جستجوی این وبلاگ

۱۳۹۶ دی ۱۷, یکشنبه

قیام ایران-آخرین اخبار اعتراضات و اعتصابات کارگری

   تجمع اعتراضی جمعی از کارگران کارخانه کیان کرد در شهرستان ملایر

ادامه تجمع اعتراضی جمعی از کارگران کارخانه کیان کرد در شهرستان ملایر که از هفته پیش در اعتراض به پرداخت نشدن شش ماه حقوق عقب افتاده و پرداخت نشدن عیدی سالهای ۹۵ و۹۶ همچنین پرداخت هزینه بازنشستگی تعدادی از کارگرانی که در آستانه بازنشستگی براساس قانون مشاغل سخت و زیان‌آور قرلر دارند، از دیگر مطالبات کارگران عنوان شده است.

کارگران از روز دوشنبه 25 دی 96 کارگران کیان کرد ملایر در مقابل کارخانه تجمع اعتراضی   برگزارکردند کارگران این کارخانه که 250 نفر هستند.

کارخانه «کیان کُرد» که یکی از شرکت‌های معتبر در تولید پارچه استخوان‌بندی تایر در کشور است که از سالهای قبل به دلیل کمبود نقدینگی در پرداخت مطالبات کارگران با مشکلاتی روبرو بوده است.


این کارگران از روز سه شنبه ۱۹ دی ماه در مقابل استانداری قزوین تجمع کرده بودند آنها خواهان پرداخت ۹ماه حقوق و مزایایشان که عقب افتاده هستند


گسترش اعتصابها و اعتراضات در شهرهای مختلف کشور

اعتصاب و اعتراض اقشار مختلف در شهرهای سراسر کشور همچنان ادامه دارد :‌

روز سه شنبه ۲۶دی، اعتراض ۲۲۰ تن از کارگران ماشین‌آلات تراکتورسازی تبریز پس از گذشت بیش از یک ماه همچنان ادامه یافت. آنها به پرداخت نشدن ۱۰ ماه حقوق عقب افتاده خود و پلمپ کارخانه معترض هستند و از روز پنجشنبه ۲۳آذر دست به اعتراض زده اند.

اعتصاب کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوقشان برای دومین روز ادامه یافت. كارگران ضمن بستن درهاي شركت اعلام کردند تا پرداخت نشدن حقوقشان به اعتصاب ادامه خواهند داد. عوامل نیروهای سرکوبگر رژیم اعم از نیروی انتظامي، مزدوران اطلاعاتی و لباس شخصي کارگران محروم را مورد یورش قرار دادند و آنها را مضروب کردند. کارگزاران رژیم کلیه کارگران را به مدت یک هفته به مرخصی اجباری فرستاده و قول داده اند بعد از بازگشت حقوق آنها را پرداخت خواهند کرد.

در تهران جمعی از کارگران شاغل در شرکت حمل و نقل خلیح فارس در اعتراض به حقوق عقب افتاده شان در مقابل ساختمان شرکت بورس و اوراق بهادار واقع در میدان ونک تهران تجمع کردند. آنها صبح سه شنبه از محل کار خود در منطقه اسلامشهر به تهران آمده بودند.

جمعی از معلمان بازنشسته دانش‌آموزان استثنایی شهر تهران نیز در اعتراض به پرداخت نشدن چهار ماه حقوق عقب افتاده خود مقابل وزارت آموزش و پرورش رژیم تجمع کردند.تجمع کنندگان همچنین به بازداشت معلمان اعتراض کردند. آنها بنری در دست داشتند كه روي آن نوشته شده بود جای معلم در کلاس است نه در زندان.


غارت شدگان کاسپین در رشت، در هوای سرد و بارانی؛ در اعتراض به چپاول اموالشان توسط این مؤسسه وابسته به سپاه پاسداران تجمع کردند. غارت شدگان در ابهر نیز در همین روز دست به اعتراض زدند.

در روز دوشنبه ۲۵ دی کارگران شرکت ژیان در سد شفارود رضوانشهر در استان گیلان برای هشتمین روز در اعتراض به پرداخت نشدن هفت ماه حقوق و چندین ماه بیمه و دیگر مزایای خود دست به اعتصاب زدند.

كارگران شركت نيشكر ميرزا كوچك خان اهواز نیز در اعتراض به خودداری کارگزاران رژیم از استخدام کارگران بومی دست از کار کشیدند .

حدود ۶۰۰ تن از کارگران پیمانی راه آهن گرگان در اعتراض به پرداخت نشدن سه ماه حقوق و حق بیمه شان برای سومین روز به تجمع اعتراضی خود ادامه دادند.
کارگران گروه فولاد اروميه در اعتراض به پرداخت نشدن یکسال حقوق و مزایای خود در مقابل استانداری تجمع کردند.

جمعی از غارت شدگان موسسه بدرتوس در مشهد در اعتراض به غارت سرمایه هایشان در مقابل رادیو و تلویزیون رژیم در مشهد تجمع کردند.

روز یکشنبه۲۴ دی، کارکنان شرکت حامی مهربانو و باشگاه برگ زیتون در مقابل دفتر این شرکت در تهران در اعتراض به تضییع حقوقشان تجمع کردند.

جمعی از پیمانکاران شهرداری نیز با برپایی تجمعی در مقابل شورای شهر تهران به پرداخت نشدن مطالبات عقب‌افتاده خود اعتراض کردند.

در همان روز در شاهرود حدود ۶۰۰ تن از کارگران معدن زغال سنگ طرزه در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حقوق خود دست به تجمع زدند.

کارگران کیان کرد ملایر در اعتراض به پرداخت نشدن پنج ماه حقوق عقب افتاده و پرداخت نشدن عیدی سالهای ۹۵ و۹۶ در جاده ملایر به اراک تجمع اعتراضی برپا کردند.

بیماران نقص ایمنی در اعتراض به گران شدن داروی آی وی آی جی از ۱۲۰هزار تومان به ۴۰۰هزار تومان در مقابل وزارت بهداشت در تهران تجمع کردند. این بیماران باید هر ماه و مادام العمر این دارو را مصرف کنند.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران  ۲۷ دی ۱۳۹۶ (۱۷ژانویه ۲۰۱۸)


حمله آدمکشان اجیرشده به نماینده کارگران نیشکر هفت تپه و ادامه اعتصاب در سومین روز

کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در شهر شوش (استان خوزستان) باردیگر در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مطالباتشان دست به اعتصاب زدند . اعتصاب اخیر کارگران نیشکر هفته تپه در ادامه اعتراض ماه گذشته آنها است که با پرداخت یک ماه از حقوق معوقه و قول مقامات رژیم برای رسیدگی به دیگر خواستهای کارگران، در روز ۲۳ آذر به طور مشروط پایان یافت. کارگران خواستار پرداخت پنج ماه دستمزد و حق بیمه معوقه خود و همچنین پرداخت دستمزد سالهای ۹۴ و ۹۵ کارگران پیمانکار بودند. اجرا نشدن وعده های مقامات رژیم و کارفرمای چپاولگر، کارگران محروم شرکت نیشکر هفت تپه را ناگزیر از اعتصاب مجدد کرده است.

 اعتصاب اخیر که در روز شنبه ۲۴دی از اداره تعمیر و نگهداری ماشین آلات آغاز شد به سرعت کلیه بخشهای کارخانه را فرا گرفت. کاظمی مدیر عامل شرکت همچون همیشه با وعده های پوشالی تلاش کرد کارگران را بفریبد و اعتصاب را بشکند. او از جمله فیشهای دستمزد پرداخت نشده یک ماه از حقوق کارگران را در میان تعدادی از معترضان توزیع کرد. اما نمایندگان کارگران به دفاع از کارگران و افشای شرایط برده وار تحمیل شده به آنان پرداختند و بر لزوم ایستادگی کارگران برای احقاق حقوقشان تأکید کردند. اسماعیل بخشی، یکی از نمایندگان کارگران مناسبات کار در کارخانه را برده داری خواند و در اشاره به مزخرفات امام جمعه آخوندها در تهران که مردم به پاخاسته در قیام دیماه را آشغال خوانده است، گفت: اگر یک کارگری از این همه فشار صدایش درآمد، یک مسئول بیشعور پشت تریبون می رود و می گوید معترضین آشغال هستند. آشغال تویی که مردم ایران از بوی تعفن آشغال تو جانشان به لبشان رسیده است. آن روز که مردم ترا پایین می‌آورند معلوم می‌شود آشغال کیست. نمایندگان کارگران خطاب به مدیران و کارگزاران رژیم در شهر شوش می گفتند: ما را از اخراج نترسانید زندگی باعزت و غیرت بهتر از زندگی با خفت وذلت و چاپلوسی است.

به هنگام غروب اوباش وابسته به عوامل حکومتی در کارخانه، که نقاب به چهره و سلاح سرد و گرم به همراه داشتند اسماعیل بخشی، را در مسیر رفتن به خانه اش در شهرستان دزفول، با قمه مورد حمله قرار دادند. درگیری جسورانه او و مردمی که به حمایتش برخاستند با آدمکشان نقابدار، مزدوران را وادار به فرار کرد. براثر ضربات وارده کتف چپ اسماعیل بخشی دچار پارگی شده است وی سه روز پیش از این توسط باندهای مافیایی درون کارخانه تهدید شده بود. اعضای سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه این عمل وحشیانه را به شدت محکوم و اعلام کردند مزدوران بدانند کارگران هیچ وقت از مطالبات به حق خود دست نخواهند کشید.

کارخانه نیشکر هفت تپه با نزدیک به شش دهه سابقه فعالیت که طی سالیان از قطبهای اشتغالزایی و صنعت در خوزستان بوده بر اثر سیاستهای این نظام فاسد و سرکوبگر با انبوه مشکلات دست و پنجه نرم می‌کند. تعویض پیاپی مدیران حکومتی که هیچ هدفی جز غارت سرمایه های ملی ندارند این منبع عظیم کار و سرمایه را به زیان دهی کشانده است. واگذاری عجولانه و مفت این کارخانه به عوامل وابسته به رژیم به بهایی معادل ۱۰درصد قیمت واقعی آن که با بند و بست مقامات رژیم تحت عنوان خصوصی سازی در سال ۹۴ صورت گرفت این کارخانه را به ورطه نابودی کشانده و کارگران را در شرایطی بسا اسفبارتر از پیش قرار داده است. مقامات رژیم تا کنون از هر گونه اقدام و پاسخگویی به اعتراضات کارگران و سؤالات آنها در مورد علل این بند و بستها طفره می روند.

مقاومت ایران با درود به کارگران محروم و دلیر نیشکر هفت تپه که با همبستگی و اتحاد برای احقاق حقوق حقه خود به پاخاسته اند عموم هموطنان به ویژه دیگر کارگران و طبقات محروم را به همبستگی و پشتیبانی از آنها و خانواده هایشان فرا‌می خواند. اینان هراسشان ز یگانگی ما است. باید یکی شویم.
دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران ۲۶ دی ۱۳۹۶ (۱۶ ژانویه ۲۰۱۸)

ادامه اعتصاب کارگران نیشکر هفت تپه ۲۵دی96


صدها تن از کارگران نیشکر هفت‌تپه از صبح روز دوشنبه در اعتراضی  گسترده  به پرادخت نشدن حقوق عقب‌افتاده خود دست به اعتصاب زده‌اند. اعتصاب کارگران از ساعت هشت و سی دقیقه، از اداره تعمیر و نگهداری ماشین‌آلات شروع شد. در ادامه کارگران سایر بخشها نیز به جمع اعتصابیون پیوستند.

کاظمی گرداننده شرکت در وحشت از گسترش اعتصاب کارگران با دادن وعده‌های توخالی سعی در شکستن اعتصاب کارگران داشت که علیپور - نماینده کارگران و عضو هیأت مدیره سندیکای نیشکر هفت‌تپه - به همراه یکی دیگر از نمایندگان کارگران به نام بخشی، خطاب به گردانندگان شرکت سخنان کوبنده‌ای را بیان داشتند و تهدید کردند در صورت پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده کنترل کارخانه را به دست خواهند گرفت.

 اسماعیل بخشی از کارگران نیشکر هفت‌تپه که در اعتصاب به‌سر می‌برند،سخنرانی ایراد کرد وی به سانسور اعتصاب کارگران در رسانه این شرکت اعتراض کرد. وی خطاب به کارگزاران رژیم و گردانندگان رسانه این شرکت گفت:‌ وجدانا کانال خبر هفت‌تپه خجالت نمیکشد؟! کل شرکت در اعتصاب است، عکس از فعالیت خوراک دام می‌گذارد. سایت دروغین و ریاکارانشان را جمع کنند. چرا عکس از اعتصابات نمی‌گذارند؟! وی خطاب به گردانندگان شرکت نیشکر هفت‌تپه گفت:‌ ما را از اخراج نترسانید زندگی با عزت و غیرت بهتر از زندگی با خفت و ذلت و چاپلوسی است. اگر همراه اعتصاب نمی‌شوید لااقل بگذارید ما حقوقتان و مطالباتتان را بگیریم. به امید آینده‌ای بهتر برای کارگرای زحمت کش، شکست ونابودی کسانی که با کارگران نیستند.

روز دوشنبه اسماعیل بخشی، نماینده کارگران معترض نیشکر هفت‌تپه بعد از سخنرانی در دفاع از حقوق کارگران و هنگام رفتن به منزل خود در شهرستان دزفول، مورد هجوم وحشیانه چند تن از نقابداران خامنه‌ای قرار گرفت 


روز شنبه ۲۳دی ۹۶ کارگران نیشکر هفت‌تپه با تجمع در محوطه شرکت کشت و صنعت دست به اعتراض و تجمع زدند. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده و وعده‌های دروغین کارگزاران دزد و غارتگر رژیم دست به اعتصاب زدند.

در حال حاضر کارگران بخشهای کشاورزی، دفع آفات و بخشی ازآبیاری در مقابل درب ورودی تجمع کرده، در را بستند و مانع ورود تراکتورهای حمل نیشکر شدند.

از صبح روز یک‌شنبه ۱۷دی‌ماه ۹۶ تمامی کارگران شرکت کشت و صنعت هفت‌تپه در اعتراض به عدم اجرای وعد‌ه‌های داده شده پس از ۶روز؛ دست به اعتصاب زدند.
به‌دنبال این اعتصاب در حال حاضر کارگران در مقابل در بزرگ کارخانه دست به تجمع زده‌اند و با بستن این قسمت از ورودی کارخانه مانع حمل نیشکر به داخل شرکت شده‌اند.
کارگران دلیرنیشکر هفت‌تپه طی  بیانیه یی درباره تظاهرات قیام آفرینان ایران نوشتند:‌ در قیامی بزرگ؛ آتشفشان خروشان خلق از سراسر میهن به خروش‌درآمده و ارکان رژیم فاشیستی ولایت فقیه را به لرزه درآورده است و همه مردم ایران یک صدا «مرگ بر خامنه‌ای» سر داده‌اند.
با تمام توش و توان خود در صحنه حاضر خواهیم بود تا بتوانیم استمرار قیام را تضمین کنیم
آری ما در کنار مردم ایران هستیم تا آزادی را محقق کنیم. ما هرگز از پاتک‌ها و دود و دمهای دروغین پاسداران این رژیم هراسی به دل راه نمی‌دهیم چرا که می‌دانیم شاخ این ولایت شکسته است.

ما آتش قیام را به هر قیمت، در هر کجا و در هر فرصتی و در هر زمانی که فراهم شود؛ روشن نگه می‌داریم و اجازه نخواهیم داد که پاسداران؛ صفوف قیام‌کنندگان به ویژه زنان قهرمان این مرز و بوم را مورد تعرض قرار بدهند.ادامه اعتصاب کارگران پارس جنوبی در کنگان
اعتصاب کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲، ۲۳و ۲۴پارس جنوبی امروز دوشنبه نیز ادامه داشت.
کارگران، برای دومین روز متوالی دست از کار کشیدند و در محوطه کارگاه دست به اعتصاب زدند.
از شهریور ما تاکنون به‌ آنها حقوق پرداخت نشده است.


ادامه اعتصاب کارگران پارس جنوبی در کنگان

استمرار اعتصاب نفتگران فازهای پارس جنوبی به‌رغم فضای سرکوب
بنا‌ به گزارشات رسیده اعتصاب نفتگران فازهای پارس جنوبی به‌رغم فضای سرکوب روز دوشنبه 18دی ادامه داشت:‌ این اعتصاب از روزچهارشنبه 13دیماه 1396 با اعتصاب فازهای 22و 24پارس جنوبی شروع شده است.

خبرهای رسیده حاکی است که برخی دیگر از فازهای این حوزه مهم نفت و گاز به اعتصاب‌کنندگان پیوسته‌اند و فازهای دیگر قصد پیوستن به اعتصاب‌کنندگان را دارند.
نیروهای اطلاعاتی و حراست شرکت به‌شدت اوضاع را کنترل می‌کنند و مزدوران سپاه پاسداران فضای رعب و وحشت در میان کارگران ایجاد کرده‌اند به‌نحوی که حتی اجازه استفاده از موبایل را هم به کارگران نمی‌دهند.

استمرار اعتصاب نفتگران فازهای پارس جنوبی به‌رغم فضای سرکوب

اعتصاب رانندگان تاکسی سبز در اردبیل


روز یکشنبه ۲۴دی ۹۶رانندگان تاکسی سبز در اعتراض به فشارهای مزدوران سپاه در اردبیل دست به اعتصاب زدند. رانندگان در مقابل فرمانداری رژیم تاکسیهای خود را پارک کردند و از کار در شهر خودداری کردند.

اقشار مختلف میهنمان روز شنبه و یکشنبه و دوشنبه در تهران، ماهشهر، شوش، کنگان، و شاهرود دست به اعتراض و اعتصاب زدند

در تهران روز یکشنبه 24 دی 96 جمعی از طلبکاران شهرداری رژیم در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات خود مقابل شورای قلابی شهر تهران دست به تجمع زدند. معترضان دست نوشته‌هایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده است:
 «آبادگران دیروز بدهکاران امروز» و «تسویه مطالبات حق مسلم ماست».

در تهران هم‌چنین دهها تن از کارکنان شرکت حامی مهربانو و باشگاه برگ زیتون در مقابل دفتر این شرکت در اعتراض به تضییع حقوقشان تجمع کردند.

در شوش از شب گذشته برخی از قسمتهای شرکت نیشکر هفته‌تپه در اعتراض به پرداخت نشدن حقوقهای بهمن و اسفند ۹۴دست به اعتصاب زدند. این کارگران در شب گذشته با تجمع در محوطه یارد بهره‌برداری این شرکت توانستند به مدت دو ساعت تولید شکر و آسیابهای الف و ب را در اعتراض به خلف وعده‌های مکرر کارگزاران دزد و غارتگر رژیم متوقف کنند.

در کنگان امروز حدود صد تن از کارگران پیمانکاری پارس جنوبی در اعتراض به تأخیر طولانی در پرداخت دستمزد‌هایشان دست از کار کشیدند و در ورودی مجتمع تجمع کردند.


و در شاهرود حدود ۶۰۰تن از کارگران شیفت صبح معدن زغال‌سنگ طزره از زیرمجموعه‌های معادن زغال‌سنگ البرز شرقی در اعتراض به پرداخت نشدن ۲ماه حقوق خود دست به تجمع زدند.


روز یکشنبه ۲۴ دی حدود ۲۵۰نفر از کارگران شرکت کیش چوب در جزیره کیش در اعتراض به پرداخت نشدن ۱۵ماه حقوق عقب‌افتاده و تعطیلی ۳ماهه کارخانه تجمع کردند. روی دستنوشته‌های کارگران این عبارات دیده می‌شود: «آیا هیچ فریادرسی نیست تا حقوق ۱۵ماهه ما را از سازمان کیش چوب مطالبه کند» و «ما خواهان ۱۵ماه حقوق عقب‌افتاده خود هستیم».


در گرگان نیز روز یکشنبه نزدیک به ۶۰۰تن از کارگران پیمانی راه‌آهن در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حقوق و ۵ماه حق بیمه به تجمع خود ادامه دادند. آنها از روز شنبه اعتراض خود را شروع کرده‌اند.

اعتصاب گسترده تانکرهای سوخت رسانی اصفهان رافلج کرد

اعتصاب گسترده تانکرهای سوخت رسانی پالایشگاه اصفهان در روز چهارشنبه ۲۰ دی،‌دومین روز اعتصاب تمامی پمپ بنزین های اصفهان را  به تعطیلی کشاند.
رانندگان کامیونهای سوخت رسانی پالایشگاه اصفهان به اعتصابات پیوستند
رانندگان کامیونهای سوخت رسانی پالایشگاه اصفهان از سه‌شنبه شب ۱۹دی ماه دست به اعتصاب زدند
ادامه اعتصاب کارگران نیروگاه یزد


روز شنبه ۲۳دی ۹۶ اعتصاب کارگران نیروگاه یزد که از روز پنجشنبه ۲۱دی ماه آغاز شده بود
دارد.
 ادامه اعتصاب کارگران سد شفارود در استان گیلان
 اعتصاب کارگران  شرکت ژیان در سد شفارود برای هشتمین روز متوالی
اعتصاب کارگران سد شفا رود رضوانشهر واقع در استان گیلان روز شنبه 23دی نیز ادامه داشت. آنها در اعتراض به پرداخت نشدن 7ماه حقوق عقب‌افتاده خود از روز یکشنبه 17دی دست به اعتصاب زدند. کارگران به جان آمده سدشفارود گفتند: «دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم و کنار هم تا پایان می‌ایستیم» 

یکی از کارگران گفت: 7ماه است حقوق نگرفته‌ایم. هر چه هم اعتراض کردیم کسی به گلایه‌های ما توجهی نکرد. 4ماه هم است که بیمه ما رد نشده. ناهار ما را حذف کردند و در عوض گفتند تا ساعت 4باید سر کار بمانید و بتن بریزید. حتی لباس کار ندادند. 3ماه از فصل سرما گذشته است، اما هنوز لباس بادگیر و دستکش به ما نداده‌اند. حالا بعد از این همه خدمت پیمانکاران می‌گویند 15روز کار کنید و 15روز مرخصی اجباری بروید. ما پول از کجا بیاوریم؟ دانش‌آموز داریم و مخارج زندگی را نمی‌توانیم تأمین کنیم. به ما گفتند نماینده کارگران را بفرستید تا با آنها جلسه بگذاریم. 7نفر را خودشان برای صحبت صدا کردند، اما 2روز نشده حکم تسویه آنها را دادند.


تاکنون هیچ‌یک از کارگزاران دزد و غارتگر رژیم آخوندی برای پاسخگویی نیامده‌اند.پس از یک فراخوان از پیش اعلام شده مغازه داران خیابان سعدی مشهد از صبح امروز پنجنشبه ۲۱ دی دست به اعتصاب گسترده زدند.
همچنین کارگران کارخانه کشتارگاه سنندج نیز امروز دست به اعتصاب زدند آنها نسبت به عدم پرداخت حقوق ماهانه شان از ۴ ماه گذشته اعتصاب کردند 

کارگران کارخانه شماره یک نساجی قائمشهر به اعتصاب پیوستند


کارگران کارخانه شماره یک نساجی قائمشهر اعتصاب کردند. آنها در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و پرداخت نشدن حقوق عقب‌افتاده دست از کار کشیده و در مقابل شورای قلابی این شهر تجمع کردند. این اعتصاب از روز دوشنبه 18دی شروع شده است و همچنان ادامه دارد 

سومین هفته اعتصاب کارگران کارخانه هپکو

کارگران هپکو در اراک امروز چهارشنبه وارد سومین هفته اعتصاب خود شدند و با راهپیمایی و تجمع در مقابل استانداری رژیم دامنه اعتراض خود را گسترش دادند.
این اعتصاب در اعتراض به نداشتن امنیت شغلی و پرداخت نشدن ماهها حقوق صورت گرفته است. 

کارگران کارخانه هپکو از روز پنجم دی ماه در اعتصاب به‌سر می‌برند.


از صبح روز دوشنبه ۱۸دی‌ماه ۹۶ طلافروشان در ارومیه با بستن مغازه‌های خود دست به اعتصاب زدند. طلافروشان در خیابان موسوم به امام در ارومیه که مرکز اصلی فروش طلا و جواهر در این شهر است با بستن مغازه‌های خود اعتصاب خود را آغاز کردند.
در یزد نیز روز دوشنبه ۱۸دی کلیه طلافروشان این شهر در اعتراض به کسادی بازار و فشار و اخاذی مالیاتی رژیم مغازه‌ها را بستند و یکپارچه دست به اعتصاب زدند. بازار طلافروشان یزد نیز کاملاً کرکره‌ها را پایین کشیده و تعطیل کردند. به گزارش رسیده این اقدام بازاریان یزد باعث خشم کارگزاران رژیم در این شهر شده است.

دوشنبه ۱۸دی ماه؛ پرسنل شرکت حمل ونقل بین‌المللی خلیج‌فارس در میدان نماز در اسلامشهر تجمع اعتراضی برگزار کردند. آنان در اعتراض به بلاتکلیفی و پرداخت نشدن حقوق شعار می‌دهند:
عزا عزاست امروز روز عزاست امروز؛ زندگی کارگر رو به فناست امروز.


هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر