تغییر رژیم و سخنرانی شهردار رودی جولیانی
روز چهارشنبه، 9اسفند 1396، در کنفرانسی در کلوپ ملی مطبوعات در واشینگتن که توسط سازمان جوامع ایرانیان در آمریکا برگزار شد، شهردار رودی جولیانی، دربارهٴ قیام بزرگ مردم ایران و سیاست آمریکا در قبال رژیم آخوندی به سخنرانی پرداخت.

این کنفرانس تحت عنوان «قیام مردم ایران: فراخوان به تغییر رژیم، گزینه‌های سیاست در ایالات متحده» تحت مدیریت سفیر لینکلن بلومفیلد مدیرکل پیشین وزارت‌خارجه آمریکا در امور سیاسی- نظامی برگزار شد و شماری از نمایندگان هیأت‌های دیپلوماتیک در واشینگتن، متخصصان امور خاورمیانه و ایران در اندیشکده‌ها و بانکهای فکری و خبرنگاران رسانه‌های گروهی آمریکایی و بین‌المللی در این برنامه حضور داشتند.

در ابتدای برنامه، دکتر مجید صادقپور، مدیر سیاسی سازمان جوامع ایرانی در آمریکا به حضار در این جلسه خوش‌آمد گفت.

سپس سفیر بلومفیلد در سخنانش، دربارهٴ سوابق حمایت شهردار جولیانی از مبارزه مردم و مقاومت ایران و مجاهدان اشرفی، توضیح داد.

شهردار رودی جولیانی در سخنرانی خود در این کنفرانس دربارهٴ قیام بزرگ مردم ایران گفت: (این قیام) در 142شهر صورت گرفت... و تا به امروز هم ادامه دارد... پوسترهایی... در سراسر کشور با تصاویر خانم رجوی توزیع شد. این تصاویر را روی پل‌ها مشاهده کرده‌اید... هیچ سازمانی به اندازه مجاهدین خلق فراگیر و با حمایت داخلی و خارجی وجود ندارد و ما حامیان خارجی آنها را تشکیل می‌دهیم....

شهردار جولیانی تأکید کرد: بسیار خوشحالم که از شروع (قیام در ایران)... رئیس‌جمهور (ایالات متحده) برخلاف رئیس‌جمهور قبلی، به تظاهر کنندگان پشت نکرد... او (پیام)  بسیار قدرتمندی را ارسال کرد که در اساس سیاست خارجی آمریکا را تغییر داد... (او گفت که) ما از معترضان در ایران حمایت می‌کنیم».

شهردار جولیانی با اشاره به‌قتل قیام‌کنندگان توسط رژیم آخوندی، گفت: «وقتی شروع به کشتن مردم می‌کنید، این نشان می‌دهد که در وضعیت بسیار خطیری قرار گرفته‌اید...».

وی تأکید کرد این رژیم بسیار شکننده است و در مقابل آن یک آلترناتیو دموکراتیک قرار دارد که بهای بسیار سنگینی برای آزادی، از جمله 120هزار شهید، پرداخته است. این آلترناتیو شورای ملی مقاومت ایران و نیروی محوری آن، سازمان مجاهدین خلق است که خود را به آزادی، دموکراسی و حقوق برابر برای همه آحاد ملت ایران متعهد ساخته است.
نیکی هیلی:نیکی هیلی: آمریکا در کنار مدافعان حقوق‌بشر در ایران ایستاده است


نیکی هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، خودداری یکی از کمیته‌های این سازمان در ارائه دسترسی گروه‌های فعال آمریکایی به گزارش و اسناد وضعیت حقوق‌بشر در ایران و کره شمالی را «شرم‌آور» توصیف کرد.
 وی  گفت که این کمیته، توسط بخشی از کشورهای عضو آن که خود پرونده‌های «وحشتناک» در زمینه حقوق‌بشر دارند «وادار» به این کار شده است

نیکی هیلی افزود روز شرم‌آوری برای سازمان ملل است که می‌بینیم نقض حقوق‌بشر توسط رژیم ایران و کره شمالی حفاظت می‌شود.  کمیته سازمان ملل که قرار است صدای کسانی باشد که بیشترین نیاز را دارند در عوض توسط کشورهایی  اداره می‌شود که خودشان سوابق افتضاح حقوق‌بشری دارند. ایالات متحده در کنار مدافعان حقوق‌بشر ایستاده است و به مبارزه برای دسترسی به سازمانهای مدافع حقوق‌بشر  با صلاحیت برای دستگاه سازمان ملل ادامه می‌دهد.
ایلیانا رزلهتینن
ایلیانا رزلهتینن:‌ زنان و مردان شجاع بهاعتراض به حاكميت مذهبي و استبدادي رژيم ايران ادامه ميدهند:
ایلیانا رزلهتینن رئیس زیرکمیته خاورمیانه و شمال آفریقای در کنگره آمریکا طی پیامی از قیام ایران حمایت کرد و  دستگیری زنان  به دلیل نداشتن حجاب را محکوم کرد.

وی گفت:‌زنان و مردان شجاع به اعتراض به حاكميت مذهبي و استبدادي رژيم ايران به رغم روبرو شدن با دستگيري يا بدتر از آن ادامه ميدهند.

من وزارت خارجه را بخاطر محكوم كردن دستگيري 29 ايراني و حمايت از حقوق بشر آنها تشويق ميكنم. كشورهاي مسئول بايد همين كار را بكنند

موضعکیری آنگلامرگل: 


 ماکرون هم شرط سفرش به ایران را مشروط به احترام به آزادی کرد


روز سه‌شنبه 26دیماه جلسه‌یی در پارلمان اروپا برای بررسی قیام ایران با حضور نماینده اتحادیه اروپا برگزار شد.
در این جلسه سخنرانان تصریح کردند مردم ایران خواستار تغییر رژیم هستند و ما باید خود را برای این گزینه آماده کنیم.

آنان موج دستگیری و کشتار قیام‌کنندگان ایرانی را محکوم کردند و گفتند سکوت اتحادیه اروپا در قبال این جنایت غیرقابل قبول است.


سخنرانان در پارلمان اروپا گفتند بیانیه خانم موگرینی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا یک هفته بعد از قیام ایران که طرفین را به خویشتن‌داری دعوت کرده بود شرم‌آور است. اتحادیه اروپا نباید فقط روی برجام تمرکز کند و نقض حقوق‌بشر و حمایت رژیم ایران از تروریسم و برنامه موشکی و نقش مخرب این رژیم در منطقه را نادیده بگیرد.
تام ریچتام ریچ اولین وزیر امنیت ملی آمریکا طی مقاله‌یی که امروز جمعه 22 دی در سایت تاون هال درج شده خواهان به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران شد.

در این مقاله آمده است:‌ ایران بیش از یک هفته تحت تأثیر تظاهراتی به لرزه درآمد که به‌خاطر سرخوردگی از فقر خردکننده و بیکاری فراوان به وجود آمد، اما سریع تبدیل به فراخوانی برای سرنگونی رژیم سرکوبگر گردید. ناآرامی‌ها پدیده‌یی به دور از انتظار بود، اگر‌چه هزاران تظاهرات در مقیاس کوچکتر، با مطالبات محدودتر، تنها در سال گذشته مشاهده شده بود.

آنچه غیرمنتظره نبود، پاسخ بی‌رحمانه رژیم آخوندسالار بود. در روز جمعه، شورای ملی مقاومت ایران آمار مربوط به تلفات انسانی ۹ روز اول تظاهرات را منتشر کرد. بر اساس اطلاعاتی که از شبکه گروه مؤسس پیشرو شورای ملی مقاومت، مجاهدین خلق، به‌دست آمده است، این ائتلاف تعیین کرده است که حداقل ۵۰ نفر کشته و دست‌کم ۳۰۰۰ تن دیگر دستگیر شده‌اند

فراتر از این، دولتهای غربی باید اهمیت منابع عمومی اپوزیسیون دموکراتیک سازمان‌یافته را به‌رسمیت بشناسند. شورای ملی مقاومت ایران آماده است تا پرچم همبستگی در مخالفت با ادامه حکومت مذهبی را برافرازد. در سال‌های اخیر، نیروی محرک اصلی تظاهرات بی‌شمار در سراسر جمهوری اسلامی بوده است.


واضح است که رژیم ایران شورای ملی مقاومت را به‌عنوان بزرگترین تهدید دیکتاتوری آخوندسالار خود می‌بیند. مؤثرترین راه برای ایالات متحده برای همسویی با شهروندان و گروههای طرفدار دموکراسی در ایران، به‌رسمیت شناختن شورای ملی مقاومت ایران، رهبری آن و تعهد آنها به یک ایران آزاد، دموکراتیک و غیرهسته‌یی می‌باشد.
لینک سخنرانی تام گرت در حمایت از مبارزه مردم ایران علیه رژیم آخوندی درکنگره آمریکا

اجلاس ویژه برای حمایت از قیام مردم ایران در مجلس نمایندگان آمریکا
 شنبه, 23 دی 1396
 در مجلس نمایندگان آمریکا، جلسه ویژه‌یی برای اعلام حمایت از قیام مردم ایران علیه رژیم آخوندی، به درخواست تام گرت عضو کمیته امور خارجی برگزار شد.
  
در این جلسه نمایندگان کنگره در سخنان خود، ضمن اعلام همبستگی با قیام‌کنندگان در ایران و محکومیت اقدامات سرکوبگرانه رژیم، بر لزوم حمایت از خواست مردم ایران برای استقرار آزادی و دموکراسی تأکید کردند.

تام گرت که ریاست جلسه را بر عهده داشت در سخنان خود گفت: در حالی که من اینجا ایستاده‌ام، در شهرهایی که بسیاری از آمریکایی‌ها حتی اسم آن‌را هرگز نشنیده‌اند، در اصفهان، کرج، تبریز و مشهد و طبعاً در تهران، ده‌ها هزار تن در برابر رژیمی ایستاده‌اند که کارنامه‌یی در نابود کردن نه فقط آزادی بلکه خود زندگی کسانی را دارد که می‌ایستند و از آزادی دفاع می‌کنند. ایستادن و فراخوان به حقوق بنیادین و کرامت؛

امروز من در کنار تصویری از حبیب خبیری ایستاده‌ام. حبیب کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران بود، او به‌همراه ۴۰ تن دیگر در سال ۱۹۸۴ در زندان اوین اعدام شدند چرا که این شجاعت را داشتند تا به حکومت اعتراض کنند. او ۲۹ ساله بود و شواهد نشان می‌دهد که قبل از اعدام شکنجه شده است. همان‌طور که قبلاً گفتیم، بیش از ۱۲ هزار نفر توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی فقط بین سال‌های ۱۹۸۱ تا ۱۹۸۴ اعدام شدند. نفر بعدی یک زن جوان است که به‌نحوی با تأسف به یک قهرمان مردمی بین‌المللی تبدیل شد برای کسانی که به این توجه داشتند که او این شجاعت را داشت تا در انقلاب سبز در سال ۲۰۰۹ بایستد و اعتراض کند و نشان بدهد که مردم ایران حق تعیین سرنوشت خودشان را دارند، وقتی علناً و در حالی که از صحنه فیلمبرداری می‌شد در خیابان‌ها به قتل رسید. او ۲۶ ساله بود. ایالات متحده سکوت پیشه کرد. او که دومین فرزند از سه فرزند خانواده و در منطقه‌یی از طبقات میانی بود، این شجاعت را داشت تا بایستد و بی‌عدالتی را که دیده بود، مورد توجه قرار بدهد و قیمتش را با جان خود پرداخت کرد. طبعاً متعرضان همراه او شعار می‌دادند: «آمریکا یا با اونها یا با آخوندها» ولی ما پاسخی ندادیم. امروز من پاسخ می‌دهم، این دولت پاسخ می‌دهد، حال شکر محمدزاده را می‌بینیم، یک پرستار که دستگیر، زندانی و شکنجه شد به‌خاطر کمک پزشکی به ایرانیان دیگر، برادران و خواهرانی که سپاه پاسداران وحشیانه در خیابان‌های ایران سرکوب کرده بود؛ او به‌نحو وحشیانه‌یی در زندان اوین شکنجه شد، دوره قابل توجهی از هفت تا ۱۵ سال زندان خود را گذراند و بعد به‌همراه تقریباً ۳۳ هزار تن دیگر در سال ۱۹۸۸ اعدام شد. سه نام، سه چهره، سه داستان. شاید ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه برای هر کدام وقت گذاشتیم. حال بگذارید این‌را توضیح بدهم، آقای رئیس. اگر پنج دقیقه را به نشان‌دادن تصاویر و صحبت کوتاه درباره هر فردی اختصاص بدهیم که توسط رژیم آخوندی در ایران به قتل رسیده، به‌مدت بیش از یک سال اینجا خواهیم بود؛ آن هم در صورتی که ۲۴ ساعته و هفت روزه هفته را کار کنیم از همکارانم تشکر می‌کنم که امروز در کنارم ایستادند و از مردم آمریکا و همکارانم می‌خواهم زمان بگذارند و درباره مناطقی هم‌چون اصفهان و کرج و تبریز و مشهد مطلع بشوند و زنان و مردانی بیندیشند که این شجاعت را دارند که از در خانه‌های خود خارج بشوند، در حالی که به‌خوبی می‌دانند، ممکن است دیگر باز نگردند. اکنون زمان آن فرا رسیده، این آرمان برحق است، رژیم آخوندی باید برود. دیگر کافی است.
لینک سخنرانی تام گرت در حمایت از مبارزه مردم ایران علیه رژیم آخوندی درکنگره آمریکا

لینک سخنرانی‌ نمایندگان کنگره درباره قطعنامه دو حزبی در حمایت از قیام مردم ایران

لینک سخنرانی اد رویس در حمایت از قیام مردم ایران در کنگره آمریکااین قطعنامه که با 415رأی مثبت و تنها 2رأی منفی تصویب شد از حق مردم ایران برای آزاد بیان حمایت کرده و سرکوب اعتراضات مشروع توسط رژیم آخوندی را محکوم می‌کند. 
این قطعنامه توسط اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و الیوت انگل عضو ارشد دموکراتها در این کنگره تهیه شده بود. 
ایلیانا رزلهتینن عضو برجسته مجلس نمایندگان آمریکا گفت:‌
جهان شاهد بوده که مردم ایران به‌طور انبوه به خیابانها آمدند تا علیه این رژیم افراطی در تهران اعتراض کنند. آنها روشن ساختند که سیاستهای این رژیم هیچ مشکلی را حل نکرده الا این‌که آسیب وارد ساخته است. ما تظاهرات با مقیاس بزرگ را قبلاً هم در ایران دیده‌ایم. 
بخصوص در 2009 اینگونه تظاهرات را دیده بودیم اما این بار برخلاف 2009 آمریکا از انجام کار درست روی نگردانده است.
 دولت آمریکا آشکارا از مردم ایران حمایت کرده است و به این رژیم هشدار داده است که ما مراقب هستیم به اعتراضات چه واکنشی نشان می‌دهد. نارضایتی عمومی در ایران پرواضح است و این اعتراضات شکافها در این رژیم را آشکار کرده است.

لینک متن بیانیه کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا: ایالات متحده در کنار مردم ایران ایستاده است
مایک پنس، معاون رئیس‌جمهور آمریکا ضمن استقبال از مصوبه مجلس نمایندگان در حمایت از قیام مردم ایران، از رهبران کمیته روابط خارجی این مجلس برای تصویب این قطعنامه تشکر کرد.
پل رایان رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از قطعنامه شماره 676 در مورد قیام ایران حمایت کرد

مجلس نمایندگان به حمایت از حق مردم ایران برای اعتراض به رژیم بیرحم حاکم رأی داد
قاضی تدپو:‌ آمریکا می‌تواند و باید به آرمان آزادی ایران کمک کند
روهرا باکر: قطعنامه ۶۷۶ آمریکا را در طرف ایرانیان شجاع قرار می‌دهد
حمایت دان بیکن عضو کنگره آمریکا از قطعنامه علیه رژیم ایران
جیم ریناچی عضو کنگره آمریکا:  در کنار مردم ایران و حق آنها برای تظاهرات ایستاده است
سناتور تام کاتن: ترامپ باید تحریمهای جدیدی علیه رژیم ایران اعمال کند

بردلی بایرن عضو کنگره: مردم آمریکا در حمایت از مردم ایران متحد هستندمحمد محدثین:‌ قیام مردمی تعادل قوا علیه رژیم ولایت فقیه را تغییر داده است
ایلاف در پایگاه اینترنتی خود نوشت:‌ محمد محدثین مسئول كمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران روز  پنجشنبه در یك تماس تلفنی با ایلاف گفت:

 قیام مردمی كه ایران شاهد آن است دیوارهای وحشت و هیبت سپاه پاسداران را در هم شكسته و نیروهای مردمی ریشه داری كه توان سرنگونی رژیم را دارند برجسته كرده است.

وی افزود:‌  قیام مردمی تعادل قوا علیه رژیم ولایت فقیه را تغییر داده است , بنحوی كه مشاهده می كنیم كه خامنه ای در سخنرانی خود بعد از 13 روز سكوت و بعد از اینكه میلیون ها نفر از مردم ایران در 139 شهر ایران شعار ”مرگ بر خامنه ای“ و ”خامنه ای حیا كن سلطنت را رها كن“ و ”مرگ بر دیكتاتور“ سردادند, اعصابش خورد شده است .

خامنه ای به نقش سازمان اپوزیسیون مجاهدین خلق در رهبری و سازمان دادن تظاهرات مردمی با این گفته كه از چند ماه پیش آماده بودند .

و رسانه های منافقین اعتراف كردند و این روز ها گفتند كه در تماس با آمریكایی ها بوده اند و سازماندهی كردند تا نقش پیاده نظام را بازی كنند .

به دیدار این و آن بروند و افرادی را در داخل مشخص كرده بودند و پیدا كرده بودند تا به آنها كمك كنند .

و سپس به مردم فراخوان دادند , آنها بودند كه فراخوان را دادند و شعار (نه به گرانی) را مطرح كردند .

و این شعاری است كه همه از آن خوششان می آید , ان شعار گروه هایی را جلب كرد , سپس آنها وارد صحنه شدند و اهداف شوم خود را دنبال كردند و مردم را به دنبال خودشان كشیدند, اعتراف می كند.

مسئول كمیسیون خارجه شورای ملی مقاومت ایران افزود ”این اظهارت خامنه ای سه واقعیت را نشان می دهد: یك دیوار ترس مردم ایران شكسته است , و لذا آنها از دو روز پیش این شعار را علیه رژیم داده اند ”بترسید بترسید ما همه با هم هستیم“ , از امروز ببعد آخوندها باید در وحشت زندگی كنند .

محمد محدثین گفت واقعیت دوم شكسته شدن هیبت سپاه پاسداران را نشان می دهد بنحوی كه مراكز پاسداران در 31 استان ایران كه از سال ها پیش برای ممانعت از برگزاری تظاهرات تشكیل شده است در ماموریت خود شكست خورده اند , وی افزود واقعیت سوم این است كه این قیام وجود نیرویی را بر جسته كرد كه  در عمق مردم ایران  ریشه دارد و می تواند چنین قیامی را ایجاد كند.

 وی افزود:‌ رژیم ایران مدعی است كه مخالفین گروه هایی در تبعید در خارج ایران هستند ”ولی الان این خامنه ای است كه اعتراف می كند كه آنچه كه بوقوع یپوست یك اقدام سازمان یافته است كه سازمان مجاهدین خلق در آن دست دارد و این اعترافی است از سر حكومت در رژیم ولایت فقیه و به اظهاراتی در كشور های غربی كه از كم بودن نفوذ مجاهدین خلق در جامعه ایران صحبت می كنند پایان می دهد .

محدثین افزود آخرین گزارشات رسیده از داخل ایران در سیزدهمین روز قیام واقعیت ها در شهرها و استان های مختلف نشان می دهد كه تعداد دستگیر شدگاه به هشت هزار نفر بالغ شده است , و این جمع دستگیر شدگان در شهر های مختلف بر اساس چیزی است كه رژیم اعلام كرده است , بعنوان مثال 150 نفر در استان گلستان, 120 نفر در شهر رست, 60 نفر در شهر كاشان, استان مركزی و شهر اراك 396 نفر, 138 نفر در شهر مشهد ,450 نفر در پایتخت تهران طی فقط 3 روز , شهرك تاكستان 50 نفر , كرمان 80 نفر, اصفهان بیش از 100 نفر و شهر همدان 150 نفر .

در استان خوزستان حدود هزار و ششصد نفر دستگیر شده اند از جمله 400 نفر در شهر ایذه و به گفته مسئولین رژیم 90 در صد بازداشت شدگان كمتر از 25 سال سن دارند و 35 در صد از آنها دانش آموزان مدارس هستند .

قابل ذكر است كه ”شعار مرگ بر دیكتاتور “ بر زبان ایرنی ها در لایه های متختلف سنی جاری است و شب ها روی دیوار های ساختمان های دولتی و موسسات وابسته به روحانیون نزدیك به حكومت توسط جوانان خشمگین از رژیم و دولت بعلت وخامت اوضاع اقتصادی و معیشتی نوشته می شود .

شعار ”مرگ بر دیكتاتور “ علیه سران رژیم ایران  برای اولین بار از زمان انقلاب 1979در اعتراضات مردمی كه 28 دسامبر شروع شد مطرح شد , قیامی كه جرقه آن در شهر مشهد در شمال شرق كشور زده شد .


دکتر منوچهر هزارخانی

آن چه امروز به‌دست شما قیام‌آفرینان در خیابانهای سراسر ایران می‌گذرد، برای من که از «جوانان بسیار قدیمی» جنبش مقاومت هستم و به چشم خود شاهد بسیاری از تحولات بوده‌ام، واقعاً شگفت‌انگیز است. بگذارید حرفم را با یک تمثیلی بیان کنم: به‌نظرم می‌رسد که شما منارجنبان اصفهان را چسبیده‌اید و دارید به‌شدت تکانش می‌دهید. با هر تکان شما شعله‌یی از انقلاب در شهرهای دور و نزدیک کشور زبانه می‌کشد و در مقابل چشمتان شیر برفی «نظام مقدس اسلامی» را ذوب می‌کند.
حرفم «اما» با شما به عاشورای 88ربط دارد ـ همان سالهای شعار معروف اوباما/ یا با اونا یا با ما ـ در آن زمان کسی از اطرافیان «امام راحل» خواب‌نما شده بود که اگر در قالب سبز سیدی برود و بازگشت به «دوران طلایی امام» را تبلیغ کند و فیض روح‌القدس هم باز فرماید، می‌تواند برنده انتخابات شود. جنبش مقاومت هم ضمن تحریم انتخابات می‌خواست به‌طور غیرمستقیم به او کمک کند و از همین رو وارد تضاد بین «بالایی‌ها» شده بود. به‌یاد بیاورید که در آن زمان نه‌تنها شما را در هیچ مسابقه‌یی شرکت نمی‌دادند، بلکه سرسختانه منکر وجودتان هم می‌شدند. امروز، پس از پایان یافتن تضاد مصلحتی «اصلاح‌طلب ـ اصول‌گرا»، تمام بحث بر سر این است که با شمایی که تمام زمین را در اختیار گرفته‌اید، چه باید کرد؟
اگر حالا این سؤال را از من بکنید، جواب خواهم داد: به رژیم ضدبشر امان ندهید؛ سرنگونش کنید؛ به زباله‌دان تاریخش بیندازید و وجود منحوسش را حتی از خاطره‌تان پاک کنید.روز دوشنبه 18دیماه 96 درتوییتر خود در پیامی بار دیگر حمایت خود را از قیام‌کنندگان ایران ابراز کرد و نوشت:
«صحبت امروز من با رادیو دانالوئش در رابطه با سال اول ریاست‌جمهوری پرزیدنت ترامپ، اولویتهای دولت ما در 2018، حمایت ما از اعتراض کنندگان ایرانی و سفر آتی من به خاورمیانه خواهد بود».
۱۸دی-دونالد ترامپ و امانوئل ماکرون: تظاهرات گسترده ایران نشانه ناتوانی رژیم ایران در پاسخ به نیازهای مردم است

کاخ سفید شب گذشته اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه در یک گفتگوی تلفنی درباره تظاهرات ایران بحث و تبادل نظر کردند.
دولت کانادا اعلام کرد از حق مردم ایران برای تظاهرات و کسب حقوق اساسی خود حمایت می کند. وزارت خارجه کانادا شب گذشته طی بیانیه یی اعلام کرد:
کانادا تظاهرات جاری در ایران را زیر نظر دارد و از حق اساسی آنها  برای تظاهرات مسالمت آمیز حمایت می کند. 
ما از  مقامهای رژیم ایران  خواهان احترام به حقوق دموکراتیک و حقوق بشر هستیم.
 “کانادا همچنان به حمایت از حقوق اساسی ایرانیان از جمله حق آزادی بیان ادامه خواهد داد.”
حمایت مایک پنس معاون رئيس جمهور آمریکا از قیام مردم ایران

فاکس نیوز 17دی 96: مایک پومپئو رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در حمایت از اعتراضات در ایران گفته است: این موضوع بسیار واقعی است پرزیدنت ترامپ از مردم ایران حمایت می‌کند و خواهان این است که آنها صدایشان شنیده شود.


۱۷دی-کاخ سفید در توئیتر خود در حمایت از قیام ایران روز 17 دیماه در پیامی نوشت: معاون رئیس جمهور: رئیس‌جمهور بر سر ایران ساکت نمی‌ماند.کنگره آمریکا - ارائه قطعنامه محکومیت اقدامات سرکوبگرانه و قطع اینترنت و نقض حقوق‌بشر در ایران
انعکاس خبرگزاری‌های بین‌المللی از تظاهرات مردم مشهد در اعتراض به گرانی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر