جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ بهمن ۲, دوشنبه

اخبار اعتراضات بهمن۹۶-۳۰ #بهمن۹۶ -آخرین خبر از #درگیری #دراویش_گنابادی #تهران #گلستان_هفتم همراه با فیلمهاروزهای اول بهمن  با آتشی  که خشم فروزان مردم به  جان آمده را منعکس میکرد شروع شد  و روزهای پایانی آن هم خشم و بیرازی از رژیم و سرکوبش و نیروهای مزدور سرکوبگرش را به  خوبی   بارز کرد 
به زیر گرفتن و کشتن سه  مزدور انتظامی  نمادی است از این کینه و خشم مردمی 
به این ترتیب بود که قیام بهمن به پایان رسید
اینجا سلاخ خانه نیست، بلکه ساختمانی در #گلستان_هفتم است که ساکنین آن، گلستان را معنی کردند و به دراویشی که مورد حمله قرار گرفته بودند پناه دادند
صحنه های تکاندهنده از حمله وحشیانه نیروهای ضد شورش به خانه های اهالی گستان هفتم که به دراویش کمک کرده بودند
آثار بجای مانده خون بر سنگ فرش زمین حکایت از اوج شقاوت و داعشی بودن ماموران سرکوبگر


شاید همزمان با این درهمان شب ۳۰بهمن‌ ماه ۹۶ در جریان درگیریهای گلستان هفتم یک خانه که مزدوران رژیم آخوندی از آن برای جاسوسی و انتقال دستگیر ‌شدگان به مکان نامعلوم استفاده می‌کردند، توسط مردم تخریب شد.ترانه مصور زیبای «آه جانسوز بی‌گناهان» از خواننده محبوب حمیرا
 تقدیم به قیام‌کنندگان ۳۰بهمن همراه با تصاویری از درگیری دراویش گنابادی در گلستان هفتم-تهران
متن ترانه اجرا شده توسط  خانم حمیرا

ای جهان خواران ظالم – ای فقط در ظلم عالم – دست نمی شویید چرا از سرنوشت مردمان – بر نمی دارید چرا دست از سر بیچاره گان – ای جهانخواران ظالم – ای براه ظلم عالم – اه جانسوز بیگناهان فغان کند روزی از این بیدادی – دست ملت های دربند روزی رسد به دامن آزادی – دست ناپاک شما ها به خون ابنای بشر آلودست – دل بی رحم شما ها با این همه ظلم و ستم آسودست – نه خدا را بنده – نه زخود شرمنده – ای طمع کاران ظالم – خورشید عدالت می دمد روزی – تابد به ضعیفان شوق پیروزی – خورشید عدالت می دمد روزی – به سر رسد آخر این سیه روزی – – از تمدن دم می زنید – اما آتش به عالم می زنید – تا بکی اعمال قدرت – تا بکی تحمیل ذلت – ای جهانخواران ظالم – خدواندا …

دستگيريهاي گسترده در تهران و فراخوان به اقدام فوري براي آزادي آنان

نيروهاي سركوبگر از دوشنبه شب۳۰بهمن تا بامداد سه شنبه اول اسفند در چندين يورش وحشيانه به دراويش معترض كه در گلستان هفتم و خيابانهاي اطراف آن گرد آمده بودند شمار زيادي از آنان را مصدوم و مجروح كردند. شمار زيادي از مردم دستگير و به نقاط نامعلومي منتقل شدند. 
سخنگوي نيروي سركوبگر انتظامي از دستگيري ۳۰۰تن از معترضان خبر داد. شمار واقعي دستگيرشدگان از اين هم بيشتر است. 
مقاومت ايران ضمن محكوم نمودن حمله به تجمع مردم معترض و دستگيريهاي جمعي و خودسرانه، دبيركل و شوراي امنيت ملل متحد و كشورهاي عضو، اتحاديه اروپا و كشورهاي عضو، كميسر عالي و شوراي حقوق بشر ملل متحد و ديگر مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري براي آزادي بازداشت شدگان شب گذشته و عموم زندانيان قيام فرا مي‌خواند.

طي دو هفته در دي ماه گذشته دست كم ۸۰۰۰تن دستگير شدند كه بیشتر آنها را جوانان زير ۲۵سال تشكيل مي داد. حداقل ۱۲تن از انان زير شكنجه به شهادت رسيدند.
خبرگزاری رویتر گزارش داد: سعید منتظرالمهدی سخنگوی پلیس در تلویزیون دولتی گفت سه افسر پلیس روز دوشنبه 30بهمن 96 در درگیری با تظاهر کنندگان در شمال تهران کشته شدند.
بنا‌به تصاویر ویدئویی که در شبکه اجتماعی پخش شده است درگیریها بین نیروهای امنیتی و دراویش گنابادی که در جلوی ایستگاه پلیس جمع شده بودند صورت گرفت، آنها خواهان آزادی تعدادی از دراویش  دستگیر شده بودند».

محمد ثلاث از دراویش گنابادی

در اثر تیر اندازی تا کنون۳تن از دراویش گنابادی به شدت آسیب دیده اند
محمد ثلاث که با ضرب و شتم شدید مامورین بازداشت ووضعیت وخیم گزارش شده
سعید سلطانپور از ناحیه گردن
و یک درویش دیگر  از ناحیه چشم آسیب دیده‌
۳۰۰تن  از دراویش بطرز وحشیانه ای بازداشت و به محل نامشخصی انتقال یافتند که از سرنوشت آنها اطلاعی دردست نیستتجمع دراویش در تهران و حمله نیروهای سرکوبگر به آنان
غروب امروز (۳۰ بهمن ۱۳۹۶) نیروهای سرکوبگر به تجمع گروهی از دروایش گنابادی در مقابل مرکز نیروی انتظامی در خیابان پاسداران با گاز اشک آور و باتوم و تیراندازی یورش بردند.

بنا به گزارشهای رسیده شماری از تجمع کنندگان مجروح و مصدوم شدند و شماری از آنان دستگیر شدند. آنها از صبح امروز در اعتراض به دستگیری یکی از دروایش دست به تجمع زده و خواستار آزادی وی بودند.

نیروهای امنیتی و اطلاعاتی محل را محاصره کرده و مستمرا بر شمار آنها افزوده میشود. گروهی از مردم در خیابانهای اطراف در انتقال نیروهای سرکوبگر به محل مانع ایجاد کرده اند. شماری از موتورهای نیروی انتظامی توسط تجمع کنندگان تخریب شده است.در رشت  خریداران مجتمع آدینه در اعتراض به تأخیر در واگذاری واحدهای تجاری این مجتمع به صاحبان آن دست به تجمع زدند.
در تهران دانشجویان دانشگاه هنر در مقابل دفتر ریاست دانشگاه در اعتراض به پولی‌سازی آموزش، مشکلات عمرانی، کمبود امکانات، سنوات و شهریه‌های شبانه وانتصابات اخیر دانشگاه دست به تجمع زدند.

شعار دانشجویان از این قرار بود:

مدیر این ریاست علم است یا تجارت

تدبیر این ریاست علم است یا تجارت

جمعی از نمایندگان بیش از پانصد واحد مسکونی فاز ۳مسکن مهر در کرمان  در مقابل فرمانداری رژیم در  این شهر تجمع  کردند. آنان خواستار  تحویل گرفتن واحدهای مسکونی خود شدند.در سنندج نیز جمعی از معلمان اخراجی سالهای ۵۸و ۵۹و ۶۰  در هوای بارانی  در مقابل  استانداری رژیم در این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند و  خواهان مطالبات خود شدند.در  خوزستان جمعی از اهالی روستای عامری در اعتراض به مرگ یک موتورسوار در تصادف با خودرو در جاده؛ و نداشتن علائم هشدار برای جلوگیری از حوادث؛ مسیر دیلم- بهبهان را بستند.

اعتراضات كارگران، زحمتكشان، غارت شدگان،دانشجويان در سراسر ايران ادامه دارد


در رشت غارت شدگان کاسپین در مقابل استانداری تجمع کردند. نیروی انتظامی با حضور فشرده در صدد جلوگیری از این تجمع بود و از هرگونه فیلمبرداری جلوگیری می کرد. مزدوران تلفن یک عابر را که قصد فیلم برداری از صحنه را داشت ضبط کردند اما بر اثر فشار جمعیت مجبور به برگرداندن آن شدند. غارت شدگان شعار می دادند: روحانی دروغگو ۹۸ درصدت کو؛ دولت ورشکسته رو پول ما نشسته؛ مردم خشمگين به سمت دفتر کاسپین تخم مرغ و گوجه گندیده و روغن سوخته پرتاب کردنددر تهران غارت شدگان البرز ایرانیان مقابل داداسرای جرايم پولی و بانکی دست به تجمع زدند.کارکنان شرکت کیش چوب، بزرگترین تولید کننده مصنوعات چوبی در خاورمیانه، در تهران در اعتراض به پرداخت نشدن بیش از هشت ماه مطالبات معوقه خود دست به تجمع زدند.


شماری از مهندسان در استان خراسان رضوی در اعتراض به بی اعتبار شدن مدارکشان و وضعیت تحصیلی و اشتغال خود در مقابل اداره کل راه و شهرسازی این استان در مشهد تجمع اعتراضی برپا کردند

ساعت شش و سی دقیقه عصر  روز یکشنبه 22بهمن؛ جمعی از جوانان قیام آفرین در چهارراه ولیعصر مقابل تئاتر شهر شعار مرگ بر دیکتاتور سر دادند.
همچنین در شب  ۲۲بهمن (سالگرد انقلاب ضدسلطنتی مردم ایران در سال ۵۷) مردم  در مناطق مختلف تهران، شهر ری،  گوهردشت کرج، کرمانشاه، همدان و بسیاری شهرهاى میهن شعارهای مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر خامنه‌ای بر بام خانه ها؛ سردادند

در نارمک و مناطق شرقی تهران؛ شهر ری و گوهردشت کرج؛ شعار  مرگ بر دیکتاتور توسط جوانان قیام آفرین و مردم این مناطق طنین‌انداز است. 
برخی از جوانان در تهران شعار می‌دهند؛ سیدعلی ببخشین دیگه باید بلند شین

در کرمانشاه جوانان قیام آفرین شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور بر بام خانه‌ها سر دادند.

در همدان نیز جوانان شعار مرگ بر خامنه‌ای و مرگ بر دیکتاتور دادند.


به این ترتیب مردم ایران یک بار دیگر خواست خود را برای سرنگونی تمامیت دیکتاتوری ولایت فقیه؛ به رساترین شکل فریاد می‌کنند


در قیام بهمن ماه خروش و زلزله بهمن را بر پیکر فرتوت ولایت فقیه خواهیم انداخت
صبح امروز یکشنبه ۲۲بهمن در پارک ملت در مشهد عده زیادی از جوانان این شهر با نیروهای گارد ضدشورش درگیر شدن

مزدوران ضدشورش جوانان را تعقیب کرده و در یک تعقیب و گریز؛ یکی از آنان را دستگیر کردند. مردم در صحنه به کمک جوان دستگیرشده  شتافتند

 گزارشها حاکی است که عده‌یی نیز از سمت دانشگاه فردوسی و زیرگذر پارک در حال پیوستن به این جوانان هستند.


جمع زیادی از مردم و جوانان در این محل؛ به‌محض شنیدن شعار؛ با قیام آفرینان همراه شده و شروع به دادن شعار مرگ بر دیکتاتور کردند.


ظهر روز یکشنبه ۲۲بهمن در مراسم نمایشی ۲۲بهمن در رفسنجان در حالی که کارگزاران رژیم در این شهر در محل حضور داشتند؛ از داخل جمعیت؛ جوانی خطاب به مجری برنامه  در صحنه فریاد کشید: آقا برای بیکاری چه کار می‌کنند؟ یکی دیگر گفت ۱۴هزار بیکار. یک کارگر به جان آمده نیز نزدیک سن رفته و شروع به اعتراض کرد.  عوامل رژیم  و مأموران در وحشت از گسترش این حرکت اعتراضی وارد صحنه شدند.


همزمان با سالگرد انقلاب ضدسلطنتی ادامه اعتراضات مردمی، به آتش کشیدن عکسهای خامنه‌ای، شعار مرگ بر دیکتاتور و شعارنویسی

در آستانه سی ونهمین سالگرد انقلاب ضدسلطنتی همزمان با اعتراضات کارگران و زحمتکشان و غارت‌شدگان، جوانان دلیر با فعالیتهای مختلف انزجار خود از نظام ولایت فقیه و عزم خود برای سرنگونی این رژیم را به نمایش گذاشتند:

به آتش کشیدن شعبه بانک ملی در خیابان 17شهریور نهاوند؛(۲۱بهمن).
آتش زدن لاستیک با شعار مرگ بر خامنه‌ای در دهدشت لرستان (۲۱بهمن).
پاره کردن تصویر خمینی، رهبر مدفون و منفور نظام ولایت فقیه در اهواز(۲۱بهمن).‌
لگد مال کردن تصاویر منحوس خامنه‌ای و خمینی در بنر دهه بزرگداشت انقلاب۵۷در شاهین‌شهر (21بهمن).
به آتش کشیدن یک نهاد سپاه پاسداران در دورود در مقابل کلانتری و در جنب کارخانه سیمان (۲۰بهمن).
خرد کردن شیشه‌های شعبه وکیل‌آباد مؤسسه کاسپین متعلق به سپاه پاسداران توسط غارت‌شدگان خشمگین در مشهد به هنگام شب (۲۰بهمن).
به آتش کشیدن بنرهای تبلیغاتی با عکسهای خامنه‌ای و خمینی در چند روستای کردستان(۲۰بهمن).
پاره کردن بنرهای رژیم در سالگرد به حکومت رسیدن ملایان موسوم به دهه زجر در مشهد.(۲۰بهمن).
به آتش کشیدن بنر بزرگ خامنه‌ای با شعار مرگ بر خامنه‌ای توسط جوانان دلیر ملک شهر اصفهان (۲۰بهمن).
به آتش کشیدن بنر تبلیغاتی رژیم با تصاویر سران نظام در میدان نبوت قم (۲۰بهمن).
 مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت محسن عادلی از جوانان دلیر دزفول با شرکت انبوه جمعیت. (۱۹بهمن).
 مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت مهدی کهزادی از جوانان غیور دورود در روستای زادگاهش (۱۹بهمن).
مراسم گرامیداشت چهلمین روز احسان خیری، بر سر مزارش در آرامگاه «گلزار شهیدان» دورود.
برگزاری مراسم بزرگداشت شهیدان به‌رغم اعمال محدودیتهای عوامل اطلاعاتی و لباس شخصیها و دیگر مزدوران و ممنوع کردن شعار دادن جمعیت و هر گونه سخنرانی بستگان و نزدیکان این شهیدان، برگزار می‌شود. (۱۹بهمن).

سردادن شعارهای مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه‌ای و سید علی ببخشید دیگه باید بلند شید در نقاط مختلف تهران و شهرهاى همدان، کرمانشاه، کرج و شهر ری و اهواز (۲۱بهمن).
نوشتن شعارهای مرگ بر خامنه‌ای در نقاط مختلف تهران ادامه دارد. جوانان دلیر شرق تهران، به‌رغم آن که شهرداری عده‌یی را مأمور پاک کردن دیوارها کرده به‌طور مستمر به شعارنویسی بر دیوارها ادامه می‌دهند.
در خرم‌آباد جوانان دلیر بر دیوار نوشته‌اند: خامنه‌ای رفتنی است. براندازم؛ بر دیوارهای رفسنجان نوشته‌اند: ‌«اسلام را پله کردید، مردم را ذله کردید» و «بیکاری، بی‌پولی وضعیت ایرانی!»؛ بر دیوارهای شاهرود و همدان نیز شعار مرگ بر خامنه‌ای به چشم می‌خورد.
به‌خاطر ورشکستگی اقتصادی رژیم و سقوط مستمر قیمت ارز، مردم پولهای خود را از بانکها بیرون می‌کشند. مردم در برابر بسیاری از بانکها در شهرهاى مختلف برای گرفتن پولهایشان صف می‌کشند.
روند جدا شدن بسیجیان و مأموران نیروی انتظامی و پرسنل نظامی ارتش تحت‌امر آخوندها نیز ادامه دارد. آنها با سوزاندن کارت خود از همکاری با رژیم تبری جسته و بر پیوستن به قیام و مردم تأکید می‌کنند.


جمعی از کسبه پلاسکو در اعتراض به بلاتکلیفی خود و بی‌اعتنایی کارگزاران رژیم به مشکلات‌شان بار دیگر در مقابل ساختمان فروریخته پلاسکو در تهران تجمع کردند. آنها روی یک بنر نوشته بودند: «ما کسبه مغازه‌های سالم به هیچ عنوان از حقوق خود و خانواده هایمان کوتاه نخواهیم آمد» (۱۹بهمن).
 جمعی از غارت‌شدگان کاسپین در مقابل بانک مرکزی در تهران تجمع کردند. آنان بنرهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: «حساب‌های تمام سپرده‌گذاران همزمان و یکسان پرداخت شود»؛ «ما نه اختلاس کردیم نه دزدی؛ فقط زحمت کشیدیم» (۱۹بهمن).
 سپرده‌گذاران مؤسسه آرمان وحدت از خوزستان و کاسپین تهران در مقابل بانک مرکزی تهران تجمع کردند. آنها به طفره رفتن مقامات رژیم از پاسخگویی به مشکلات خود اعتراض دارند (۱۹بهمن).
غارت‌شدگان مؤسسه کاسپین در ابهر در ورودی شعبه‌ این مؤسسه تجمع کرده و به سمت آن گوجه فرنگی و تخم مرغ پرتاب کردند. رئیس شعبه‌ این مؤسسه از ترس خشم معترضان آن را تعطیل کرد (۱۹بهمن).

                               
                                 
                                   شانزهم بهمن:

جوانان قیام آفرین در شهر قوچان روز دوشنبه ۱۶بهمن ۹۶ تعدادی مزدوران بسیجی  مزدور وابسته به پایگاه بسیج مسجد نبویه را گوشمالی دادند


مالکان جرثقیلها در بیرجند در اعتراض به معضلاتی که رژیم در دریافت سهمیه سوخت خودروهایشان ایجاد می‌کند، در مقابل استانداری بیرجند تجمع کردند.

در خرم آباد جمعی از غارت شدگان پروژه زمینهای تاکسیرانی در برابر سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر دست به تجمع و اعتراض زدند.

کارمندان اخراجی مؤسسه حکومتی کاسپین در مشهد در اعتراض به اخراج خود مقابل شعبه خیام این مؤسسه تجمع کردند.

در تبریز جمعی از صاحبان زمینهای غصب شده توسط هوانیروز دست به اعتراض زدند. آنها دست نوشته هایی در دست داشتند که بر روی آن نوشته شده بود: «۲۰سال پیش هوانیروز زمینهای ما را که از اقشار کم درآمد هسیتم و از اوقاف خریداری کرده بودیم و حدود ۹۰۰ نفر هستیم را غصب و تصرف عدوانی نموده است. باتوجه به اینکه دادگاه به محکومیت هوانیروز رای صادر کرده است دایره اجرای احکام از اجرای حکم دادگاه خودداری مینماید. به راستی در حکومتی اسلامی این همه بی عدالتی مقبول است؟ مسئولین جواب بدهند»!


عضای خانواده‌های کارکنان و خدمه یی که در آتش سوزی نفتکش سانچی؛ جان خود را از دست دادند مقابل مجلس رژیم در تهران تجمع کردند. آنها خواهان بازگرداندن پیکر عزیزانشان به ایران هستند.

                                       پانزدهم بهمن:روز  ۱۵ بهمن شهرهاي مختلف كشور صحنه اعتراضات مردمي بود.
به آتش کشیدن بنر خامنه ای جلاد در میدان مکری سقز.
تخریب بنر خامنه ای ولی فقیه جنایتکار نظام در روستای پره سر در صومعه سرا
مالکان مسکن دولت در شیراز در اعتراض به نداشتن سرپناهی برای زندگی مقابل استانداری شیراز تجمع کردند و خواستار رسیدگی به خواستهایشان و تحویل مسکنی که پول آن را پیشاپیش گرفته اند، شدند.
گروههايي از غارت شدگان در مقابل سازمان مرکزی تعاونی روستایی و واحد اعتبار ولي عصر در تهران تجمع كردند.
پذیرفته شدگان در آزمون وکالت در آذربایجان غربی در اعتراض به کاستن از سهمیه این قبول شدگان و جايگزيني آنها با بسيجيان مقابل استانداری ارومیه تجمع کردند.

غارت شدگان مؤسسات کلاهبرداری حکومتی با شعارهاي «وعده وعيد نمي‌خواهيم، ما پولمان را مي‌خواهيم؛ چندساله كه دويديم، فقط دروغ شنيديم؛ هزار وعده شنيديم، اما عمل نديديم؛ مقابل سازمان مرکزی تعاونی روستایی در تهران تجمع اعتراضي برگزار كردند.
غارت شدگان واحد اعتبار ولیعصر در تهران تجمع کردند.
خانواده های خدمه کشته شده نفتکش سانچی در مقابل شرکت ملی نفتکش ایران در آبادان تجمع کردند و خواستار پاسخگویی در قبال واقعیت آتش سوزی در کشتی و کشته شدن بستگان خود شدند.


خریداران اطلس خوردو در ادامه تجمعات و اعتراضات روزهای قبل خود، در اعتراض به عمل نکردن این شرکت به تعهداتش، مقابل سازمان صنعت و تجارت استان تهران تجمع کردند.

در شیراز مالکین مسکن دولت در  مقابل استانداری در این شهر تجمع کردند تا نسبت به نداشتن سرپناه برای زندگی خود و خانواده‌هایشان اعتراض کنند.

                           چهاردهم بهمن:مقاومت ايران اقدامات وحشيانه فاشيسم ديني حاكم بر ايران عليه دراويش گنابادي در تهران و تعرض و تهاجم نيروهاي سركوبگر به محل اقامت دكتر نورعلي تابنده قطب دراويش در خيابان گلستان هفتم را قوياً محكوم مي‌كند و عموم مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر را به اقدام فوري براي پايان دادن به اين گونه اقدامهای سركوبگرانه و رفع هرگونه محدوديت و تبعيض عليه دراويش فرا مي‌خواند.

پس از آنكه روز شنبه ۱۴بهمن نيروهاي سركوبگر، به خيابان گلستان تهاجم كردند، گروهي از دراويش براي دفاع به محل رفتند. گارد ضد شورش و نيروهاي انتظامي و اطلاعاتي در شامگاه شنبه و روز يكشنبه تلاش كردند با حمله به جميعت آنها را متفرق كنند و با بستن وروديهاي منطقه از افزايش جمعيت جلوگيري كنند، اما دروايش ممانعت كردند و در محل باقي ماندند. شماري از دراویش از شهرهای مختلف به تجمع خيابان گلستان پيوستند.
دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران ۱۶ بهمن ۱۳۹۶(۵ فوريه۲۰۱۸)
خانواده بیماران ام پی اس در اعتراض به نایابی و گرانی داروهای این بیماری در مقابل وزارت بهداشت رژیم در تهران تجمع کردند.
جوانان بیکار عقدا در اردکان (استان یزد) در مقابل مجتمع گندله سازی تجمع کردند.
شماری از مهندسان فارغ التحصیل در اعتراض به بی ارزش شدن مدرک تحصیلی خود مقابل وزارت علوم در تهران تجمع کردند. آنها از استانهای مختلف مانند ایلام؛ اردبیل؛ همدان؛ البرز؛ مازندران و مرکزی به تهران آمده اند.
جمعی از مردم در اعتراض به قطع درختان تفرجگاه گردشگری مرغک در شهر رونیز در شهرستان استهبان استان فارس تجمع کردند.
در تهران جمعی از غارت شدگان برای دستیابی به حقوق خود دست به اعتراض زدند.

                           دوازدهم بهمن:روزپنجشنبه۱۲بهمن شهرهای مختلف کشور مانند سنندج، اهواز، کرمانشاه، اصفهان، زرین شهر، شاهرود، همدان، تویسرکان، مشهد، دورود، اراک، مراغه، یزد و رشت و تهران به رغم آماده باش نيروهاي سركوبگر و حضور فشرده آنها، و با وجود سرمای هوا، دست به تظاهرات زدند و با شعارهاي مرگ بر ديكتاتور مرگ بر خامنه اي با پاسداران درگير شدند.
رژیم با کند کردن اینترنت از اطلاع رسانی مردم شهر جلوگیری می کند. 
در شهرهای مختلف مردم با به آتش کشیدن عکس خمینی رهبر مدفون نظام ولایت فقیه نفرت خود را از این دیکتاتوری وحشی و فاسد، در چهلمین سال اشغال حاکمیت در ایران ابراز کردند.
مردم تهران و بسياري از شهرها به رغم آماده باش نيروهاي سركوبگر، با شعارهاي مرگ بر ديكتاتور مرگ بر خامنه اي به خيابان آمدند. تصاویر و بنرهای خامنه ای و خمینی و بسياري از مراكز حكومتي و سركوب را به آتش کشیدند. در همین حال، در روز ۱۲بهمن اعتراضات کارگران و دیگر قشرهای محروم نیز در ادامه اعتراضهای روزهای گذشته شان ادامه یافت:

در خیابان سردار جنگل رشت، هنگام یورش عوامل سرکوبگر رژیم به دستفروشان محروم، بین مغازه داران و دستفروشان و  مأموران سد معبر درگیری رخ داد
مردم روستای دزلی در اورامانات (استان کردستان) نسبت به یورش نیروهای سرکوبگر به این روستا و مسدود کردن نقطه مرزی ملخورد که از گذرگاههای مرزی رفت و آمد کولبران است؛ اعتراض کردند. عوامل رژیم این روستا را محاصره کردند.
 متقابلاً مردم مسیر رفت و آمد آنها به اورامانات را مسدود کردند.

کسبه ساختمان تخریب شده پلاسکو؛ با شعار «یا مرگ؛ یا پلاسکو» در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند.
غارت شدگان مؤسسه بدرتوس در مشهد در مقابل رادیو و تلویزیون تجمع کردند.

غارت شدگان مؤسسه حكومتي کاسپین در مقابل شعبه مرکزی این مؤسسه در خیابان آفریقا در تهران تجمع كردند.

به‌دنبال گسترش نوشتن شعار مرگ بر خامنه ای بر در و دیوار شهرها، سپاه پاسداران صاحبان مغازه های فروش رنگ را تهدید کرده که بدون گرفتن شماره کد ملی مجاز به فروش اسپری رنگ به جوانان نیستند.

در چهار راه ولیعصر در تهران به هنگام غروب تجمع مردم مورد حمله نیروی انتظامی قرار گرفت. جوانان دلیر به صورت بزن و در رو به تجمع، شعار دادن و درگیر شدن با مزدوران ادامه می دهند. گروه ديگري از مردم از خیابان ابوریحان در حالی که شعار می دادند به سمت ولیعصر حركت كردند.
در میدان ونک تهران به دنبال رژه پاسداران و بسیجیان موتور سوار، جوانان موتورسوار درحركتي هماهنگ در معابر عمومي با بوق و شعارهاي وطن پرستارانه به مردم روحيه مي دهند. نیروهای سرکوبگر در امیر آباد و میدان آنقلاب و کارگر شمالی به طور فشرده مستقر شدند. در میدان آزادی ماشین آبپاش مستقر کرده اند.
در تهران در پارك دانشجو مردم در مقابله با حمله مزدوران با پرتاب سنگ از خود دفاع می کردند. عوامل نیروهای سرکوبگر شماری از تجمع کنندگان را بازداشت کردند.
در خیابان پارك وي تهران نیز گروهی از مردم علیه روحانی رئیس جمهور شیاد رژیم شعار سر دادند.

در اهواز جوانان دلیر در میدان شهدا و بازار ماهی فروشان  و خیابان نادری با پاسداران درگیر شدند و 
شعارهای مرگ بر خامنه ای؛ مرگ بر دیکتاتور؛ و ایرانی با غیرت حمایت حمایت؛ سر دادند. پاسداران برای پراکنده ساختن مردم تیراندازی کردند.

در رشت صدها تن از مردم با شعار مرگ بر ديكتاتور - خامنه اي حيا كن حكومت را رها كن انزجار خود از نظام ولایت فقیه را بیان کردند. نیروهای سرکوبگر با شليك گاز اشك آور به مقابله با آنها پرداختند

در سنندج در ميدانهاي انقلاب، خميني و آزادي مردم شعار مرگ بر ديكتاتور سر دادند. بین مردم و نیروهای ضدشورش رژیم درگیری در گرفت و مردم و جوانان دلیر یک کانکس و یک موتور نیروهای سرکوبگر را به آتش کشیدند. مردم خشمگین یک پایگاه بسیج را به آتش کشیدند. 

در میدان آزادی کرمانشاه مردم با شعارهای  مرگ برخامنه اي، مرگ برديكتاتور و ایرانی با غيرت حمايت حمايت؛ دست به تظاهرات زدند. لباس شخصی‌های مزدور یک پسر و دو دختر جوان را دستگیر کردند. عوامل نیروی سرکوبگر حتی اجازه استفاده از تلفنهای همراه را به مردم نمی دادند.

در تويسركان درخيابان باهنر تجمع مردم به درگیری با نیروهای سرکوبگر کشیده شد. مزدوران برای پراکنده ساختن مردم شلیک هوایی کردند.

 مردم شهر دورود در مراسم چهلمین روز شهادت حمزه لشنی زند شرکت کردند. مزدوران از ترس انفجار خشم مردم به طور فشرده در سطح شهر به گشت زنی پرداختند.

در اصفهان در اطراف پل خواجو گروهی از مردم شعار مرگ بر ديكتاتور و مرگ بر خامنه اي سر دادند كه با تهاجم نيروي انتظامي مواجه شدند. 
در زرین شهر اصفهان مردم به رغم سردی هوا و فضای سرکوب شدید در چهار راه مسجد اعظم تجمع کردند. آنها شعار مي دادند: مرگ برخميني، خامنه اي، خاتمي، سه مزدور اجنبي.

در مشهد مردم به نحوی گسترده با مزدوران رژیم درگیر شدند. در خیابان ملک آباد مردم شعار بترسید بترسید ما همه با هم هستیم - مشهدی باغیرت به‌پا خیز به‌پاخیز سر دادند.


جوانان دلیر بجنورد و اندیمشک  عکس منحوس خامنه اي جلاد مردم ایران را   به آتش  کشیدند.


در  مشكين شهر مردم و جوانان دلیر در خيابان ابوذر با  شعار مرگ بر ديكتاتور دست به اعتراض زدند.

در مراغه تجمع مردم از چهار راه طلوع فجر بر پا شد. مردم به دنبال حمله نیروی انتظامی با آنها درگیر شدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران ۱۲بهمن ۱۳۹۶ (اول فوریه ۲۰۱۸)

                                یازدهم بهمن:
مردم و جوانان قیام آفرین  در منطقه‌یی از تهران؛ در واکنش به حاکمیت منفور ولایت فقیه، کلیه بنرهایی را که رژیم به‌مناسبت ورود خمینی دجال نصب کرده بود؛ پاره کردند. مزدوران بسیجی و سپاه پاسداران مجبور شدند نیمه‌شب اقدام به جمع‌آوری بنرهای پاره شده بکنند.
تجمع مردم و جوانان بندرعباس به هنگام عصر حوالی دانشگاه آزاد مورد حمله نیروهای سرکوبگر قرار گرفت. حدود ۲۰تن از تجمع کنندگان که بیشتر آنها دانش آموز و دانشجو بودند بازداشت شدند.


جمع بزرگی از کارکنان و مغازه داران ساختمان پلاسکو در اعتراض به رسیدگی نشدن به مشکلاتشان مقابل «شورای شهر» تهران تجمع کردند.

در تهران غارت شدگان توسط مؤسسه حکومتی کاسپین با تجمع اعتراضی خواستار اموال به غارت رفته خود شدند

تجمع شماری از مهندسان پروژه های عمرانی شهرداری کرج در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود در مقابل «شورای شهر» این شهر برای دومین روز ادامه یافت.

در مشهد غارت شدگان مؤسسه حکومتی بدرتوس در برابر ساختمان رادیو و تلویزیون تجمع کردند. 
مأموران سرکوبگر در وحشت از گسترش اعتراضات به آنان یورش برده و چند تن را بازداشت کردند.

در قم متقاضیان مسکن مهر در اعتراض به واگذار نشدن خانه هایشان پس از گذشت سالیان، در مقابل استانداری تجمع کردند.

ادامه اخبار اعتراضات کارگری  که به لینک زیر مراجعه شود
http://regimrchange.blogspot.com/2018/01/blog-post_23.html

                               دهم بهمن:

جوانان دلیر  بنر خامنه ای جلاد را در پردیس تهران به آتش کشیدند.

مرکز بسیج در فاز چهار رامهرز به دست جوانان به پاخاسته این شهر به آتش کشیده شد.

پایگاه بسیج به نام مالک اشتر نیز به دست قیام آفرینان ایلام به آتش کشیده شد.


در شیراز جوانان دلیر دوشنبه شب ۹بهمن، پنج آخوند حکومتی را گوشمالی دادند.

همچنین 
غارت شدگان مؤسسه کاسپین وابسته به سپاه پاسداران در رشت در اعتراض به غارت اموالشان در مقابل شعبه گلسار این مؤسسه تجمع اعتراضی برپا کردند. آنها شعار می دادند. «دست‌های پشت پرده با پول ما چه کرده، تابلوی بی مجوز محاله محاله». اين مؤسسه با پشتیبانی بانک مرکزی، دستگاه قضاییه، رادیو تلویزیون حکومتی برای چپاول سرمایه های مردم در شهرهای گوشه و کنار کشور راه اندازی شد. اما اکنون هیچیک از آنها پاسخگوی سرمایه های به یغما رفته مردم نیست.

جمعی از کارکنان بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان از جمله پاداش بازنشستگی در مقابل استانداری یاسوج تجمع کردند.
در کرج شماری از مهندسان شاغل در پروژه‌های عمرانی در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود در مقابل «شورای شهر» تجمع کردند.

                                چهارم بهمن:

زیرزمین و موتورخانه «حوزه علمیه» آخوند صدوقی، در یزد كه از مراكز سركوب در این شهر است، توسط جوانان به آتش کشیده شد. به گفته آخوند طه محمدی، امام جمعه همدان و نماينده خامنه اي در اين شهر، در جریان قیام دفاتر ۶۰ آخوند حکومتی مورد حمله قرار گرفت. جمعه شب ۲۹دی نیز «حوزه» آخوندها در خیابان پیغمبریه قزوین به دست جوانان خشمگین به آتش کشیده شد.     

بنا‌ به گزارشهای رسیده صبح روز چهارشنبه ۴بهمن پاسداران جنایت‌پیشه برای چندمین بار در چند ماه گذشته به بندر کرگان در میناب دراستان هرمزگان یورش بردند. در جریان این یورش وحشیانه مأموران ضدشورش با شلیک گلوله یک جوان بلوچ به نام حسین ملاحی را به‌قتل رساندند.

جوان بلوچ حسین ملاحی


مردم برای جلوگیری از ورود مأموران به شهر اقدام به آتش زدن قایق در ورودی شهر کردند. به گفته مردم، مأموران تیراندازی کردند و آثار تیر بر در و دیوار خانه‌ها و حتی مسجد محل دیده می‌شود.

                                    سوم بهمن:بر اساس اخبار دریافتی؛ جوانان قیام در ساوه؛ (سه‌شنبه سوم بهمن ماه) اقدام به آتش کشیدن ساختمان شورای شهر قلابی این شهر کردند. گزارشهای رسیده حاکی است که جوانان صحنه را ترک کردند
دوم بهمن:
جوانان قیام در خرم‌آباد در استان لرستان شب دوشنبه دوم بهمن یک پایگاه بسیج ضدمردمی در این شهر را به آتش کشیدند و با موفقیت صحنه را ترک کردند
لینک فیلم


ساعت ۲۳ به‌دنبال سخنرانی روحانی، رئیس جمهور شیاد رژیم، شماری از جوانان با شعار «دروغ اثر نداره»، «اصلاح طلب اصولگرا ديگه تمام شد ماجرا» در میدان ونك تهران به سمت ميدان ولي عصر و در خیابانهای جيحون و كمالي دست به اعتراض زدند. گله های پاسدار و بسیجی خود را به محل رسانده و به این تجمعها يورش بردند. در فضای مجازی نیز مردم به‌طور گسترده با افشای دروغهای روحانی، وعده های فریبکارانه او را به سخره گرفتند.

شعار مرگ بر روحانی توسط دانش اموزان بلوچی
روز دو‌شنبه ۲بهمن‌ماه ۹۶ کلیپی روی شبکه‌های اجتماعی قرار داده شده است که نشان می‌دهد تعدادی کودک و نوجوان بلوچ شعار «مرگ بر روحانی» سرمی‌دهند.

امروز دو‌شنبه دوم بهمن جوانان خشمگین در ایرانشهر ابتداء با سنگ و چوب به یک پاسگاه دلگان رژیم آخوندی تهاجم کرده و سپس این پاسگاه را به رگبار بستند.
عوامل رژیم از شدت ترس و وحشت؛ توان و جرأت هیچ‌گونه پاسخگویی نداشتند. 
این حمله در واکنش به یورش جنایتکارانه مأموران این پاسگاه برای بازداشت فرزند “پرویز بهادرزهی ” صورت گرفت. در جریان این یورش که صبح امروز صورت گرفت زنان مانع از دستگیری پرویز بهادرزهی شدند. 
پس از آن مأموران اقدام به تیراندازی کرده و دو زن را مورد اصابت گلوله قرار دادند که از وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست. 

این جنایت مأموران باعث خشم مردم به‌ویژه جوانان دلگان شد و آنها به پاسگاه انتظامی دلگان حمله کردند. گزارشها حاکی است: مأموران پنهان شده‌اند
این حمله بعدازظهر روز گذشته نیز ادامه داشته و آنان به همراه جمعی از مردم مانع از فرار مأموران انتظامی شدند.

مأموران انتظامی از ترس تصرف پاسگاه توسط مردم اقدام به تیراندازی هوایی کردند. از سوی دیگر مأموران انتظامی و مزدوران لباس‌شخصی در مقابل بیمارستان خاتم‌الانبیاء ایرانشهر مستقر شده و از ورود جوانان بلوچ برای خبرگیری از وضعیت دو زنی که توسط مأموران زخمی شدند؛ ممانعت به‌عمل می‌آورند.

لینک فیلم


تهاجم یک جوان قیام آفرین به دو آخوند در قم


عصر امروز دو‌شنبه دوم بهمن96 یک جوان در نزدیکی چهارراه شهدا در قم با دو آخوند درگیر شد. این جوان با سلاح سرد از خود دفاع کرد و آخوندها را مجروح کرد.

به گفته شاهدان، ضارب یک خودرو آخوندها را به آتش کشید و متواری شد.
از تهاجم روز گذشته یک جوان در چهارراه شهدا در قم به دو آخوند حاکی است حال یکی از آنها که در بیمارستان بستری است وخیم است.. جوانی که این حمله را با سلاح سرد انجام داده بود خودرو این دو آخوند را هم به آتش کشید و خودش به سلامت منطقه را ترک کرد.


اول بهمن:
 جوانان قیام در شیراز روز یکشنبه۱ بهمن خودرو گشت شهرداری را که عامل سرکوب مردم به بهانه تخلفات ساختمانی است به آتش کشیدند  مأموران شهرداری در شهرهای مختلف بعنوان عوامل سرکوب و اذیت و آزار مردم شناخته می شوند


آتش زدن خودروی گشت سرکوبگر شهرداری رژیم در شیراز

حمله شبانه به شهرداری منطقه ۱۲در تهران و به آتش کشیدن آن 
اول بهمن ساختمان شهرداری منطقه 12 رژیم درتهران با کوکتل مولوتف به آتش کشیده شد.

سایت حکومتی مشرق امروز دوشنبه دوم بهمن نوشت: تعدادی افراد ناشناس شب گذشته (یکشنبه) با صورتهای پوشیده به ساختمان اصلی شهرداری منطقه 12 تهران حمله‌ور شدند. مهاجمان با کوکتل مولوتف (بمب‌های آتش زا) اقدام به آتش زدن ساختمان اصلی شهرداری کردند. مهاجمان از محل متواری شدند.
پاسدار رحیمی، رئیس پلیس تهران ساعتهایی بعد برای پرده‌پوشی این تهاجم از اساس آن را انکار کرد.روستاییان محروم بخش اسماعیلیه اهواز

روستاییان محروم بخش اسماعیلیه اهواز برای دومین روز متوالی برای کار بر روی زمینهای زراعی خود که توسط رژیم آخوندی تصرف شده، دست به تجمع زدند.
عوامل انتظامی و اطلاعاتی معترضان را محاصره و مورد حمله قرار دادند که به درگیری و مجروح و مصدوم شدن شماری از معترضان منجر شد. 
کشاورزان بارها با ارائه سندهای مالکیت خود خواستار بازپس گرفتن زمینهایشان شده‌اند، اما رژیم نه‌تنها زمینها را برنمی‌گرداند بلکه حتی حاضر به استخدام آنها بر روی زمینهای خودشان نیز نیست و کارگران غیربومی را با دستمزدی بسیار ناچیز به کار می‌گیرد.

قیام آفرینان اولین روز بهمن۹۶ را با خرمنی از آتش در شهرداری منطقه ۱۲در تهران آغاز کردند
جوانان جویای کار منطقه غجریه در اهواز بامأموران سرکوبگر انتظامی درگیر شدند:

بنا‌به گزارشهای دریافتی امروز یکشنبه اول بهمن ماه؛ جوانان جویای کار منطقه غجریه در مسیر شهرهای اهواز-خرمشهر در اعتراض به استخدام افراد غیربومی در شرکت نیشکر امیر کبیر تجمع کردند و با مأموران سرکوبگر انتظامی که قصد پراکنده کردن آنها را داشتند درگیر شدند.

این شرکت در زمینهای زراعتی مصادره شده مربوط به این کشاورزان اقدام به کار و استخدام نیرو کرده است.


بنا‌به گزارشهای دریافتی ساعت ۲۱۳۰ یکشنبه شب اول بهمن در پارک نهج‌البلاغه تهران جمعی از جوانان اقدام به‌سر دادن شعار الله‌اکبر کردند.

آنها هم‌چنین با زدن شیپور توجه مردم را به شرکت در برنامه الله‌اکبر گفتن جلب کردند تا سایر مردم نیز به آنان بپیوندند


حوالی ساعت ۱۰ شب مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی وارد پارک شده و آنها را متفرق می‌کند

بخوانید:

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر